Miért csinálja ezt a kutyánk? Bővebben lenn
Ha az utcán beszélgetek valakivel,vagy a postás hoz ajánlott levelet alig enged be engem!Ugrál rám,harapdál-nem erősen!Elég ijesztő!
Alapból semmi baja,vagy ha a gyerekekkel megjövünk a suliból sincs!Nem torpanok meg,még az se,h félnék tőle,én etetem,játszok vele!Imádja a gyerekeket is!
Ha kell, ráverni a seggére, stb. És ezt KONZEKVENSEN. Társítson a hülye szokásokhoz rossz élményt, és leszokik róla.
1) Ne az orrát bántsd, mert az a kutya elsődleges szerve.
2) Ne párnával ütögesd, mert az semmit nem ér. :)
Javaslom, hogy szerezz be egy kutyanevelésről szóló könyvet. :)
Sok sikert!
Hát ha én kiabálok vele,csak "kinevet",páromtól tart mint a tűztől! :)
A másik kutya meg mindig idegesíti,piszkálja játékból!A fajtájukat direkt nem írtam,az előítéletek miatt!Egy kicsi meg egy nagy kutya!
Soha nem bántottam őket,párom nevelő eszközét-slag darab-is magamhoz vettem,le se tojta,csüng a hátamon és harapdál!
Tudod, egy kutyának hiába beszélsz, és hiába kiabálsz vele, ha azt te legbelül nem gondolod komolyan, és nem vagy biztos önmagadban. A kutya nem hülye, elég jól érzékeli, mik a határai és hogy a gazdája mennyire gondolja komolyan, amit gondol. Ő tökéletesen érzi, ha tartasz tőle, ha nem bízol magadban, vagy ha nem bízol abban, hogy hallgatni fog rád.
Másik dolog a kommunikáció. Mi emberek hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a kutya a beszédünkre reagál. Nem.
A kutya sokkal jobban olvas a testbeszédedből, mint a hanglejtésedből. tehát hiába kiabálsz vele, ha közben húzod össze magad, hátrálsz tőle, és kerülöd a tekintetét. Ha viszont szélesre nyitott vállakkal, szálegyenesen, határozott erélyességgel közelítesz felé, és dühösen nézel rá, miközben gyakorlatilag "átgyalogolsz rajta", komolyan fog venni. Éreznie kell, hogy te vagy a domináns. Éreznie kell, hogy dühös vagy, és szankcionálni fogsz.
Én konkrétan megcsináltam egyszer a német juhászommal - többször nem kellett -, hogy amikor léptem be a kapun, és tolakodott oda felugrálva, minden teketória nélkül, őrá nem is figyelve haladtam befelé, természetesen sikerült rálépni a lábára majd szépen fellökni őt, és miután a földre került, sem óvatoskodtam el a dolgot, mentem a kitűzött cél felé, és iszkolni kellett a lábam alól, hogy ne lépjek rá újra. Egy életre megtanulta, hogy ha én "teret kérek", azt komolyan gondolom.
Az a baj velünk emberekkel, hogy úgy akarunk kommunikálni a kutyáinkkal, mint egymással tesszük. Ha pl egy ismerősöd közelít feléd és át akar ölelni, de te nem akarod, rögtön hátrálsz, és húzod össze magad, ezzel kommunikálva, hogy nincs ínyedre a dolog.
Egy kutya esetében, ha te hátrálsz előle, és húzod magad össze, az azt jelenti, hogy jöhet feléd, hogy te minél kevesebb teret kérsz, és gyakorlatilag azt csinál amit akar, mert te elfogadod őt dominánsnak és tűröd a "hülyeségeit". Ha azt akarod mondani a kutyának, hogy fejezze be amit csinál, akkor határozottan, erélyesen meg kell harcolnod a "teredért", és a domináns pozíciódért, ami az emberi kommunikáció használatával nem fog menni. Úgy kell kommunikálnod, ahogy ő érti. Tehát ha ugrál te húzd ki magad és minden további nélkül gyalogolj át rajta, miközben bemész, lökd fel, lökd le, és ha harap, kapd el a nyakát és nyomd le a földre - mert viccből se harapjon, nem gumicsont a kezed. Magyarán domináld le. -> Ez utóbbi a legnagyobb büntetés, addig nyomod a földre, amíg "meg nem adja magát", amíg le nem csillapodik. Ezt ritkán használjuk, mindig legutolsó szankcióként, mindig úgymond helyretevésként. Meg fogja tanulni, hogy nem csinálhatja. Lehet, hogy eleinte küzd majd, elvégre ő jelen pillanatban - még akkor is, ha egyéb esetekben nincs vele baj -, a falkában feletted áll, tehát nem tisztel, és ezért enged meg magának ilyeneket.
Sokkal határozottabban és erélyesebben kell hozzáállni, ki kell harcolnod magadnak a tiszteletét.
Mindig legyél vele következetes, és sose hagyd, hogy az ő akarata érvényesüljön. Ugyanis BÁRMI, amire rávesz a kutyád, az azt jelenti,hogy ő a falkavezér. -> És ez nem jó.
Mindenképp olvass utána némi szakkönyvnek a kutyapszichológiával, neveléssel kapcsolatban, hogy értsd az ő kommunikációjukat, viselkedésüket, és hogy tudd, mit hogyan érdemes kezelni.
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!