Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar annyi ember "mini"...

Miért akar annyi ember "mini" vagy éppen "extra mini" túl szaporított fajtákat?

Figyelt kérdés
Egyrészt azért nem értem, mert ezek a kutyák, amikből ilyet akarnak (yorki, bichonok, csivava) alapból kicsik. Minek kéne ennél kisebb? Mért jobb egy mini yorki, mint egy rendes? Szerintem ugyanúgy néznek ki, max csak egy kicsit kisebb a mini, de semmivel se aranyosabb. A teacup kutyák tényleg mások, úgymond "aranyosabbak" (bár én nem hiszem), mint a rendes méretű társaik, de olyan itt Magyarországon nem nagyon van.
2016. márc. 30. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek jórészének halvány fogalma sincs az állatokról, látnak az interneten mindenféle képet, és teljesen eltorzult a valósághoz való viszonyuk. Totál képzavar. Most húsvétkor átvittem egy szomszédunkhoz a törpenyuszimat, hogy a gyerek kicsit megsimogathassa (legalább nem vettek egyet azért a félóráért, amíg érdekli), és apuka első mondata volt amikor meglátta, hogy ez ilyen nagy? Azt hitte egy törpenyúl tenyérben elfér. Mondtam ami tenyérben elfér, az a hörcsög meg az egér. A nyúl maximum kölyökkorában, pár hetes korig.

Kutyáknál is ezt tapasztalom mostanában, ami bokánál feljebb ér, az már "nagy".

2016. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15%
Miért pontoztatok le? Egy bolognese keverék (nem fajtiszta és pláne nem túltenyésztett) nem lehet aranyos vagy mi? Az is lehet játékos, ragaszkodó stb
2016. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát én sem értem minek ez..


Ínséges időkben egy bernáthegyi fajta kutya egész télre elegendő élelmet biztosít egy átlagos családnak, míg ezekkel a kis elemes vackokkal 6 tojást ráütve sem lehet jóllakni.

2016. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Cppxy! válasza:

Én pl szeretem a mini dolgokat, mert hogy icipicik, és cukik, meg minden (meg mondjuk mert csaj vagyok :D de nem egy plázacica féle vagyok, hanem a könyvmoly), de az egészséges kutyákat/macskákat/stb szeretem, mert én inkább a natúr dolgokat szeretem (szó szerint, még a kajában is :D). És igen, nem tudom, ki írta le még, hogy kevés mozgásigény, kevés kaja, keveset kell költeni rá, stb... Az emberek mostanában a spórolásra szoktak rá (bár mondjuk mi is).

És nekünk is volt ilyen icipici nyulunk, ami megnőtt (amúgy húsvétkor vettük), de azt addig gondoztuk (rendesen, persze), míg a kannal (vagy hogy hívják a hím egyedet) együtt és a 14 kis nyúl ivadékával együtt el nem pusztult.

Állatkedvelő vagyok, mindent össze akarok szerezni, ami szőrös és cuki, de hogy az emberek miért szeretik a genetikailag megváltoztatott kutyákat, azt nem tudom.

Macskám van, és abból is kettő, az egyikük normál, másikuk kisebbfajta, és nem azért vettük, mert hogy "icipici", hanem mert volt azelőtt az első macskánknak (a nagyobbiknak) egy testvére (hím), de elkóborolt, máshova szokott, így a nőstényünk egyedül maradt. Szerettünk volna mellé egy másik ingyen beszerezhető macskát, és a sulink mellett adtak is. És ő mini, de nem direkt. Bár mondjuk keverék.

Ennyit tudok mondani. Nem tudom, hogy egy életrajz vagy vélemény inkább ;D Sok sikert, hogy megnézd ki válaszolt rendesen (persze nemén leszek az).

Üdv.:

Cppxy!

2022. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!