Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyusomnak szeparációs...

Ha a kutyusomnak szeparációs szorongása van mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Olvastam erről sajna rá illik a kutyára. Pont olyan fajtám van ami utál egyedül lenni. Nekünk persze muszáj néha egyedül hagyni. 1-2 órát kibír de ha több időt van egyedül akkor rosszalkodik. Ez abban mutatkozik meg hogy pl. ha talál a földön valami papírt akkor szét tépi. Alapból nyugodt és jól viselkedik. Az eddigi legrosszabb amit csinált az az volt hogy szét tépette gy könyvet és felmászott az ebédlő asztalra, megtépett egy virágot és kilyukasztotta a szúnyoghálót az ablakon (nem tudjuk hogy csinálta) és persze borzalmasan vonyított és ugatott, na meg bepisilt. Nem nagyon van időn egyedül léthez szoktatni ezért már arra gondoltam hogy kapni fog egy szobakennelt, habár ez nem a legjobb megoldás(szerintem). Még egy kutyát nem akarunk, de azt olvastam hogy ez kezelhető szabályok felállításával. Melyek ezek a szabályok, tudnátok írni párat? Nála még nem olyan szörnyű a helyzet, ezért jó lenne ha megoldódna ez a probléma, a szomszédaink és a kutyi érdekében is.

2016. júl. 31. 21:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha lenne mellette egy cica az javítana a helyzeten?
2016. júl. 31. 22:03
 2/7 anonim ***** válasza:

1.) Mielőtt egyedül hagyjátok vigyétek el egy jó nagy sétára, játszatok vele, stb, hogy úgy elfáradjon, hogy csak aludni legyen kedve.

2.) Ha naponta 2x eszik, akkor először séta után kapjon enni, majd ha végzett vedd el tőle. Soha ne legyen egész nap előtte a kaja. Mozgás és kaja után a legtöbb kutya azonnal kidől.

3.) Ne legyen elől semmi, amiben kárt tehet, ne érjen el semmit, tehát pakoljatok össze vagy csukjatok be egy szobát és oda pakoljatok be amíg nem vagytok otthon.

4.) Jó lenne tudni mennyi idős a kutya, mert egy pár hónapos kiskutyát nem legyet csak úgy egyik napról a másikra egyedül hagyni 9 órát. Ha kell, vegyél ki szabit és úgy szoktasd fokozatosan, növeld az egyedüllétek hosszát.

5.) A szobakennelben is ugyan úgy cirkuszolni fog, (ha nem jobban) és akkor soha az életben nem fog beleszokni, ha nincs meg a fokozatosság.

2016. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kutyi 6 hónapos és csak 4-5 órára szoktuk magára hagyni. Mostanában még annyira sem max. heti 1-2 alkalom mikor senki nem tud vele maradni. Enni napi 3x kap ha nem eszi meg akkor el szoktuk venni. Sajnos reggel senkinek sincs kedve nagy sétát csinálni ezért csak gyors pisi-kaki van utána kaja és ilyenkor becsukjuk a konyha és a fürdőszoba ajtót. Így marad neki 3 szoba ahol lehet. Mikor az a 2 ajtó csukva van csak nyüszít kicsit és unalmában szét szed valamit amit ott felejtünk, viszont az utóbbi esetnél nyitva maradt az ajtó és jól szétrumlizott. Már megijedtünk hogy valami fontos papírt is megtépett. Igazából a kaját mindig megeszi ezért nem szoktuk elvenni. Azt hallottam hogy a szobakennel jó megoldás mert kuckóra emlékezteti és inkább csak alszik, a másik hogy a szűk hely miatt nem fél. Nem tudom mit tehetnék.
2016. aug. 1. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt a szobakennelt ne úgy képzeld el, hogy belemegy a kutya és lőn béke és nyugalom. Például nálunk több hét szoktatás után (úgy hogy ott kapott enni, ott simogattuk, szóval csupa jó dolog érte ott, ott is szokott aludni éjszaka) sincs nyugton, ha elmegyünk. Pedig be szoktam csukni és egyedül hagyom, pl amikor felmosok vagy porszívózik. De egyébként bepánikol, és megy a sziréna. Ha meg nem zárom be, akkor odafekszik a bejárati ajtó elé (kamerára felvettük mindig) és ott alszik el, akkor síri csend és el nem mozdul. Szóval ezzel csak azt akartam írni, hogy a szobakennelt ne vedd készpénznek...


Hát elmenetel előtt pedig egy 15-20 percet mindenképp lent kéne lennie a kutyával. Meg jó lenne tudni, hogy ez hogy szokott menni nálatok. Úgy a jó ha nincs semmi elköszönés, könnyes búcsú, csak úgy viselkedsz, mintha a szomszéd szobába mennél át egy pohár vízért. Akkor a kutya sem stresszeli túl a dolgot.

2016. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ez úgy szokott működni hogy külföldön élünk. Anyám hétfőn, kedden és vasárnap szabadnapos ezért olyankor a kutya nincs egyedül. szerdán délelőtt mindenki iskolában van ezért a kutya kénytelen 4-5 órára magára maradni, csütörtökön anyámnak délután van munkája ezért nincs egyedül a kutya. pénteken ismét 4-5 óra magány. A reggeli rutink hogy 6-7 körül anyu leviszi a kutyát 10-15 percre és sétál futkározik vele. Utána kap a kutya enni. Nem szoktunk elköszönni max ilyen megszokás hogy "szia jó legyél" meg max. egy oldal paskolás, szóval ugyan úgy megyünk ki mind ha pl. nem is mennénk sehova csak esetleg a műhelybe ami a ház mellett van. Most szünet van, az anyám sem dolgozik az apám meg általában a műhelyben van mert ő ott dolgozik. Ott van egy ici-pici betonozott udvar ahol néha sütögetünk meg ilyenek. Sajna nem biztonságos (nincs rendesen elkerítve)ezért nem tudjuk ott hagyni, na meg ha apunak el kell menni akkor a kutya ismét egyedül van. Szerintem tudja hogy mikor marad egyedül mert a távozást megelőzően mindig nagy sürgés-forgás van a házban.Még mindig nem tudom mit tehetnénk :(


ui: tudom hogy a kennelhez is szoktatni kell, nem lenne gond. Egyébként a lakás alatt egy üzlet van, ott dolgozik egy ismerősünk és mindig mondja hogy mit csinált a kutya mivel a sírás eléggé lehallatszik. Tegnap is ő szólt apámnak hogy nézze meg mi van a kutyával mert nagyon sír (apám elfelejtette levinni pisilni is)

2016. aug. 1. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ennek nagyon sok oka lehet. Innen a távolból nem lehet sokat mondani. Olvass utána a témának, nézz videókat, esetleg hívj házhoz járó kiképzőt aki látja, hogy mit csináltok rosszul és szól.


A mi kutyánk 1 évesen került hozzánk, úgy, hogy születése óta nem volt még soha egyedül (kistestű kutya lévén egy táskadísz életét élte), aztán amikor az exgazdi rájött, hogy kismamaként nem mehet ez, hogy 5 percre sem lehet magára hagyni a kutyát, mert ordít, akkor ajándékozta el és került hozzánk. Nálunk az első perctől fogva tisztázva volt, hogy ki a falkavezér és hogy itt bizony rend van és szabályok. Persze, az első időszakban volt sírás keményen, de nem gyengültünk el, nem mentünk vissza, csak amikor már csendben volt. 2-5 percekkel kezdtük az egyedülhagyást. Aztán 10 perc, 30 perc, 1 óra, 2 óra és így tovább. Nem hülye, megértette, hogy mindig visszamegyünk és hogy nem kell paráznia, mert nálunk a gyeplő. A cuccokat meg el kell pakolni, hogy ne férjen hozzá semmihez. Pár játékot esetleg kint lehet hagyni. Mi a szobakennelbe is dugtunk el pár szem tápot, hogy azzal is lekösse magát. Vagy kapott egy csirkenyakat, azzal is elvolt. De egyébként semmi reakció se akkor ha elmegyünk, se akkor ha megjövünk, csak mintha épp a másik szobába mentünk volna át. Előtte meg fél óra séta és mozgás persze.


Ezzel a módszerrel kb 2 hét alatt egyedül lehetett hagyni 9 órára, volt amikor magától ment be a szobakennelbe aludni. De mint írtam, nálunk megvolt a házirend, nem volt semmi abajgatás az első időszakokban, meg én napközben is volt hogy elvonultam, hogy megtanulja, hogy nem kell mindig a fenekemben lennie, mert nem éri baj. Most hogy nálatok mi hogy megy, ezt innen senki sem tudja megmondani, ezért írtam hogy lehet egy szakember kellene oda aki látja, hogy hol rontjátok el...

2016. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ezt a "gyakorlatot" napi hányszor lehet elvégezni? És mikor érdemes vissza menni? Lejöttünk egy kicsit és már az ajtóban nyüszít. Mikor menjek vissza? És napi hányszor csinálhatom ezt?
2016. aug. 1. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!