Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncos nyakörvnél nem féltetek...

Láncos nyakörvnél nem féltetek, hogy beleakad valamibe a kutya, és megfojtja magát?

Figyelt kérdés
4 hónapos még csak, de a szövet nyakörv elnyomja a szőrét. Neki való, kicsi, könnyű láncosat kapott. Nem igazán vannak a kertben olyan dolgok, ahova beakadhat, de ő azért megtalál mindent. Kicsit aggódom.
2016. febr. 20. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak sétánál van rajta a nyakörve " lánycos". Feleslegesnek tartom othon.
2016. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Láncos" bocsi félre gépeltem :)
2016. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nem kell, hogy rajta legyen a nyakörv.
2016. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A láncos nálam nem hogy otthon, sétánál sincsen rajta. Otthon nyakörv nélkül van. A fojtót csak munkánál adom fel, ezzel is hangsúlyozva, hogy dolgozni fogunk. Egy méretben hozzáillő fojtó pedig hamarabb esik le róla és veszíti el a kertben, minthogy felakadjon valahova (:
2016. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kölyökkutyára nem is raknék láncos fojtót. Sőt, ha tehetem, a felnőtt kutyámra se rakok, de nekem kicsit nehezen nevelhető, kell egy kis rásegítés, de mostanában már sokszor elgondolkozok a normális bőr nyakörvön, mert tök felesleges. Otthonra meg egyáltalán nincs nyakörv felrakva, mert minek.
2016. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rajta már a tenyésztőnél is volt, akkor még csak azért, hogy ugye szín alapján megkülönböztessék őket. Azóta van rajta egyfolytában, csak hogy szokja az érzést, a helyzetet. Póráz ritkán van rajta, mert szerencsére hatalmas a kertünk, ott szoktunk keresztbe-kasul sétálni, szaladgálni. Nekem eddig minden kutyámon rajta volt állandóan a nyakörv.

Mondjuk most ideje lesz már, hogy kapjon egy kullancs elleni nyakörvet, akkor lehet, hogy majd csak az lesz rajta.

2016. febr. 20. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Tesóm goldenén is rajta volt mindig, bepállott a nyakánál a szőr, tiszta korpa volt, és büdös is volt, emellett állandóan vakarózott miatta, és lelapult a szép szőre :(
2016. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól félsz hogy az egyik karika akad be és elkezdi fojtani? Ha igen, akkor a legegyszerűbb ha otthon nem úgy teszed rá hogy át van bújtatva, hanem a két karikát összekapcsolod egy pici karabinerrel. így nem tud összehúzódni a nyakörv.
2016. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Póráz ritkán van rajta?

Pedig 4 hónapos, most már mindennap el kellene őt vinni sétálni, szocializálódni, megtanítani normális közlekedni pórázon, majd anélkül is.

A kert méretétől függetlenül erre szüksége lenne.

2016. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!