Tegnap tudtam meg, hogy szeretett kutyusom, daganatos. Többi lent?
Ezzel az a probléma,hogy mivel egy idős állatról beszélünk,akár az altatásba is belehalhat.Ezenkívül az se mindegy,hogy vannak-e áttétek vagy nincsenek.A műtét után meg nyilván szükséges a kemoterápia,ami szintén nagyon leterheli egy idős állat szervezetét,arról nem is beszélve,hogy annak is sok mellékhatása van.Én azt javaslom,hogy amíg nincsenek fájdalmai vagy amíg gyógyszerekkel teljesen boldog életet tud élni,addig hagyjátok,aztán amikor látjátok már rajta,hogy szenved altassátok el.Tudom,hogy nehéz,de ez a legtöbb,amit tehetsz érte.Azt javaslom,hogy próbálj meg úgy gondolkozni,hogy ha te az ő helyében lennél,mit szeretnél és így könnyebben meg fogod találni a helyes megoldást.
Nagyon sajnálom,sok erőt és kitartást kívánok nektek.
Egyáltalán 100%-ig biztos, hogy tumor van a buksiján, nem valami más? Lehet ciszta, tályog csak hogy néhány példát mondjak. Bocs, nem úgy hangzott a kérdésed, mintha pontos orvosi diagnózisotok lenne.
Igaza van az előzőnek: be kellene zsuppolni a kutyát a környék legjobban felszerelt állatorvosi rendelőjébe/klinikájára, és ott érdeklődni.
Igen, van olyan, hogy a doki nem javasolja a kutya altatásos műtétjét, mert túl nagy a kockázata az altatásnak vagy hogy műtét után komplikációk lépjenek fel, pl. ha valami szervi baja van vagy tényleg olyan idős a kutya, hogy már a vaut is maunak mondja.
Ha tényleg daganat, az elhelyezkedésétől függően szoktak UH-t/röntgent készíteni, megnézni a kiterjedését, hogy mely szervek érintettek, van-e áttét (megint: van-e értelme megműteni).
Ha a műtét mellett döntötök lehet, sőt érdemes is altatás előtti vérképet nézetni (bár egy nagyon idős kutyának egy teljes vérkép is kijárna). Ez megint csak segít eldönteni, hogy műthető-e a kutya, illetve, ha műthető, akkor kell-e változtatni a szokásos altatási procedúrán. Sajnos 100%-ig nem lehet ezzel sem kizárni a gebasz lehetőségét.
A műtét költsége függ az eset bonyolultságától (tényleg látniuk kell az orvosoknak), hogy hol, hány ember műti (ha egy 2 asszisztensből és 1 orvosból álló team dolgozik a kutyán, értelem szerűen gyorsabb, biztonságosabb, de drágább is) stb.
Attól függően, hogy ki/hol műti az utókezelésnek is lehet költsége. Van lehetőség a daganatból mintát venni és elküldeni elemzésre: jó indulatú, rossz indulatú, milyen az esély a kiújulásra stb., tehát ezt is érdemes megcsináltatni.
Ha műtik, ha nem, érdemes rákérdezni, hogy tudnak-e olyan táplálékkiegészítőt, alternatív kezelést ajánlani, ami segíti a felépülését/szinten tartja a daganatát. Ahogy az első mondja, ha nem műtik a kutyát, de nem zavarja a pukli, akkor is elélhet még egy darabig.
Mondok példát, jó?
Mentett kutya, 10 év körüli. Rengeteg eü. problémája volt, a város legjobb orvosaihoz vittük, 1 altatással megoldották szinte mindet, ami műthető volt. Amit nem sikerült, az egy nagy méretű, nagyon rossz helyen levő daganat volt (se a röntgen, se az UH nem mutatta, hogy érintett-e a húgyhólyag és a húgyvezeték), de nem is zavarja a létfenntartó funkciót, így nem nyúltak hozzá az orvosok. Így is rengeteget javult az életminősége (sokkal virgoncabb, élénkebb), most táplálékkiegészítőt szed és a daganatát homeopátiával kezeljük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!