Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar annyi ember "mini"...

Miért akar annyi ember "mini" vagy éppen "extra mini" túl szaporított fajtákat?

Figyelt kérdés
Egyrészt azért nem értem, mert ezek a kutyák, amikből ilyet akarnak (yorki, bichonok, csivava) alapból kicsik. Minek kéne ennél kisebb? Mért jobb egy mini yorki, mint egy rendes? Szerintem ugyanúgy néznek ki, max csak egy kicsit kisebb a mini, de semmivel se aranyosabb. A teacup kutyák tényleg mások, úgymond "aranyosabbak" (bár én nem hiszem), mint a rendes méretű társaik, de olyan itt Magyarországon nem nagyon van.
2016. márc. 30. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem főleg a kamasz plázacicák menőzésből. Ja, és ha extra mini, akkor a kutya és az iphone mellett elfér még a sminkkészlet és a hajvasaló is a kistáskában.
2016. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ja a plazacicaknak.
2016. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert divatos, sajnos.

Közben eszükbe sem jut, vagy nem érdekli őket, hogy a fajta leromlásához járulnak hozzá, ha ilyen kutyát vesznek illetve hogy hozzá nem értő szaporítókat pénzelnek.

Aztán jönnek ide a gyakorira sírni, hogy mi baja a kiskutyámnak, vagy épp miért nem úgy néz ki a kutya, mint ahogy kéne.

2016. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos "cukinak" tartják...


Én általánosan ellene vagyok annak, hogy cukiság vagy érdekesség miatt olyan fajtákat hozzanak létre, ami annak egészség szempontjából rossz. Ha egy macskafajta nem tud megszületni császár nélkül vagy egy kutya- vagy macskafajta nem tud rendesen lélegezni a nyomott orra miatt, s az egérke jaj de poénos, ha tönkre van téve az egyensúlyérzéke, akkor engem nem érdekel, hogy az mennyire poénos az embereknek. A meztelen állatok ennél szolidabbak, azok inkább csak életképtelenek a külvilágban, de úgyis emberrel élnek, remélhetőleg olyannal, aki kellően figyel rájuk, persze azért nem jó, ha elvesszük egy védelmi vonalukat és sérülékenyebbé tesszük az állatot...

2016. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert "cukibb" elvileg,bár némelyik olyan csúnya,hogy kijön a bányából a szén :D


Nekem egyik barátnőm akart mini yorkit, elmondtam mi az igazság az olcsó és szaporított "mini"kről. Mutattam képeket,történeteket.


Aztán rögtön meggondolta magát,szerencsére!!


Bár egy yorki max 3 kg lehet. Nem tudom ennél minek kisebb???


Kutyakozmetikus vagyok. Egyszer hoztak be egy 90 dkg-s yorkit. A kutya szája rohadt a fogkőtől,mert ugye a tápot nem bírja elrágni csak konzervet kap,meg néha egy kis húst,rizzsel. Tiszta csipa volt,mert könnyelvezetéssel gondjai vannak,így a feje nagyon büdös volt,és sajnos alapos samponos fürdetés után sem tűnt el a szag.Akkor az egész hasa bűzlött a húgytól.Mivel kicsi konkrétan a hátsó lábait és a hasát telibe hugyozza.

Akkor egyszer leesett az ágyról eltört a lába, amit nehezen tudtak rendbe hozni,mivel egy orvos sem vállalta be az altatást olyan kicsi. Emellett remeg mint a nyárfa levél,idegrendszere tropa,állandóan maga alá pisil.

Elméletileg a szívével is vannak gondok 1,5 éves volt,de az én 14 éves kutyám különben nézz ki.Akkor a doki pár évet jósolt neki.Illetve ha baleset éri nagyobb akkor altatás,mert nem altatható műtéthez. Ezt mind a gazdi mondta,nem én találtam ki!


Kérdem én mi a jó büdös f.ért kell vkinek egy ilyen életképtelen kutya???????


Sajnáltam a kutyát,persze.


Csak nem kéne ezeket a mocskokat támogatni.


Ha 3 kg-os kutya sok. Akkor vegyenek tengeri malacot.


Szóval kérdező fogalmam sincs némelyik ember mit a lát a "mini" és "extra mini" jelzős fajtákban.

2016. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés... Nekem már a "sima" yorkie és csivava is túl kicsi. Én is ellene vagyok a "jaj de cukiii" tenyésztésnek. Például az egyik kedvenc kutyafajtám a shar pei, de sose fogok ilyen kutyát venni, mert tudom, hogy a legtöbb kutyával sok gond van a ráncok miatt, hiába törzskönyves. Pedig a jelleme tökéletes lenne. A nyomott fejű kutyák (bulldogok, mopsz) nálam "kiverik a biztosítékot". Nem értem miért jó, hogy röfög, szuszog, fingik és nyáron majd megfullad, ez a kutyának sem jó. A válasz: "mert olyan aranyos". A meztelen kutyákkal nincs bajom, mert a természetben is előfordulnak "hibák", meleg éghajlaton normálisan élik életüket a vadonban is. Semmi egészségügyi problémájuk nincs, csak sérülékeny a bőrük. :) ez az én véleményem
2016. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert ezek a fajták olyan szinten agyon vannak szaporítva, hogy már nyomonkövethetetlen mi van bennük... Az eredmény pedig az hogy 10 kilós csivavák, kis foxi meg tacskó beütéssel, meg 15 kilós yorkik, szintén isten se tudja milyen vérvonallal szaladgálnak az utcán... Az emberek szeme meg már ehhez "szokott hozzá" és ezért keresnek ezekből kisebbet... De persze fingjuk sincs arról hogy a "normál yorki" nem 15 kiló, hanem 3...


A másik véglet meg... cukiság... meg minél kisebb helyet foglaljon, esetleg egy nyúlketrecben is elférjen, ha már ráuntak és összecsinál mindent...

2016. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Anyáméké bolognese keverék, kézbe lehet venni, igazi kis egyéniség és értelmes is :)
2016. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Most komolyan elvárod szerencsétlen plázacicától hogy egy kuvasszal (na jó, legyen border collie) mászkáljon? Szegénynek letörik a műkörme :D

Kicsi kutya, lehet bárhová vinni, keveset eszik, kevés a mozgásigénye, tökéletes az olyan... létformáknak, akiknek annyi felelősségérzetük sincs, hogy egy tamagocsit eltartsanak.


Meg az emberek valamiért szeretik a kicsi dolgokat

2016. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy miért a kistestű kutyákat részesítik előnyben. Hanem hogy a kistestű kutyáknak is van egy standardjuk (fajtától függően 2-5 kg) és van aki még ENNÉL is kisebb kutyát akar... Egy 100-80 dekás kutya szerintetek hogy él, hogy tudna kutyaként élni?? #5-ös válaszoló ezt szépen kifejtette.
2016. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!