Szerintetek nem gáz a kutya udvaron tartása?
Nem, nem! Rosszul tudjátok, ti nem értetek a kutyákhoz. :D a bernáthegyinek, sőt mèg egy kaukázusinak is a házban a helye. A legjobban 20 nm-es panelban érzik magukat. Igaz, hogy nem tud megmozdulni sem, de a kutya akkor érzi,hogy szeretik ha össze can zárva a gazdival. Ha neked kint jobban érzi magát a kutyád, az azért van, mert nem szeret. :D
IQ teszthez kellene kötni az állattartást, mindig mondtam.
Hajj, de lesüllyedt a színvonal... A közönséges felhangot el lehetne hagyni, még ha a személyeskedésről nem is tudtok leállni.
Igen, olyan kutyáim vannak, akikhez érteni is kell. Munkakutyák, és kifejezetten jót tesz nekik a benti tartás, hogy mellettem lehetnek. Voltak kinti tartásban is, tudom mi a másik oldal. De így jobban dolgoznak, jobb a kapcsolatom is velük. Ők is rohadt gazdásak, nekem is jó érzés, hogy mellettem vannak.
Persze, van, hogy a kutya sem túl gazdás és az ember sem élvezi, hogy a kutya ott fekszik a lábánál. Ott valóban jobb a kutyának kinti tartásban. De nem is ezen van a hangsúly, hanem, hogy akkor is kapjon elegendő időt a gazdával. És a napi 2-3 óra séta, együtt töltött idő a véleményem szerint még mindig semmi.
14 éve velem van a kutyám. Nagytestű. Egy kutyának vajmi kevés a 2-3 óra séta. Több időt igényelnek. Nem a sétáltatás tesz valakit jó gazdivá, hanem a napi szintű foglalkozás, játék.
Nem szó szerint, de a kutyámmal kelek és fekszem.
Az, hogy kinek mennyi dolgozik, nem függ attól, hogy milyen gazdi.
Volt amikor én is 12 óráztam, de mindig szakítottam rá időt még ha hulla fáradt is voltam és nem csak etettem, itattam. És akkor is és most is boldog.
"És a napi 2-3 óra séta, együtt töltött idő a véleményem szerint még mindig semmi."
Még egyszer felteszem a kérdést: akkor neked nincs életed, vagy munkanélküli vagy, esetleg viszed magaddal a munkahelyedre a kutyát?
"14 éve velem van a kutyám. Nagytestű. Egy kutyának vajmi kevés a 2-3 óra séta. "
Hát ha bent tartod a kis lakáskában vagy házban, akkor biztos, hogy kevés. Egy nagy udvaron viszont nem.
Mondjuk szerény véleményem szerint szőnyegcirkálónál nagyobb kutyát lakásban tartani egyenlő az állatkínzással. Kivéve, ha tényleg egész nap hurcibálod magaddal, csak mondjuk ennek az égegyadta világon semmi értelme nincs akkor, ha az ember élete tényleg nem csak és kizárólag a kutyájából áll.
Az életem a kutyáimból áll. Versenyzek velük, minden nap dolgozok, tréningezek velük, állandóan utazunk idegenpályás tréningekre, szemináriumokra. Emellett kutyaiskolán vagyok kiképző. Van munkahelyem, de az arra kell, hogy legyen miből fizetni a kutyázást. Ugye kinek mi a fontos, arra van ideje.
Mivel lenne nagyobb állatkínzás csak lakásban tartani kutyát, mint csak kertben? Mind a kettőt lehet jól is, rosszul is csinálni. De jellemzően a lakásban tartott kutyák jelentősen több foglalkozást kapnak, hisz a gazda is rá van kényszerítve, muszáj kellően lefárasztani az ebet, nincs olyan indok, hogy ott a kert, majd mozog benne, ha akar. És egy kellően lemozgatott kutya a lakásban csak aludni fog.
Erről a nagyon maradi elgondolásról, hogy a kutyának a kertben a helye, az a dolga, hogy védje a kertet, végre érdemes lenne leszokni.
Totál osztom az utolsó hozzászóló véleményét :)
De a korábbiakra válaszolva: azért aki azt mondja, hogy a kerti kutyáknak kevés a 3 óra séta-foglalkozás, az tényleg túlzás...ha az tényleg AKTÍV, minőségi foglalkozás, a mozgás és feladatigényes kutyáknak is elég kell, legyen.
De örülnék, ha minden kertes, nem kertes kutya ennyit foglalkozást kapna Magyarországon!!!
Komolyan eldobom az agyam. Ti olvastok is vagy csak írtok?
1./ Nagyon attól függ milyen kutya. És még most is nagyon sokan házőrzőnek tartják a kutyát, gyakorlatilag "tárgyként". Nagyon sokan azért tartják, hogy lássak van ott kutya és ne menjenek be (ekkor ha a házban van elveszti a "hasznát"). Ezzel egyenlőre nem lehet mit kezdeni. Ez Magyarországon az esetek legnagyobb százaléka. Ezt el kell fogadni. A kutya nem él sokáig, állatorvost jószerivel sosem lát (chipje, oltása akkor sincs ha kötelező, ki se nagyon tudják fizetni), ebédje a kajamaradék, esetleg csirke farhát enyhén sósvizben megfőzve. Ha elpusztul, akkor el van pusztulva. Majd Marinénitől lesz a következő, ez is onnan volt, de lehet h. ez Józsibácsitól volt már nem is emlékszünk. Ezt el kell fogadni, ez van.
2./ Státusz szimbolum. Nagytestű általában harci vagy annak kinéző kutya. Fontos, hogy az udvaron jól látható helyen legyen. Szintén fontos, hogy a kerítést átharapja, és leugossan mindenkit 200m körzetben. Legfontosabb feladata, hogy mutassa azt, hogy a gazdája "valaki", féljenek tőle az emberek, ne is bámészkodjanak. Ha elmegy a gazdival sétálni pórázt véletlenül se látsz náluk, mert szuper nevelt kutyák. Persze fogsz látni egy idő után pórázt amelyik lóg ki a szájából aminek a végén valamikor a csivavád volt, de legalább aznap már nem kell kaját adni nekik. Ezeknek a kutyáknak kint a helyük, nem lehetnek bent mert elvesztik az értelműket. Kutyaiskolába is csak azért járnak, hogy a környékbeliek lássák, hogy ők valakik.
3./ Minden elérhető kutyás könyvet elolvastam, és rettenetesen értek a kutyákhoz. 1km-ről felismerem bármely fajtát. 2km-ről megmondom, hogy ki milyen viszonyban van a kutyájával. Az utolsónak olvasott könyv (honlap stb.) szerint a kutya vagy éppen kint van, vagy éppen bent van. Elméletben rengeteg foglalkozik a kutyával. Mindennap a gazdi erősen gondol rá, hogy melyik könyvből mit tanul aznap. Facebookon naponta posztolja mennyire ügyes a kutyája.
4./ Hobby kutyatartó. A fajtától függően vagy kinti-benti, vagy csak benti kutyával. Kutyaiskolába járt, a kutya ott van ahol jól érzi magát. Ha a kutya kint akar lenni akkor kint van, ha be akar jönni akkor bent van. Napi séta, közös játék. A gazdi már akkor látja, hogy a kutya beteg amikor az állatorvos haza akarja zavarni, hogy ennek a kutyának semmi baja. Aztán néhány vizsgálat után kiderül, hogy tényleg beteg korai stádiumban.
5./ Klasszikus juhász a kutyájával. Közösen őrzik a nyájat. Egymás nélkül szinte élni se tudnak. A kutya-gazdi minden rezdülésre figyelnek. A kutya alapvetően kint van, de egész nap a gazdi mellett.
6./ Munka és hasonló kutyák. ÖV, agility, sport terelés, terápiás stb. kutyák. Mivel itt már komoly értéke van a kutyának a legmegfelelőbb kiképzéssel, foglalkozással stb. vannak a kutyák. Nagyon sok közös program. A kutya általában benti, de ÖV esetén sokszor kint van. A gazdi és a kutya napi szinten dolgozik együtt. A terápiás kutyák meg funkciójuk miatt már általában benti kutyák.
7./ "Tenyész" kutyák, neves tenyésztő, díjnyertes, tenyésszemlés kutyáik. A világ a kutya körül forog. A kutya maximális kényelemben, képzésekkel, kiállításokkal. A gazdi szinte a széltől is óvja a kutyáját. Megfelelően foglalkozva van a kutyával, azt kapja amit szeret és igényel.
Én kb. így látom tapasztalom. Aztán vannak átmeneti meg keverék csoportok. Egyik sem jobb vagy kevésbé jó, mert másra való a kutya. És lehet lepontozni, mert tudom sokaknak nem fog tetszeni, de ez műfaji sajátosság. És ebből is azt akartam kihozni, hogy mindegyiknek megvan a maga oka, és formája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!