Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajta...

Szerintetek melyik fajta kutyat valaszam?

Figyelt kérdés
Napi 6 orat tudok vele foglalkozni vagy tobbet is . a skot juhasz es a border collie tetszik. Melyiket valasszam? Es mimdkettonek mi a hatranya es az elonye? Pl betegeksegek stb
2016. júl. 25. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja es tudom hogymi mindenkinek mas tetszik
2016. júl. 25. 18:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Betegségek leginkább(de nem 100%-ban) azon múlnak honnan veszed a kutyát. Tenyésztőttől vagy jófogás, vatera és társairól?
2016. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Collie :)

Nyugodtabb, könnyebb vele elsőre, es imád bújni :)

2016. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

10-15 évig napi 6 órát tudsz vele foglalkozni? vagy csak 1-2 évig?


Érdemes olyan fajtát választani aminek hosszú távon tudod kielégíteni az igényeit.


Egyszer egy ismerősöm akart bevállalni kutyát,mert volt egy 4 órás melója,de viszonylag jól fizetett időnként alkalmi melókból elég sok pénzt össze tudott szedni. Szóval volt ideje bőven.Aztán kapott egy jó állás ajánlatot ahol 9 órát kell dolgozni plusz 1 óra oda vissza az utazás. Ahogy melózott hamar rájött,hogy egy nagy mozgásigényű kutyának nem is tudná megadni ami kell.

Nincs ereje annyit sétálni vele munka után.


Végül egy 2 éves nyugis keveréket fogadott örökbe. Napközben a kertben van, aztán amint haza már a házban. Munka után sétál vele 1-2 órát. Ha úgy van többet. De van mikor 1-1 séta elmarad. De a kutyának nem baj.


Nos egy bordernél annyira nem lehet lejjebb venni a lécét,mert nekik lételemük a mozgás.


Szóval gondold át az életed,mit dolgozol és kb úgy válassz fajtát.

2016. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Skót juhászt inkább.Egyet értek az előző válaszolokkal
2016. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én csak a Collieról írok nekem skót juhászom még nem volt. Szóval Colliem van és nagyon szeretem, nagyon sok mozgás kell neki de ha napi 6 óra megy akkor az elég lesz. Az enyém nem beteg, bár nem szeret enni (inkább futkos) betegsége szerencsére még nem is volt, makk egészséges. Nagyon jó családi kutyus gyerekek is imádják. Más kutyákkal jól kijön bár az már csak nevelés kérdése. Alapvetően jó sportos családi kutya kevés rá jellemző betegséggel, bár a szőrét rendszerében fésülni kell és a fürdés sem árt. Ja, és rajong a gazdijáért! :)

2016. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Sikerult dontenem es a nyertes a border collie ja es egy torzskonyveset fogok elhozni
2016. júl. 26. 07:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!