Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha izmos a kutya, akkor is kövér?

Ha izmos a kutya, akkor is kövér?

Figyelt kérdés

Mindenki lekövérezi a kutyámat, pedig nem az, csak ránézésre, amúgy csupa izom, jóformán rá fogni sem lehet, mert az izmairól lepattan az ember keze. Csak a kis méretéhez képest daginak tűnik. Egy 1,5 éves jack russel és fox terrier keverékről van szó, 10 kilós.


Hozzá tenném, hogy naponta egyszer kap enni, azt is kétszer eszi meg, száraz tápját kiadagolom kb egy két decis bögrével teszek ki neki, ami két hétig elég, mert naponta 5-7 szemet rágcsál el.


A minimum egy órás séták m inden naposak, plusz hetente kétszer kocogok vele 2-5 kilométernyi távot, mindezek mellett nyüstöli a másik kutyánkat, itthon is játszunk vele, ha kint vagyunk akkor hagyom, hogy a vehemensebb kutyákkal rohangáljon, nyáron ki sem lehet robbantani a Dunából. Szóval nem passzív az élete, csak olyan nagydarabnak tűnik.


Kivizsgáltattuk, nem pajzsmirigyes, nincs semmi elhízásra mutató jele, csak vasgyúró. De a laikusok szerint dagadt és már kezd nagyon zavarni, hogy úton útfélen lékővérezik.


Ennél kevesebb és minőségibb ételt nem tudok neki adni, mert akkor átesnénk az éheztetés kategóriába.


[link]


[link]


2016. febr. 23. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Első ránézésre nem az. fontos szempont, hogy ki kövérezte le. Állatorvos, kozmetikus, egy kutyához nem értő laikus?
2016. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első ránézésre mindenki. Az orvos is. Majd megfogta, és végig tapogatta, hogy mennyire izmos, mit csinálok vele?
2016. febr. 23. 13:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki lekövérezi a kutyádat anélkül, hogy jobban megnézné, az bekaphatja.


Nekem tacsi-pincsi keverékem van, gondolhatod, mindig megkapjuk, hogy "dagadt" a kutya, mert pincsisen széles a mellkasa. Úgyhogy én együtt érzek veled, ne foglalkozz másokkal.

2016. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik kövérnek, szélessebb a mellkasa ,de szerintem nagyon szép kutya.
2016. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A "dereka" bizony, kissé teltebb , a fotón látottak alapján. Ha érzed a bordáit amikor az oldalához teszed lazán a tenyeredet, akkor megfelelő a kutya kondíciója. Nem kell kilátszani, csak érezni kell .
2016. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kövér.
2016. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem tűnik kövérnek.
2016. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat is mindenki "lekövérezi". Én minden orvosi vizsgálatnál, azaz 6 havonta megnézetem az állatorvossal, megtapogatja, megnézi, hogy mennyi zsírréteg van a bőre alatt. Ha ő azt mondja, hogy megfelelő a kutya kondíciója, akkor nem érdekel, hogy mások mit mondanak.


Te se foglalkozz ezzel. A legközelebbi oltásnál kérd meg te is az állatorvosotokat, hogy nézze meg, azzal meg ne törődj, hogy mások mit mondanak, mert csak az a fontos, hogy a kutyád egészséges súlyban legyen.

2016. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem kövér,de egy kis felesleg van rajta,mivel a horpasza nem látszik. Akkor mondjuk a kutyára,hogy normális mikor a horpasz látszódik.


Ne legyen előtte kaja!

Napi egyszer a napi adagját rakd ki és 10 perc múlva elveszed előle evett amennyit evett másnap lerakod újra. Nem jó,hogy állandóan előtte van,mert egész nap emészt,nem jó a gyomrának!!

2016. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is van rajta egy kis felesleg és nem jó, hogy előtte van a kaja állandóan.
2016. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!