Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakarózó kutya?

Piriiiii kérdése:

Vakarózó kutya?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, egy mudi, 16 hónapos, kan. Aludni bent szokott, amúgy sokat van kint, túrázni, futni is sokat megyünk, árkon-bokron át (össze is szokott szedni kullancsot, legalábbis most az elmúlt napokban, hogy melegszik az idő, de mindig alaposan átnézem és kiszedem a mászó kullancsokat, olyat még nem láttam, amelyik szívta volna).

Egy ideje elég vakarózós, az utóbbi napokban pedig kisebesedett a háta, és apró sebek vannak a testén, nem sok, nem gyakori, nem csúnya, de mégis ott vannak (bár ezek lehetnek balesetekből, elég hebrencs kutya és mindennek nekimegy, mindenen átmegy, de a sebes hát biztos azért van, mert vakarja). Amikor ez erősen jelentkezett, én bolhaekcémára gondoltam, de mindenki más azzal jött, hogy a bűzmirigyét kell kezelni. Az állatorvos is ezzel jött, ki is nyomta neki, és akkor mintha mérséklődött volna a gond egy időre (eltűnni nem tűnt el). De most megint nagyon sokat vakarózik, szinte folyton. Azt nem látom, hogy neki ez fájna, de tuti, hogy kellemetlen, nem normális dolog (amióta élek, mindig volt legalább egy kutya itthon, a mudin kívül most is van, tehát tapasztalataim azért vannak). Amúgy teljesen egészséges, játékos, hiperaktív kutya, eszik-iszik rendesen. A napokban remélhetőleg kijön majd az állatorvos és mond valamit, ami segít (eddig mindig így volt, kivéve a bűzmirigyes esetet...). Azonban egy ismerősöm azt mondta, hogy a csalánfőzet bőrbetegségek, irritáció, sebesedés esetén jó lehet, mindenesetre ártani nem árt. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Ha nem is csalánfőzettel, bármi hasonlóval.

Egyébként a kutya az oltásokat, külső-belső paraziták ellen mindig megkapja, most is van rajta bolhanyakörv (bár tegnap átnéztem és 1-2 bolha szaladgált benne... szóval esélyes lehet a bolhaekcéma). Van valakinek ötlete?

Egyébként eléggé hullik is a szőre, legalábbis a fekete anyagokon, takarításkor ez látszik, magán a kutyán nem úgy tűnik, mert dús szőre van.

Azzal ne jöjjön senki, hogy állatorvosállatorvos, majd ő megmondja. Igen, meg fogja mondani, amit lehet, de addig is szeretnék tanácsot kérni. Nem beszólásokat, mert azt a nagy gykes állatorvosok szeretik művelni, és se nekem, se a kutyának nem segítenek vele. A jószándékú segítséget, tanácsot, saját tapasztalatok megosztását örömmel veszem, a kutya is annál hamarabb lesz újra jól. Köszönöm!


2016. márc. 31. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a bolhanyakörv kb egy hónapja van rajta, elméletileg félévig tart a hatóideje... de szerintem már most szart sem ér, szóval valami másra fogunk váltani.
2016. márc. 31. 10:17
 2/6 A kérdező kommentje:
amint lehet*
2016. márc. 31. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem. Van rajta bolha elleni védelem, de bolhás? Akkor nem jó a cucc rajta, cseréld le. Milyen márka?

Azt meg komolyan gondolod, hogy az állatorvosnak lövőse sincs róla, hogy mi a baja, pedig ő látta is, meg elvileg ért is hozzá, de mi majd így neten leírás alapján jobban diagnosztizáljuk? O.o Köszönjük a bizalmat, de nem fog menni.


Vidd be egy jól felszerelt rendelőbe, ahol meg tudják és akarják vizsgálni, a kijárós állatorvost meg tartogasd az oltásra. Sajnos erre nemigen lehet mást mondani. Ha volt rajta bolha, akkor lehet bolhaekcémás, ha a bűzmirigykinyomástól javult, akkor az is lehet a baj, meg még egy rakás egyéb betegség az allergiától kezdve az atkáig meg a gombáig, sőt, ezek kombinációja is előfordulhat. Ki kell vizsgálni rendesen, felszereléssel, amije ugye nincs a kijárós dokinak a kistáskájában. Szóval irány a rendelő.

2016. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ajánlom kérni az orvosi rendelőben:

Viszketegség, bőrgyulladás, bőr és szőr elváltozásokkor indokolt a bőrkaparék vizsgálat, amely abból áll, hogy az érintett területeken egy szikepengével megkapargatjuk a bőfelszínt, amíg kiserken a vér, és az így nyert bőr-szőr mintát elküldjük laboratóriumba, ahol parazitákat, gombát, baktériumot keresnek benne, és rezisztencia vizsgálatot végeznek- vagyis megállípítják, hogy milyen hatóanyaggal lehet kezelni az adott kórokozót.

Általában 3-7 nap múlva megjön az eredmény, amiről telefonon tájékoztatjuk a gazdikat.

2016. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maxitabi ***** válasza:

Menjetek el jól felszerelt állatorvosi rendelőbe!! Bőrkaparék vizsgálat!!!!

A mi bc-nk szinte ugyanezt produkálta, rühatka. Erdőben v mezőn szedhette össze. Hosszú lesz a kezelés és a gyógyulás.....

2016. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudok par esetet ahol a rossz minosegu(vagy epp a kutyanak nem megfelelo) tap okozott ilyen problemakat.

Tehat erdemes ezen is elgondolkodni es esetleg megprobalni tapot cserelni.

Persze az allatorvosnak mindenkepp latnia kene a kutyat.

2016. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!