Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábnál követés tanítása?

Lábnál követés tanítása?

Figyelt kérdés

Alapfokú tanfolyamra járok a 7 hónapos Corsommal, és a lábnál követés meg a lábnál ültetés egyáltalán nem megy. Sulin is és otthon is folyamatosan próbálom becsalogatni a kutyát (póráz nélkül csináljuk). De nem, ő mögöttem kullog. Amúgy szófogadó, nyugodt kutya, behívható, tiltás nagyon megy, de egyszerűen nem akar szépen mellettem sétálni, inkább mögöttem. Lennne valakinek valami hasznos tippje? Jutifalatos megvezetést már mindenhogy próbáltuk.

Előre is köszi:)



2016. máj. 23. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy te nem jól csinálod, vagy nem kellően éhes a kutyád.

https://www.youtube.com/watch?v=XcVugqbSFmU&hd=1

2016. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy én nem csinálom jól, ugyanígy húzom az orra előtt a kaját, meg az oktató is próbálta, előtte nap kapott csak enni, aznapi reggelije így is kimaradt. Napokig meg nem fogom éheztetni, szerintem a koplaló naphoz túl fiatal még. Amúgy az oktató sem tudta kajával vezetni.
2016. máj. 23. 09:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem, hogy iszonyatosan lusta kutya (ezt is a suliban mondták, de nyilván észrevettem én is). Mondjuk én kimondottan szeretem, hogy nem egy hiperaktív eb, de ebbe a melegbe tényleg nem lehet vele semmit kezdeni.
2016. máj. 23. 09:51
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hűvös napszakban gyakoroljatok, vizezd és itasd sűrűn. Finom sült/főtt húst használj jutinak. Rövid, pár perces időtartammal kezdjétek a tanítást, legyél aktív, pörgős. Beszélj magas, lelkesítő hangon, a te mozgásod is legyen lendületes.

Eleinte érd be 3-5 lépéssel, váltogasd az irányt...és akkor hagyd abba, amikor MÉG nagyon lelkes

2016. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!