Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek a menhelyen?...

Miért ilyenek a menhelyen? Nem inkább örülnének!

Figyelt kérdés

(15/L)


Volt egy csodaszép kutyus a menhelyen...csak messze volt...nagy nehezen meggyőztem a szüleimet hogy menjünk és hozzul el..minden szép és jó volt de közölték hogy nem vihetjük el mert nem szokott meg! Legalább még 2-3szor oda kelett volna mennünk és akkor vihetük volna el!miért??? Sajnos igy a szüleim nem engedték...(benzin pénz) és igy egy kutyus gazdi nélkül maradt..


A szaporitoknál vagy a tenyêsztőknél miért nincs ez??


2016. aug. 14. 09:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Buta vagy, kérdező. A szaporítónál beteg, selejtes kutyát kapsz, akiknek az anyja egy kétszer kettes ketrecben él a hátsó udvarban és az a dolga hogy szülje és szülje az almokat egymás után. Ha onnan veszel kutyát, elhozhatod azonnal, hogyne, mert csak a pénzed kell. Elhozhatsz azonnal egy beteg, roncs kutyát, aki megér tán 3 évet, addig is borzasztó pénzt kell rákölteni a betegségeire... ez a szaporító.

A tenyésztő az, aki hivatalosan, tisztán csinálja a dolgokat. Nem akarlak kiábrándítani, de tenyésztőnél is gazdi-kutya szoktatás van, tehát ott is oda kell menni többször, és el kell tölteni meghatározott számú órát a kutyával. Azért, hogy ne impulzusból vásároljanak az emberek, hanem megfontoltan, olyan kutyát, ami tényleg nekik való.


A menhely ugyanazt csinálja, mint a tenyésztő örökbeadásnál, csak ők nem kapnak pénzt, hanem a kutya érdekeit nézik maximálisan. Ez az, amit te nem akarsz megérteni és elfogadni, és megsértődsz: hogy alulfizetett emberek nem csak ki akarnak rúgni egy kutyát, hogy legyen egy szabad ketrec, hanem azt akarják, hogy az a kutya tényleg jó otthonba kerüljön.

Hiába szép egy kutya, mindig kiderülhet, hogy nem jó társállat neked: túl aktív, vagy egyáltalán nem az, menhelyi kutyáknál lehet agresszivitás faktor is...


Ha annyira sötét vagy, hogy a mehelyet hibáztatod, mert nem vágtak hozzád ingyen, 2 perc simizés után egy élőlényt, akkor neked plüsskutya való egyelőre.

2016. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kár hisztzned,mert a szüleidnek kellene nyitni először,és nem a menhelynek. Nagyon örül az egész menhely,ha gazdira talál eg kutyus


És te miért kifogásolod,hogy csak jó helyre adják? Nem hogy örülnél!

(koppintva,a kérdezőtől)

2016. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem most hozott el menhelyről egy kutyát. 1 hétig minden nap odament, és a menhelyi dolgozók segítségével sétáltatta, etette, de még nem hozhatta el. 3 hete kimentek a menhelyi dolgozok a lakáshoz, hogy felmérjék jó helyen lesz-e a kutyus. Másnap elhozhatta. Ennek 3 hete, és minden héten jöttek ellenőrizni, hogy a kutya hogy érzi magát. Jövőhéten tesom nagy örömére végre aláírják az örökbefogadási papírokat. Így helyes. Szóval azt hinni, hogy bemész egy menhelyre ráböksz egy kutyára, hogy "AZT AKAROM" és a tied.. akkor álomvilágban élsz.


Legközelebb nyílt örökbefogadáskor menj menhelyre ha egyből kutyát akarsz.

2016. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen dolgozom onkenteskent, igenis szorgalmazom mindig, hogy a kutyakhoz tobbszor is jojjenek el, vigyek ki setalni, apoljak picit (szoret ilyesmi), akar taniutsak is alap engedelmessegi feladatokra (egy ul parancs kb 10 perc), hogy tenyleg van e koztetek szikra. A menhelyek nem megszabadulni akarnak a kutyaktol, a labi keverekemhez honapon keresztul jartam pentek szombat vasarnap es vittem az akkor mar meglevo sajatomat. Ismerkedtunk, setaltunk, egymasra hangolodtunk es segitett abban, o lesz a csaladunknak a megfelelo tag.


Ha kinezet alapjan akarsz kutyat magadhoz venni, akkor meg nem ertel meg a kutyatartasra es ha a szuleid hasonszoruen gondolkodnak ok sem. En sem adnek nektek igy.

2016. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

Két kutyám van. Az egyik szaporítótól lett véve. Jobban mondva egy embernek a kutyája lefialt, és közölte, hogy ha senki nem veszi meg a kölyköket akkor kitekeri a nyakukat. Megsajnáltam, és inkább vettem egyet. Kiderült, hogy meddő volt a kiskutya, de ez nekem nem okozott gondot, sőt beteg sem volt tőle, csak nem tudott fialni. (mondjuk ez nem volt baj, mert én nem is akartam kölyköket) Ez a kutyus 13 éves koráig élt. Szépen megöregedett mellettünk.

A másik kutyát tenyésztőtől vettük. De nem úgy ahogy írta valaki, hogy várni kellett.

Amikor megtaláltam a tenyésztőt, kiderült, hogy születettek kölykök. Egyszer elmentünk amikor a kölyök még olyan 2-3 hetes lehetett. Megnéztük, majd kiválasztottuk amelyik nekem kellett.. Hivatalos papírokat is megmutatta (utána is tudtam járni, hogy valós), hogy ő ismert tenyésztő. Amikor a kutyus elérte a elválasztási kort, akkor újra lementünk, és az oltási papírokkal együtt(meg a kis takarója, játéka is velünk jött) vittük haza magunkhoz. Ez a csodálatos németjuhász kutya 8 évesen rákos lett, megműtötték, de nem élte túl. Még ma is a szívem szakad meg, mert úgy hiányzik mindkét kutyám..


Kedves kérdező..ne sértődj meg de a menhelyen az eljárásnak megfelelően intézkedtek. Ha kell a kutya, akkor beszéld rá anyudékat, hogy kirándulásnak felfogva menjetek többször a menhelyhez.

2016. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

Kövezzetek meg, én ezért fogok szaporítóhoz menni!

Pedig gyűlölöm és lenézem őket, százezreket meg nem vagyok érte hajlandó fizetni!

De nekem mindenképpen kölyök kell! Én azért nem adnak, mert nálunk nem jöhet be a házba!

Lényegtelen, hogy hatalmas udvar, az is, hogy napi több órát tudnék vele foglalkozni, tehát nem csak ki lenne zárva, hanem séta, játék, tanulás minden adott lenne.... De nem kapok, mert nem jöhet be...


Elhiszem, hogy a menhelyek a kutyáknak csak jót akarnak, de az esetleges gazdijelölteket ilyen formában pont ők kényszerítik arra, hogy szaporítókhoz menjenek. :/


Mert ha nem találnak a kutyusnak évekig gazdit, annak biztos jobb lesz a ketrecben, mint egy család mellett az udvaron. :/

2016. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Én is megszívtam a menhellyel.. Mi a férjemmel úgy döntöttük, hogy szeretnénk egy kistestű kutyát. Ezért elmentünk a menhelyre, hogy onnan mentsünk ki egy kiskutyát aki a családunk tagja lehet. Nem kölyökkutyáról beszélek, hanem kiskutyáról. A menhelyi dolgozó megkérdezte milyen kutyát szeretnénk.kicsit, öleb félét, közepeset akinek állandó mozgás kell, nagy testű kutyát?? stb. Neki is elmondtuk, hogy kistestű kutyus kell, egy Dán dog méretű kiesik, ahogy egy örökmozgó is, hiszen nem kertes házban élünk. Mondtuk azt is, hogy 1 évesnél ne legyen idősebb. Az sem baj ha kölyölk és még nem szobatiszta. Közölték, hogy van egy kutya, majd meg is mutatták. Közepes méretű volt, és a dolgozók elmondása szerint is volt valami vele született idegbetegsége. Az állkapcsa is születési deformációtól nem volt megfelelő, így a kutyának a fogai erősen kiállottak ami nehézséget okozott neki. 4 éves volt. Ledöbbentem. Hiszen ez se nem kistestű se nem fiatal/ vagy kölyök.. Amikor kértük, hogy inkább mutasson másik kutyát, a menhelyi dolgozó nem volt hajlandó. Azt mondta ezt vihetjük. Nem hoztuk el.

3 nappal később vidékre mentünk szintén menhelyre. Onnan 2 kutyát hoztunk el, mert a dolgozók szerint a 2 kutya ( az egyik 2 éves a másik 6 hónapos volt) amikor találkoztak azóta összebújva állandóan együtt vannak. A dolgozók szerették volna nem szétválasztani a kutyusokat. Így elhoztuk mindkettőt. Ennek 8 éve..Szóval kérdezem a menhelyi dolgozót. Az elsőnél mi volt a gond? Miért akartak ránk sózni egy beteg , nem szociálódott kutyát?

Kérdezőnek meg annyit, hogy ha úgy dönt mégsem foglalkozik a menhellyel, akkor nézzen körbe a facen. Sokan hirdetik, hogy keverék kutyák / cicák olcsón vagy ingyen elvihetőek. Azok már megszületettek, lehet azokon is segíteni.

2016. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%

#15: Van vagy 100+ mehely, gyep telep, fajtamento az orszagban, ha ezekbol te nem talasz magadnak megfelelot akkor szerintem at kene gondolnod biztos a rendszerben van-e a hiba?


A kutyahoz turelem kell es ha nektek arra nincs turelmetek, hogy varjatok(vagy megkeressetek) a megfelelo kutyara, akkor majd biztos arra lesz, hogy felneveljetek. Pontosan az ilyenek miatt van tele a menhelyek "110%-a".


Az is le lett mar 1000x irva, miert annyi amennyi a tenyesztos kutya es miert olcsobb a szapis. En nem mondom, hogy minden szapis egy demon, de az aki szivbol es nem feltetlen haszonszerzesbol csinalja ezt az egeszet.

2016. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, neked plüss való...
2016. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretnélek bántani, elmesélek saját tapasztalatot, hátha abból tudsz építkezni. Az első kutyám szaporítótól volt. Nem vettem, hanem az üzlet csődbe ment és otthagyott egy szobányi méretű helyen 3 kan kutyát egy terhes szukával, akinek lett egy alomnyi kölyke. A szuka bele is halt hamarosan, mi pedig elhoztuk az egyik kiskutyát, a kanoknak már volt gazdája... Viszont az egész undorító volt, az előző vásárlók le voltak döbbenve, hogy nekik teljesen máshogy volt bemutatva az egész, sosem támogattak volna egy ilyen embert. A kiskutyával egyébként egészségügyi problémák nem voltak, 11 éve boldogan él velünk. Akartunk még egy kutyust, ezért elmentünk a menhelyre, ahol azonnal bele szerettünk egy kis, 7 hónapos fehér csodába. Nekünk is foglalkoznunk kellett vele és nagyon hálás vagyok, hogy így alakult. Első alkalommal egyedül voltam nála és semmi gond nem volt, majd a következő alkalommal a párom is jött. Nem volt még akkor sem semmi gond, bár egyértelműen velem jobban elvolt. Aztán a következő alkalmakkor kezdett kiéleződni a helyzet, a párommal, aki addig azt szorgalmazta, hogy hozzuk el azonnal valahogy nem tudott kijönni a kiskutya, sajnos. Volt viszont egy 1 éves németjuhász és még valami keverék, aki mindig, még kennelből is nagyon örült nekünk, megpróbáltuk vele is és heteken keresztül jártunk hozzá, megismertettük a mostani kutyánkkal, minden klappolt... Azóta pedig boldog tagja a családnak.:) Jobb így mindenkinek, hidd el. Azóta is hálásak vagyunk a menhelynek, hogy biztosítják azt, hogy tényleg megfelelő kutyát hozz el, és valószínűleg a kis fehér szőrgombóc is, mert neki lett más gazdi jelöltje, akivel teljes mértékben kijött.
2016. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!