Hogyan kell elkezdeni 2 kiskutya tanitását?
voltunk mar sokszor setalni es nagyon szepen kovetnek poraz nelkul is. :)
3as: de ha mas emberrel tanitjuk akkor nem fog nagyon hozza szokni?
"Két kölyköt egyszerre nevelni hatalmas meló. Nem volt túl felelősségteljes dolog kezdőként bevállalni"
Átfogalmazom ezt egy picit jó? Nem az a gond, hogy kezdő vagy, hanem az, hogy az alapoknak sem néztél utána.
Szóval alapok:
- Hacsak nem utálod magadat, 2 kölyköt egyszerre nem vállalsz be. Google: "litter mate syndrome". Röviden: a két cuki szőrgombóc annyira rászívja magát egymásra, hogy a gazdit pont leszarják.
- Külön foglalkozni velük két okból kell: 1. Hogy ne legyen ott a másik, aki tereli a figyelmét 2. Hogy ne legyen pánik, amikor a másik nincs ott (pl. Buksikát el kell vinni orvoshoz, de Fifike otthon marad vagy Fifike idős korára diszpláziás lesz ezért nem tud elmenni veletek futni stb.)
- "de ha mas emberrel tanitjuk akkor nem fog nagyon hozza szokni?" Nyilván lesz egy főgazdi, de a család minden tagja foglalkozik, játszik, gyakorol, sétál a kutyával ebből kifolyólag a család minden tagjára hallgat. (Sőt, mondok jobbat: mi bandázáskor gyakorolni is szoktunk és szinte mindenki gyakorol minden kutyával, attól függően hogy melyik gazdinak van kedve feladatozni és melyik kutya kinél sejti a finomabb falatokat.)
- "fel éves koruktol fogjuk mjad vinni oket setalni" Orbitális fasság, excuse my French. Amint megvan az összes oltásuk, menni kell velük, lehetőleg minél többet. A szocializációt általában kutyákra szokták érteni, de nem csak minél több kutyával, hanem rengeteg emberrel, macskával (pacival, nyuszival, sünivel, bármivel, amivel rendszeresen találkozik) és szituációval kell megismertetni: pl. mi van akkor, ha jön a kukásautó, eszik-e kutyát a járókeretes Erzsike néni, szabad-e odabojszintani a visító kisgyereknek, hogy kussoljon már, hogyan reagálunk a kerítésnél ordító kutyára, hogyan viselkedünk, amikor a gazdi leáll beszélgetni, hogy játszunk a yorkival, megeszi-e a komondor stb.
Pedig külön-külön kellene tanítani őket. Ahogy láthattad is, elsősorban egymásra figyelnek, nem rád, ezen pedig csak az segít, ha rengeteget foglalkozol velük külön. Sétákat, játékot, tanítást, a minőségi programokat érdemes lenne külön eltölteni, és csak akkor vinni egyszerre a két kutyát, ha már egyesével tökéletesen hallgatnak rád, tudnak mindent, amit egy jól nevelt családi kutyának tudnia kell.
Csak gondolj bele, egész nap, a nap 24 órájában együtt vannak. Ha az embernek rengeteg is a szabadideje, akkor sem tudja ezt felülmúlni. Egymással játszanak, egymást követik, eleve fajtársak, ezek alapján egyértelmű, hogy egymáshoz kötődnek a legjobban, nem hozzád. Márpedig egyszerre két kutyát akkor lehet jól tartani, ha a gazda az első mind a kettejük számára, nem a másik kutya. És ehhez bizony az kell, hogy legalább a minőségi együtt töltött időt ténylegesen veled töltsék, ne egymással. Ezért mondjuk, hogy két kutya nem feleannyi idő és energia, hanem kétszer annyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!