Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt van aki 14 éves és van...

Itt van aki 14 éves és van németjuhásza is?

Figyelt kérdés

Ha igen, tőle kérdezem: hogy fér bele az idődbe a gondozása, tanítása sétáltatása, és minden egyéb?

Én is szretnék NJ-t, de anyukám nem engedi, mert szerinte megbízhatatlan vagyok. :( mit tegyek, hogy elhiggye, hogy tényleg lenne időm egy kutyusra?


2016. júl. 19. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltatnád minden nap 1-2 órát? Tanítanád naponta? Játszanátok naponta? Vinnéd kutyaiskolába? Ilyen esetekben más szokott állni a háttérben. Az én szüleim tudják hogy lusta vagyok mint a föld és megbízhatatlan is mégis vettek nekem egy kutyát. Most terápiás kutya szerepet tölt be és egyre felelősség teljesebb vagyok. 16/L
2016. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a baj, hogy most van időd egy kutyára, hanem ha egyetemre mész, vagy dolgozni, akkor a szüleiden marad.

Higgy nekem, sok ember mondja, hogy ő nem dobná félre a kutyát, de te sem tudhatod, lesz barátnőd, sokat fogsz vele lógni.


Inkább mikor elkezdesz dolgozni, és lesz rá időd/energiád, akkor vállalj be egyet :) higgy nekem.

2016. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg megbízható vagy? Bizonyítod is valahogy? Elhiszem, hogy időd lenne, de kedved is lesz mindig? Csinálod majd akkor is a dolgokat, amikor semmi kedved hozzá? Felkelsz hozzá korán? Esőben, hóban, fagyban is viszed sétálni? Utánaolvastál már, hogy hogyan kell, mivel jár? Felkészültél rá, hogy egy kölyök, az hatalmas munka és elfoglaltság? felkészültél, hogy kamasz korában a hajad is kitépnéd néha? Kitartó vagy? határozott vagy? Következetes vagy? Megengedhetik a szüleid anyagilag? Belefér-e az ő idejükbe, ha esetleg mégis feladnád? Mi az, amit biztosan, és minden egyes nap te nyújtani tudsz neki?
2016. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezek hülye kérdések, ezekről a szüleimmel már rég beszéltem. A légyeg hogy megengednék, de anyukám nem hiszi el hogy megbízható vagyok, csak ez a baj. 14 eves létemre még mindig napközis vagyok, holott 2 utcára lakok az iskolámtól és megkérdeztem, és tényleg csak azért vagyok napközis mert nem akar hazaengedni, nem bízik bennem, azt hiszi megbizhatatlan vagyok. Az egyetlen ok ez.

14/L

2016. júl. 19. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezekkel a kérdésekkel nyaggatott engem is mindenki. Na most van egy kutyám minden nap fél hétkor felkelek le viszem sétálni megetetem minden. Pedig ki nem állhatok sportolni, de ha arról van szó, hogy fáj a lába, kezemben hazarohanok vele akár pár km-ről is. Az ember mindent megtesz értük ha szereti őket. Ez a szeretet ereje. Győzd meg anyukádat gyakorlati példákkal arról, hogy megérdemled. De elsőre valami kisebb fajtát kellene választanod. 12/L
2016. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit csinálj? Tanulj rendesen, segíts be a házimunkába, önkénteskedj menhelyen + ezek mellett alakíts ki egy rendet!

Reggel felkelsz - séta (1 órás)

Etetés (amíg kicsi)

Dél körül - 30 perc tanítás + játék +

Délután/este - 1 órás játék+séta+szocializáció

Etetés (ha felnőtt lesz csak egyszer kell etetni addig 2-3 alkalommal)

Séta/udvarra kiengedés

Ezeket csináld amíg meg nem kapod (kb. 1 év)

2016. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. utolsó, oké, ezt megpróbálom majd! :) jó ötlet. Erre én még nem gondoltam! :)
2016. júl. 19. 23:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint a menhelyen segítésre, :)
2016. júl. 19. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy hülye kérdések! Ezek igenis fontos kérdések, és csak akkor engedném, ha a válaszaid mind igenek, és hihető is, hogy így lesz, és nem csak üres ígérgetés. Elhiszem, hogy 14 éves vagy, és gondolsz dolgokat, de a gyakorlatban majd szembesülsz vele, hogy a gondolatok néha nagyon távol állnak a valóságtól. Lightosabb verziója annak, hogy milyen, amikor gyereked van, pláne kölyökkorban. A napközi meg úgy, ahogy van felejtős mellette.
2016. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem van egy Németjuhász keverék kanom én is 14vagyok. 2éve kaptam nagyon sokáig nyagadtam a szüleimet érte. És ténleg nagy felelőség. De én minden nap 3 óránként visszem sétálni az enyémnak nagyon mozgás igénye van. Plusz minden nap sokat játszok vele. És sokat tanítom. Sok foglalkozásra van szüksége.

Szerintem beszélj anyudal eről sokat. Nézz utána ennek a fajtának meg a kutyatartásnak meséld el anyudnak menyire jó gazdája lennél és hogy már mindennek utána néztél kész vagy egy kutya tartására. Ha nem akkar engedni. Beszéld meg vele hogy bizzon rád több olyan dolgokat ami nagy felelőséggel jár és mond meg neki ha mindent megtudsz tenni. Akkor nagyon gondolja át mert te már felkészültél rá és nagyon szeretnél egyett. És legalább őrzi valaki a házat meg ilyeneket mondj pl neki. Nálam bevált.

2016. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!