Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatom nekik a vadhús nyesedé...

Adhatom nekik a vadhús nyesedéket és a csirkemájat is nyersen? 4 és 7 hósak.

Figyelt kérdés
2016. nov. 17. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vadhúst forrald fel - nyersen ne -, a csirkemáj mehet nyersen, de ne vidd túlzásba, hetente max két alkalommal, mert hasmenést okozhat.
2016. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármi mehet nyersen ami nem disznóhús (vaddisznó se), de a vadat jobb megfőzni.
2016. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a vadat így vetted, hogy "vadhús", akkor mindenképpen csak teljesen megfőzve szabad adni, mintha magadnak főznéd, mert lehet benne vaddisznó, ami az Aujeszky-vírust, az álveszettséget okozó vírust hordozhatja, ami gyógyíthatatlan. Ha megbízható helyről tudsz venni konkrétan szarvast vagy őzet például, az 2-3 heti fagyasztás után adható nyersen. Ez a fagyasztás a férgeket öli meg. Persze negyedévente amúgy is szükséges féregteleníteni, szóval ezen a téren nincs mit aggódni.

Csirkemáj minden további nélkül mehet nyersen, de ha még nem ettek, egyszerre csak kis darabot (falatnyi) kapjanak a kajájukhoz, mert a belsőség könnyen okozhat hasmenést. Ha a kis mennyiség nem okoz gondot, akkor kaphatnak később többet.

Hús és belsőség mellett ugye csontost is adsz, vagy csontlisztet/tojáshéjport? Fontos a kalciumbevitel, mert a húsok és belsőségek foszfortartalma magas, amit ellensúlyozni kell a megfelelő Ca:P arány biztosításához a szervezetben, plusz magukban a hús és belsőség hasmarshoz vezetnek, ha nincs, ami fogja a székletet.

2016. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megfőztem a vadhús nyesedéket amit egyébként fagyasztva vettem. Megfőzve porcióztam szét és fagyasztottam le is. Így jó? Nem kapnak csontlisztet:( ez hiba? Ha igen akkor a holnapi nap folyamán veszek is nekik. Viszont vitaminnal "tömöm" őket. 1 hete kezdtek nyersezni.

2016. nov. 18. 15:04
 5/6 A kérdező kommentje:
De csontosat viszont kapnak. Kacsa/csirke Farhátat és/vagy csirkelábat. Akkor így már nem kell a csontliszt gondolom. Folyamatosan tájékozódom.
2016. nov. 18. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, ha kapnak csontosat, nem kell csontliszt.
2016. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!