Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat lépcsőzik a 4 hónapos...

Sokat lépcsőzik a 4 hónapos Beagle kutyám. Baja lesz ebből?

Figyelt kérdés

Imád fel-le szaladgálni a lépcsőn.

Nem hosszugerincu, de akkor is..


2016. nov. 3. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Semmilyen kutyának nem tesz jót a lépcsőzés. A beagle nem olyan hosszú gerincű mint a tacskó, de hosszabb mint pl a spániel.

Az én beagle-m szintén lépcsőzött évekig, 6 éves kora körül jöttek elő neki gerincproblémák, akkor mondta az orvos hogy a lépcsőzést el kell hagyni a fenti okok miatt. Onnantól ölben vittem fel-le.

2016. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj nálunk az emeletre rohangál.
2016. nov. 3. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy baja lesz. Nem egy beagle-t ismerek a környéken és egyiket sem cipelik ölben. Van köztük 10 éves is. Az én kistestű kutyáim is gyalog mennek a lépcsőn (10 fok), ami a liftig vezet. Semmi bajuk, pedig az egyik 11 éves. ;) (Amúgy kb hány lépcsőfokról van szó? Mert 10-15 tuti nem fog gondot okozni.)
2016. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A napi lépcsőzés nem gond de a le fel szaladgálás igen. Ha fut nem lép rendesen így tönkre mennek az izmletei. Szóval nem lesz jó vége....olvastam itt egy hasonló storit, a vége az lett hogy a kiskutya hátsó lábai lebénultak.
2016. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem ugrik , hanem lép. Hogy mondjam.. Jobb bAl jobb bal. Nem úgy hogy mindkettő láva egy fokon van.

Tudom ez a végeredményen nem valtoztat

2016. nov. 4. 00:06
 6/7 anonim ***** válasza:
A lépcsőzés főleg lefelé veszélyes. És ágyra, magasba is tilos őket le-, fel ugráltatni.
2016. nov. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltunk egy kis "kaput" a lépcső elé és csak éjszaka lesz nyitva , elvileg csak éjszakai alváshoz kellene feljonnie amúgy is
2016. nov. 5. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!