Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok nekem megbízható extra...

Tudtok nekem megbízható extra mini yorki tenyésztőt ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyen kis apróságot venni :-) ezért szeretném ha egy megbízható tenyésztőt ajánlanátok!

2016. ápr. 3. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez mióta tartozik a gyerekvállalás kategóriába?
2016. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyafajta, hogy mini yorki NEM létezik.

Ha yorkit szeretnél, tenyésztőtől vegyél törzskönyves kiskutyát, ott biztosan az egy méretben létező fajtát fogod kapni. A mini a jófogáson és hasonló oldalakon szaopítók által meghirdetett 30-40 ezer forintos beteges keverék.

2016. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak tenyésztők pl:

[link]

2016. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Extra mini yorki nincs!

Egy méret van, ami standard szerint 2-3 kilós lesz. Azt ne mondd, hogy ez túl nagy.

2016. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható extra mini yorki tenyésztőt ott találsz, ahol jószándékú bűnözőt vagy vegetáriánus oroszlánt. Ilyen fajta nincs, amit ilyen néven adnak el, az vagy beteges, fejlődésben lemaradt, esetleg túl korán elválasztott kölyök, vagy sima yorki, amit extra miniként adnak el, mert most arra harapnak a vevők. Yorki egy méretben van.
2016. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

A Yorkshire Terrier az egy „egyméretes” fajta. Tehát nincsenek különböző méretek, hanem a 2 és 3 kiló közötti méret a normális(és egészséges).


Az újságok, hirdetések teli vannak „mini, extra mini...” (meddig lehet még fokozni?) méretet emlegető hirdetésekkel. Tehát tisztázzuk, nincs ilyen ebben a fajtában! Vannak jó méretű egyedek, és vannak méreten aluli, vagy felüli egyedek. Arról nem is beszélve, hogy ezekben a hirdetésekben szereplő kiskutyák nagy része keverék és/vagy beteges, ideggyenge! Törzskönyv nincs hozzájuk, a szülőknek nincsen tenyésztési engedélye, se szűréseik genetikai betegségekre. Könnyebb eladni az olyan kutyát, ami valami kirívó dolgot láttat. Ez ennél a fajtánál, a picinél is kisebb méret. Sok esetben viszont becsapás áldozatai lesznek a jóhiszemű, de mindenkinél extrábbat akaró vevők.

[link]

[link]

2016. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kis méretű kutyákat úgy hozzák létre, hogy az eleve kicsi, beteges, fejletlen kutyákat szaporítják egymással. Leggyakrabban rokonokat, hogy még jobban előjöjjenek a kis testméretet okozó gondok. Emellett a vemhes szukákat is, és a kölyköket is gyakran éheztetik, hogy a kicsik fejlődése gátlódjon. Vagyis se felelős ember, se tenyésztő nincs, aki ilyen kutyákat szaporítana.


És most én teszem fel azt a kérdést, hogy te ezt miért akarod támogatni? Miért akarod pénzelni? Miért akarod, hogy még több kutya szenvedjen így miattad is?

2016. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
11%
Most nemrég kaptam egy mini yorkit aminek az anyja mini az apja pedig extra mini volt,és az enyémnek semmi baja.Él és virul!!!Szóval létezik extra mini yorki!! Az is egészséges volt láttam a papírjait és az oltásait is!
2016. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Papírjait mint törzskönyvet, vagy papírjait mint oltási könyvet? Nem mindegy. Gondolom te az utóbbit kaptad, abba meg azt ír az orvos fajtamegnevezésként, amit akar. Írhatna akár csillámpónit is. A fajtatisztaságot a törzskönyv bizonyítja, de hogy azt nem kaptál, abban 100%-ig biztos vagyok.
2016. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként baja nem feltétlenül most lesz, hanem pár év múlva is kijöhet valami. Vagy "csak" annyi történik, hogy felnőve kiderül, hogy keverék.
2016. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!