Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem ilyen kutyákat?

Mondanátok nekem ilyen kutyákat?

Figyelt kérdés
Örökmozgó, energiabomba, játékos, de nem túl hiperaktív, nagyon hűséges, nem szökős. Közepes vagy kistestű, nem "kozmetikás" fajta. :) Köszi

2016. szept. 23. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szökős - ez neveléstől függ, illetve, hogy ki vannak elégítve a mozgás és egyéb igényei.

Egyébként rengeteg ilyen kutyafajta van, kicsit bővebb info kellene. Kinti vagy lakásban tartásra? Kb. milyen vételárra gondoltál? Kutyasulit vállalnál-e vele? Mennyi az a minimum idő naponta, amit biztosan rá tudsz szánni a kutyára (séta, szabadon mozgás, tanítás, játék stb.)?

2016. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba nem vinném. Elsősorban kinti kutya lenne, de ilyen téren alkalmazkodom hozzá pl ha rövidszőrű, de ő az álomkutyám, akkor természetesen bent fog lakni. Napi kb 3 óra foglalkozás, de a hétvégém konkrétan az 'övé'. Kirándulás, futás (nem maratonra gondolok, csak egy egyszerű kocogás, közepes távon) és nyáron úszás is belefér. A 3 órából kb másfél óra séta, a többi otthoni játék, tanítás stb.
2016. szept. 23. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Boxer
2016. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mudi, pumi
2016. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Collie?
2016. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha várj, ő kozmetikas :/
2016. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hááááát valami terriert javasoltam volna, de azok kometikásak. Az uszkár is az.

Mondjuk nekem a német juhászom is ilyen. :D okos, értelmes, imádnivaló. De őt is fésülni kell. :D beagle?

Mennyi tapasztalatod van kutyák terèn?

2016. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Volt már két kutyám. Igazából a kozmetikát úgy értettem hogy nem nyírós (pl uszkár) vagy hosszúszőrű fajta, mert azokkal sok a macera. De heti egyszer gond nélkül átfésülöm. :)
2016. szept. 23. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Vizsla, de csak ha bent tartod hideg időben legalább.
2016. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A magyar pásztorkutyákat már írta valaki előttem. Nekem mudim van. Volt olyan, hogy nyitva felejtettük a kaput, de esze ágában nem volt kimenni.

Tele van energiával, megvesztegethetetlen, hűséges, egygazdás. Az enyém általában kint van. Nem bánja, mert bent melege van. -5 fok alatt még a házába sem megy be. Kb. 2 hetente kicsit át kell fésülni, gyakrabban nem is nagyon szabad.

Viszont idegesítő a hangja :) Csak akkor ugat, ha észlel valamit, de akkor hangosan és érthetően jelez. Teljesen felháborodik, ha valaki megáll a ház előtt :)

Más kutyák társaságához pici korától szoktatni kell, mert nem kedveli, ha közel mennek hozzá. Ha mégis megtörténik, nem bántja a másikat, de torka szakadtából üvölt, amíg ki nem mászik a betolakodó az aurájából.

2016. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!