Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyámat hozzá...

Hogy tudom a kutyámat hozzá szoktatni a kocsihoz?

Figyelt kérdés
Fél bent ülni. Nem jön be magától, be kell tenni. Tudom hogy magától kéne bejönnie, de nem tudom becsalni, pedig már rengeteget probálkoztam türelemmel. Szépen, kedvesen, és határozottan is. Bent fél, remeg. A hátsó ülésen utazik velem. De néha bújna az ülés alá, ugrana ki az ablakon. A végcél mindig az erdő, amit imád.

2016. aug. 14. 09:29
 1/7 anonim válasza:
Én nekem úgy sikerült, hogy amíg utaztunk simogattam, gyugtattam és kapott jutalomfalatkát, ha beszállt okosan. Beszéltem hozzá. Minél többet próbálod annàl könnyebb. De ha a lábához ülteted, és egy puha plédet is teszel oda, simogató még ilyesmi, el is alszik. De ha engeded hogy mászkáljon, lehet jobban megszokja. Az enyém a kalaptartón ült, és a tájat figyelte.
2016. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én nekem úgy sikerült, hogy amíg utaztunk simogattam, gyugtattam és kapott jutalomfalatkát, ha beszállt okosan. Beszéltem hozzá. Minél többet próbálod annàl könnyebb. De ha a lábadoz ülteted, és egy puha plédet is teszel oda, simogató még ilyesmi, el is alszik. De ha engeded hogy mászkáljon, lehet jobban megszokja. Az enyém a kalaptartón ült, és a tájat figyelte.
2016. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutyát nem szabad ilyen helyzetben "nyugtatni" dicséretnek fogja venni és azt hiszi hogy tényleg van oka félni. A lényeg hogy autózás után mindig valami jó érje, a beszállást van ideje megtanulni ne az legyen az első. Eleinte az enyém sem ment be habár nem fél az autózástól de nem is nagyon szerette. Valaki mindig ült hátul bekapcsoltuk a biztonsági övét és uccuneki. Eleinte esetleg üljön vele valaki hátul ha megoldható, ne tutujgassa csak néha paskolja meg az épp elég. A lényeg hogy nem kell félteni ne aggódj érte mert megérzi és megijed. Kezeld átlagosan a helyzetet ha látja hogy te nyugodt vagy akkor lassan majd megérti hogy nincs mitől félnie.
2016. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én iszonyatosan nyugodt vagyok :D nem dicsérgetem, szerintem annyi elé neki hogy ott ülök vele hátul és mind két kezem rajta van, és kanyaroknál tartom hogy ne boruljon el annyira. 2x voltunk eddig kocsival.
2016. aug. 14. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2 az még kevés. Légy türelmes ahova csak tudod vidd autóval és egy-kettő hozzászokik :) a miénk már több mint 20x autózott (6 hós) és már magától ugrik be :)
2016. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Emeld fel a melso ket labat tedd a kocsira(ba) es hagyd, hogy o ugorjon be (akar jutifalatot is odakeszithetsz motivacionak). #3-masnak igaza van, ha ilyenkor nyugtatgatod, jutalmazod erosited a felelmet a kocsival kapcsolatban es ez nagyon nem jo. Ha mar benn van semmi dolgod nincs, csak termeszetesen viselkedsz ra sem nezel, majd megerti nincs semmi gond. A kutya figyel teged, ha te aggodsz o is fog, ha te termeszetesnek veszed elobb utobb annak fogja o is, mert eltanulja toled, hogy nincs mitol tartani, hisz a gazdi tok termeszetesen viselkedik, nincs veszely.


Esetleg az segithet, parszor elmentek valami vidam helyre, es osszekoti az autot azzal, hogy egy keves ido stressz utan jon a felhotlen szorakozas, szaladozas es jatszas.

2016. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is sokat számít, ki van vele. Németországban gyakran bíznak rám egy Golden Retrievert. Hovatovább többet van nálam, mint a gazdáinál. Eleinte nekik úgy kellett felnyalábolva betenni a kocsiba, míg az enyémbe akkor is beugrott, ha éppen nem akartam elvinni.
2016. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!