Tudtok tippeket/tanácsokat mondani?
Az első és leglényegesebb tanács: jó tenyésztőt keressetek. Olyat, ahol eü.szűrt kutyák vannak, természetesen tenyészszemlések, családi körülmények között élnek, és a kölyköt szerződéssel, törzskönyvvel, chippel, 2 oltással, többször féregtelenítve, korának megfelelően szocializálva (nem egy kennelben, hanem a lakásban, családi környezetben él), 8 hetes kora után viheted haza.
A jó tenyésztő segíteni fog nevelési tanácsokkal is.
Ami még fontos a fentieken kívül: kicsi korától, a 3. oltása után, vigyétek minél több helyre, hogy szocializálódjon. Más kutyák közé, akikkel játszhat, szoktassátok hozzá gyerekekhez, közlekedéshez, autóhoz, más állatokhoz, utcai zajokhoz stb. Emellett következetesen, határozottan kell nevelni, ami természetesen nem verést jelent.
Tuti, hogy megbirkóztok egy ilyen kutyával? Nem rosszindulatból kérdezem, csak van némi tapasztalatom. Van egy fél amstaffom (a másik fele cane corso). Hát, nem egyszerű jellem, az biztos, és határozottan staffi jellem. Feladja a leckét, pedig már volt pár kutyám.
Ha úgy érzitek, hogy nem tudnátok határozottan, következetesen nevelni (ennél a fajtánál 1-2 taslival, ne adj' Isten veréssel semmire nem mész), keményen "fogni", akkor ne ilyen kutyát válasszatok. Megtévesztő lehet ennél a fajtánál, hogy mennyire ember központú, és bújós. Ezen tulajdonságai miatt könnyen "elmajmolhatja" az ember, aztán jön a döbbenet, mikor a kutya egyszer csak önállósítja magát, és védelemre kapcsol, mert a gazdinak semmi tekintélye előtte. Sajnos a menhelyek tele vannak bull típusú kutyákkal, mert ezek a fajták sokszor kerülnek rossz kezekbe. Ennél a fajtánál tényleg nem elég az, hogy sokat játszunk vele, és sok szeretet kap. Komolyan kell venni a nevelését, azonnal kölyökkorban tisztázni kell ki a főnök, ha csak egy csepp gyengeséget is érez, a fejetekre nő. Én nem szeretek azonnal a kutyaiskola szóval dobálózni, de ha nem vagy annyira tapasztalt kutya témában, hát ez a fajta (és a pitbull) az, aminél bátran merem ajánlani.
A másik, hogy tele vannak energiával. Nem elégszik meg a napi szintű sétákkal. Dolgoztatni kell. Futtatni, súlyt húzatni vele, "lógatni", ezek fárasztják igazán. Persze ezeket csak 1-1.5 éves kortól kell csinálni. Most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!