Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha izmos a kutya, akkor is kövér?

Ha izmos a kutya, akkor is kövér?

Figyelt kérdés

Mindenki lekövérezi a kutyámat, pedig nem az, csak ránézésre, amúgy csupa izom, jóformán rá fogni sem lehet, mert az izmairól lepattan az ember keze. Csak a kis méretéhez képest daginak tűnik. Egy 1,5 éves jack russel és fox terrier keverékről van szó, 10 kilós.


Hozzá tenném, hogy naponta egyszer kap enni, azt is kétszer eszi meg, száraz tápját kiadagolom kb egy két decis bögrével teszek ki neki, ami két hétig elég, mert naponta 5-7 szemet rágcsál el.


A minimum egy órás séták m inden naposak, plusz hetente kétszer kocogok vele 2-5 kilométernyi távot, mindezek mellett nyüstöli a másik kutyánkat, itthon is játszunk vele, ha kint vagyunk akkor hagyom, hogy a vehemensebb kutyákkal rohangáljon, nyáron ki sem lehet robbantani a Dunából. Szóval nem passzív az élete, csak olyan nagydarabnak tűnik.


Kivizsgáltattuk, nem pajzsmirigyes, nincs semmi elhízásra mutató jele, csak vasgyúró. De a laikusok szerint dagadt és már kezd nagyon zavarni, hogy úton útfélen lékővérezik.


Ennél kevesebb és minőségibb ételt nem tudok neki adni, mert akkor átesnénk az éheztetés kategóriába.


[link]


[link]


2016. febr. 23. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyámra is séta során az ismerősök mondták hogy huh de kövér, jaj de duci. De nem érdekelt nem láttam kövérnek nekem tökéletes volt. Aztán a lába miatt menni kellett az orvoshoz és mondta hogy kövér rá is állt a mérlegre és 19 kiló volt. Mondta az orvos hogy le kéne adnia vagy 4 kilót. Nagyon megijedtem, vissza vettem a tápot jártam vele nagyobbakat sétálni mint eddig amikor ment lefele a kiló akkor futni is mentem vele és most 16 kiló már látom amit eddig nem láttam és nem is értem hogy hogyan nem vettem észre mit csináltam szegény kicsikémmel.

A tiéd nem tűnik kövérnek, a derekán látni hogy kicsit szélesebb a kelleténél de nem vészes.

Amit leírtál hogy eszik az nagyon kevésnek tűnik. Nassoltatva van vagy házi kosztot kap mellé?

2016. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de én se izmosnak, se jó kondiban lévőnek nem látom a kutyádat (persze ilyen szempontból nem túl jók a képek).

már csak az gyanús, hogy bár a pontos méretét nem tudom a kutyádnak de van róla egy elképzelésem a képek alapján, az enyém jóval nagyobb nála és csak kétszer ennyi kiló...

az ülős képen egy deka izom nem látszik. az izmok dudorodnak, ha tényleg olyan nagyok, nem lenne ilyen "sima" a kutya. ahogy ül, látszik, hogy van egy kis hasa. a nyaka elég vastag, oké hogy terrier és nekik az, de neki egy kicsit vastagabbnak tűnik, mint amit az izomra lehet fogni.

a másik képen látszik, hogy nemigen van dereka. a feje is aránytalanul kicsi a háta méretéhez képest. ez lehet atól is, hogy szerencsétlenül fordult a képen és a valóságban más, de az egész kutya kicsit aránytalannak tűnik.

egyáltalán nem bántásból mondom, mert érződik, hogy foglalkozol vele, nagyon jó dolog, hogy mozogsz vele. ettől függetlenül nekem egy csöppet dundinak tűnik. nem vészes, de azt sem mondanám, hogy egy izmoktól dagadó, haláli kondiban lévő kutya. nem látszanak a bordái (nem kell kiállniuk, de mindenképpen érződniük kell, ha lágyan végigsimítasz az oldalán, nincs horpasza, nem látszik a válla stb.

szerintem az etetésben vana gond. nem teljesen értem, hogy mivel eteted, de akármivel, úgy kéne, hogy leteszed elé a napi adagot (akár száraztáp, akár házikoszt), ha megeszi megeszi, ha nem, akkor 10 perc múlva elveszed a tálat. másnap ugyanez. az a legrosszabb dolog, amit tehetsz, hogy előtte hagysz ételt és akkor eszik, amikor gondolja.

2016. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nyers etetésen van mind a kettő. A másik folyton eleszi előle, iszonyat keveset eszik.

Aki aránytalannak látja az jól látja, kicsike róka feje van, és henger teste.

Mivel semmi orvosilag igazolható baja nincsen, és körülbelül az ajánlott kosztjának a felét ha megeszi egy nap, nem értem miért ilyen. Féltem, hogy azok a pipaszár lábai megsínylik a kilóit.


A száraz tápból nem eszik egész nap. Felírtam mikor tettem ki neki és mennyit.

Januárt 25-én kapott 80 szemet (igen kiszámoltam), most 53 szem van a tálkájában.

2016. febr. 26. 00:57
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyers mellett te tápot adsz neki?


Ne ez az amit nagyon nem kéne! még ha csak 3 szem tápot eszik egy nap.


Illetve ezt x szem meg stb. Szerintem felejtsd el hülyeség úgy ahogy van.


Eleszi előle.Istenem.

Külön helységben kell etetni a kutyákat vagy végig ott maradsz míg esznek,ennyi!


Úgy érzem túl komplikálod a dolgokat.


Egy kutyának napi 1x ha nagyon akarsz napi 2x kell enni adni.

Előtte ne legyen már leírtam,de leírom megint,hogy így egész nap emészt,főleg ha nyerset is kap tápot akkor az sincs kizárva azért van rajta felesleg!! Emésztését,gyomrát nagyon szétcseszed már bocsánat.

2016. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

az utolsónak van igaza.

ha eleszi előle, hát menj oda és b*szd le a másikat, mi az, hogy eleszi a másikét? lehet, hogy a természetben előfordul ilyen, de családban él, ott meg nincs ilyen, tanulja meg. ha máshogy nem megy, egyenek külön szobában, időben vagy az egyik ketrecben, tök mindegy.

ha nyersen etetsz tök felesleges lerakni elé a tápot - pláne, hogy nem is igényli. mert így hiába eszik keveset, csak eszik belőle, persze, hogy nincs kontroll alatt a súlya. a napi adagot egyben vagy kétfelé osztva leteszed eléjük, ha megeszi ennyi, ha nem, hát elveszed. de ne a másik vegye el!!!

ha pedig ennyire keveset eszik plusz mozog és mégis van túlsúly, én elvinném mégegyszer kivizsgálni, akár máshova. kapjon teljes körűt újra, hátha ezúttal találtok valamit. nekem is az tűnik fel, hogy a lábai nagyon vékonyak, hogy eltartsák ezt a testet, pláne ha fut, még az is lehet, hogy az izületei fogják bánni később.

2016. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!