Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyát hogyan tudnék...

Félős kutyát hogyan tudnék feloldani?

Figyelt kérdés

Pár hete került hozzánk egy kistestű kutyus, akit örökbeadtak. Előzőleg egy gyerekes családban élt. Eleinte nem is nagyon abajgattuk, az első napokban hagytuk, hogy megnyugodjon, utána kezdett nyitni felénk. Szívesen venném, ha tudnátok adni pár tanácsot, tippet.


Az emberekkel barátságos, elvan azzal, ha simogatják. A többi kutyától viszont eléggé fél, ha meglát akár egy nála is kisebb, 1 kilós kutyát, akkor is a lábaim mögé szaladt, behúzott farokkal. Szerencsére ez már kezd oldódni, mert kíváncsian figyeli a többi kutyát, látom rajta, hogy oda is menne, de még mindig nincs feloldódva, ha meg akarják szimatolni, akkor összegömbölyödve elszalad, ha otthagyják akkor pedig megy a kutya után. Ezt miért csinálja? Én beleavatkozzak vagy hagyjam hogy magától fedezze fel, hogy nem bántja senki?


A másik meg hogy próbálnánk vele játszani, van is egy rakat játéka, de olyan mintha nem tudna mit kezdeni velük. Eléggé kaja-orientált, így vettünk neki egy kongot is, de inkább fél tőle, kerülgeti, mintsem játszana vele. Egyedül egy zoknikból készített kis "bábbal" játszik, azt szokta cibálni, húzogatni, de ha mondjuk el akarom dobni hogy utána menjen, akkor megint összehúzza magát, mintha attól félne, hogy hozzá akarom vágni. Hogyan kellene megmutatnom neki, hogy hogyan játszon a többi játékával is?


2016. júl. 15. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez "türelemjáték". :)

Annyi a trükkje, hogy nem szabad rágörcsölni a kutya viselkedésére. Ne tekintsd ezt egy komoly, feltétlenül megoldandó problémának, mert a kutya érzi, hogy valami nem oké nálad, ha fennakadsz a viselkedésén. Fél, mert rossz tapasztalatai vannak, de azt írod, hogy azért lassan már kezd oldódni, ami viszont tök jó. Idő kérdése. Nekem volt olyan ideiglenes kutyám, aki egy hónap múlva már totál laza volt és volt olyan is, aki egy évvel később is össze-össze rezzent. Kutyafüggő is a dolog.

A többi kutyával való kapcsolatát szerintem, hagyd, hogy ő maga alakítsa. Majd rájön. :) Egyébként, tudod hogy van, amelyik kutya szaglássza a másikat, az éppen a domináns, vagyis az van "alul" akit szaglásznak. A kutyád számára ez ijesztő lehet, de mikor már nem foglalkozik vele a másik blöki, akkor visszajön a kedve és ismét érdeklődővé válik. :) Te csak sétálj vele a többi kutya között és viselkedj úgy, mintha minden rendben lenne, érezze csak, hogy tényleg minden rendben is van!!

Azt írod, hogy a zokniból készített játékkal szívesen játszik, cibálja, ilyesmi. Ez alapján, működik a zsákmányszerző ösztöne, amin viszont simán lehet javítani. Nézz meg pár kutyakiképzős videót, hogyan mozgatják a madzagos labdát, egyéb játékot a kiképzők a kutya előtt, hogyan hozzák ki a blökiből az ösztönt és veszik rá, hogy akarja AZT a játékot. :) Az első az, hogy a kutya figyelme legyen felkeltve. Aztán -ha csak egyetlen játékkal is- de játsszon veled. Veled. Ne egyedül. A legtöbb kutyás játék közös játékhoz van kitalálva, de legalábbis annak van értelme. Egyébként csak unaloműző rágcsálás az egész, arra meg jó egy megfőzött marhalábszárcsont is. :) A jelenlegi két kutyám sem játszik itthon semmivel. Vannak elől "kacatjaik", néha ráharapnak egy-egy gumicuccra, rágják 2 percig, aztán annyi.. De ahogy egy játékért nyúlok, rögtön ugranak és játszanának. Ez a normális. Vagyis, ha önmagától nem elég érdekes egy játék, akkor az nem egy probléma, hiszen a legtöbb játékot az ember teszi a kutya számára vonzóvá. :)


Kitartás!

2016. júl. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!