Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vs nyakörv. Melyik a jobb?

Hám vs nyakörv. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják a hám jobb,mert nem fojt. Másoknak az a véleménye hogy hámban nem tanul meg sétálni.


Ha ez számít: A nem sokára hozzánk kerülő bernipásztor kölyöknek kéne (8 hetes lesz)



2016. nov. 21. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Kezdésnek nyakörv, abban könnyebben tanul meg sétálni.

Hámot elég sportoláshoz használni.

2016. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%

Ha felis nem jo a nyakorv. Nekem majdnem elutottek a kutyamat mert megijedt es kibujt a nyakorvbol.


Hambol is specko van amibol nem tud vagy nem konnyen kibujni.


De tanacsoltak nekem a nyakorv ed fojto paros igy ha a nyakorvbol kibujik a fojto meg megfogja.


En azt tanacsolom deritsd ki mennyire ijedos a kutyus. Ha nem az a nyakorv pont jo. A masik kutyanknak kivalo. 990 ft-ert vs a 6000ft os ham amibol nem tud kibujni...

2016. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Eléggé idegenkedem a fojtónyakörvtől
2016. nov. 21. 18:34
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

De ezt ugy tanacsoltak hogy osszekotod a simaval igy nem fojt csak ha a simabol kibujna.


De en is inkabb a hamot valasztottam mert nekem us kicsit durvanak tunik.

2016. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Az én kutyám is félős,de nem kell hozzá fojtönyakörv csak egy rendes hám.

Az én kutyámat pl zavarja ha a nyakából lóg a póráz,ezért is használok hámot

2016. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

A hám arra van, hogy a kutya húzzon. Erre találták ki, erre használják most is. Ha húzatni akarsz vele dolgokat, akkor ideális választás. Mellesleg abból is ki tudnak bújni a kutyák.

A nyakörv nevelésre van, ha kellő méretűt veszel és ráigazítod a kutyára, akkor nem fog tudni kibújni belőle. A fojtó nem kínzás, de nem is kölyök kutyára való!


A félelem elkerülésének titka pedig a megfelelő szocializálás és egy jó kutya-gazda kapcsolat kialakítása. Ha a kapcsolattal nincs gond, a kutya meg fog bízni a gazdában, a jelenlétében nem fog rettegni.

2016. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Teljes mértékben a 6-ossal értek egyet. A hámot húzásra találták ki. Ha egy berni pásztor a maga felnőttkori 45-50 kilójával belefeszül a hámba, az buli lehet ;)

Minél fiatalabb korában hozzászoktatod a nyakörvhöz, annál kevesebb problémád lesz a későbbiekben. Ha jól van beállítva, nem tud belőle kibújni.

2016. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
6os nekunk van non pull hamunk. Amugy mukodik 😊
2016. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Ha egyszerűbb eszközökkel megoldani a húzást, mint normális neveléssel...

Ezt igazán nem személyeskedésnek szánom, de erre én nem lennék büszke. Ezek az eszközök csak azt mutatják, hogy a gazda nem tudja és nem is akarja nevelni a kutyáját.

2016. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Az elején mindenképp nyakörv, mert azzal könyebb megtanítani sétálni. Jól kell beállítani a nyakörvet és akkor nem tud kibújni belóle a kutya (2 ujjadnak kell aláférnie és a nyak felső részére érdemes rakni). Hám igazából egy sima kutyának nem sok haszna. Az én németjuhászomnak is van, de egyelőre azon kívül, hogy a kocsiban azzal van bekötve másra nem használjuk.
2016. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!