Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leghűségesebb,...

Melyik a leghűségesebb, legragaszkodóbb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem menjen el akárkivel egy kis finom falatért, vagy ha esetleg eltűnnék akkor érdekelje már hogy hova megyek, vagy egy kicsit ijedjen meg ha nem lát sehol. Azért írom ezeket mert szeretnék kutyát de az egyik ismerősömnek a juhászkutyája nagyon szép, de egyátalán nem hűséges, pont leszarja hol van a gazdája, vagy hogy mit mond neki.
2016. febr. 9. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az az idomítástól és a bánásmódtól függ.
2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül fajtafüggő, az adott egyed személyisége a meghatározó.

A németjuhászok legendásan ragaszkodóak, valósággal istenítik a gazdájukat, tapasztalatból mondom. Van más fajta kutyám is, az nem annyira.

2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neki Ausztrál Juhászkutyája van, gyönyörű, kedves bújós, de olyan mintha mindeki mást ugyan annyira szeretné mint a gazdáját. Pedig nagyon jól kezeli a kutyát, nem kényezteti el, kicsit sem, következetes és nagyon szereti, de olyan mintha a kutyát kicsit sem érdekli. Egyszer kipróbáltuk hogy elcsaltam magammal, simán eljött velem és otthagyta a gazdiját, 1x2-szer nézett vissza, de otthagyta. Pedig annyira gyönyörű kutya, nagyon tetszik, de nem tudom, hogy ez a fajta ilyen, vagy csak a barátnőm nem csinál valamit jól?
2016. febr. 9. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyed és nevelésfüggő.

Ismerek olyan skót juhászt, aki póráz neki (ivaros kan!) úgy megy a gazdája mellett, hogy 2 métert nem távolodik el tőle, még ha tüzelő szuka van is a környéken.

Viszont neki hatalmas a mozgásigénye, a gazdának futnia kell mellette, nem is keveset. (Természetesen, ha a gazdi normál sétatempóban megy, ő is.)

Az, hogy egy kutyát nem érdekli a gazda azt jelenti, hogy nem alakult ki kellő kötődés, esetleg "kamaszkorban" van hasonló.

A havanesek nagyon hűségesek, rengeteg ilyen kutyát ismerek, szinte kivétel nélkül póráz nélkül sétálnak. Nekem is egy ilyen típusú keverékem van.

Mondhatnék még rengeteg fajta kutyát, a lényeg a kötődés. Ha nem foglalkozol vele eleget, nem lesz meg a kötődés.

Többek között ezért fontos, hogy kertes házban is az első 1-3 hónapot nyáron is benntöltse.

A kérdés az, hogy Te mennyit tudsz vele foglalkozni.

2016. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
8 hónapos a kutyája. A munkámból kifolyólag itthon tudok dolgozni szóval sokat tudnék vele foglalkozni, amúgy panelban lakom.
2016. febr. 10. 00:04
 6/9 Platypus ***** válasza:

A kifejezés, amit keresel az egygazdás, és nem a hűséges.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1644195-melyi..

2016. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Majdnem a legtöbb kutyafajta emberfüggő. Egyébként egy jól nevelt kutya pont, hogy nem ijed meg, ha eltűnsz, mert tudja, hogy úgy is visszajössz.

Nekem eddig 3 különböző fajta kutyám volt, a pároméval együtt 4, és egyik jobban ragaszkodik, mint a másik...:)

De egyébként a menhelyi, sok rosszat átélt kutyák biztos, hogy ragaszkodóak, mert alig hiszik, hogy végre gazdájuk legyen, és szeretve legyenek, illetve ők is szeretni tudjanak valakit :)


Az egygazdás kutyák pedig roti, dobi, stb. De ha nem akkor javítson ki valaki:D

2016. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha esetleg eltűnnék akkor érdekelje már hogy hova megyek, vagy egy kicsit ijedjen meg ha nem lát sehol"


Huh, nem túlzás már ez egy kicsit? Te annak örülnél ha a kutyád ijedtében sírásba, vonyításba kezdene, csak azért mert elmentél a kisboltba tejért? Meg oké hogy most otthon dolgozol, de mi van ha ez változik?


Bocs hogy ezt mondom, de ez nem egészséges, hogy ennyire a hatalmadba akarsz keríteni egy élőlényt, hogy ideges legyen ha nem vagy vele.

2016. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, bocs, rosszul fogalmaztam meg. Inkább az hogy ha esetleg sétálunk és elmegy valahova szaglászni, akkor utána kezdjen el keresni és érdekeleje már hogy hol vagyok.
2016. febr. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!