Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hívom miért csak megáll?

Ha hívom miért csak megáll?

Figyelt kérdés
Szóval, kutyám majdnem tökéletesen behívható, a "megáll" parancsot is ismeri. Viszont azt vettem észre, ha vicsorgó kutyával megyünk szembe, és szólok neki, hogy jöjjön vissza (póráz nélkül), akkor megáll, maximum egy-két lépést tolat, de nem fordít hátat a kutyának és szalad vissza hozzam. Ez azért van mert véd? Egyáltalán rossz ez, le kell nevelni róla? Ha igen, hogy? Gondolom valami gond lehet a rangsorral, mert ő akar engem megvédeni, de máskor első szóra visszajön. Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. szept. 5. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert nem várod el, hogy visszajöjjön. Mert ha neked ki van adva egy munka, de csak félig végzed el, de senki nem is várja el, hogy befejezd, akkor legközelebb sem fogod törni magadat, hogy elvégezd.

Igen, ez rossz, a gyere ide jelentse azt, hogy gyere ide, ne azt, hogy gyere, ha van kedved.

2016. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyébként behívható szerintem nem ezzel van a gond. Fél. Ha egy vicsorgó kutya elől el kezdesz futni holt biztos, hogy rád támad mert úgy érzi ő az erősebb, ha megállsz vagy lassan elsétálsz van esélyed elkerülni, a kutya tudja ezt ösztönből, és a konfliktus kerülése nem hagyja neki hogy hátat fordítson és fusson. Ha nem szólnál rá is megállna.

Ne akard, hogy feléd fusson mert a másik könnyen rá támadhat, menj te oda és lassan sétáljatok el, ha nem akar veled menni akkor vannak gondok.

2016. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, mint az utolsó, azt mondjuk nem hiszem, hogy fél, de azért hátat fordítani nem akar. Macskáról is lehívható, szóval a behívásával nincs baj, csak ezt tegnap vettem észre az erdőben. A szitu ugy nézett ki, hogy acsarkodó kutya szembe, enyém elindult, szóltam neki, megállt, pár lépést hátratolatott, beállt közém és a másik kutya közé. Addigra a másik gazdi is összeszedte a kutyat, enyémet addig pórázra tettem, laza pórázon elsetaltunk mellettük, gazdi az övét alig tudta lefogni. Nem volt még ilyen helyzet, azért tettem fel a kérdést, ha nem acsarog a másik kutya, simán visszajön. Nem egy Fifikéről van szó, engedelmest végzett 50 kg kutyuli.
2016. szept. 5. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy egy alkalommal volt ilyen és te már attól félsz, hogy gondok vannak a rangsorral? El kell fogadni, hogy a kutya nem robot és hiába neveled példásan, attól még előfordulhat 1-2 ilyen. Ha ez rendszeres lenne vagy valami komoly szabályszegés történt volna, pl megveri azt a kutyát, érteném, hogy aggódsz, de egy ilyen alkalom nem a világ.
2016. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem aggódtam, csak a "gondolatmenet" érdekelt :) Hogy engem most meg akart védeni, vagy veszélyt látott a másik kutyában, ilyesmi... Vagy csak sima bepróbálkozás volt?
2016. szept. 5. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!