Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Nektek erről mi...

Kutyatartók! Nektek erről mi a véleményetek, ha valaki így tartja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Van a történetben egy 2 éves, közepes testű (bár inkább kistestűnek számít, mert kb 10 kg-s) spicc jellegű kutyus.


A gazdái 1 éve kényszerültek elköltözni vele az albérletből, ahol addig laktak. A kutyától semmiképp sem akartak megválni, de mivel csak olyan helyet találtak, ahol max az udvaron lehet a kutyus, így kénytelenek voltak oda költözni. A jelenlegi háznál viszont a kerítés rozoga, a kutya az udvarról így több alkalommal is megszökött. Fő út mellett van a ház, nagy a forgalom, csak a szerencsén múlt, hogy a kutyát nem ütötték el. Emiatt az udvar hátsó részén ki lett alakítva a kutyának egy kb 20-25 nm2 nagyságú kennel, aminek kb a fele olyan, hogy teljesen fedett, 4 oldalról zárt, középen van kialakítva egy kis bejárat a kutya számára, és a kennel első fele pedig nyitott.


Prémium minőségű tápot kap enni, állatorvoshoz rendszeresen viszik, minden oltása megvan, tehát alapjában véve nincs rossz élete a kutyának, viszont csak hetente 2 alkalommal szokták kiengedni az udvarra szaladgálni. Sétálni is kb ennyiszer viszik csak.


Amúgy a szomszédjaimról van szó, aranyos pár, ismerem őket, nagyon rendes emberek, csak hát, törődhetnének többet is a kutyájukkal. A lány szokott néha panaszkodni, hogy szeretne többet foglalkozni a kutyával, de a munkája olyan húzós (egészségügyiben dolgozik, 12 órás műszakokban, stb), hogy egyszerűen ennél a heti 2 alkalomnál többre nincs már ideje.


Kérdeztem, nem szeretnék-e esetleg odaajándékozni a kutyát valakinek, de azt mondták, semmiképpen sem. Szeretik ezt a kutyát, nem akarnak megválni tőle, és a lehetőségeikhez mérten igyekeznek neki mindent megadni. Mondtam, hogy egy picit azért többet is foglalkozhatnának vele, mint heti 2 alkalom, de mindig azt mondják, ez csak egy átmeneti időszak, amíg nem találnak másik lakást. Addig muszáj így megoldani, mert oké, hogy a kutya mozoghatna többet, ha egész nap a kertben lenne, de mivel szökik és a kerítést megcsináltatni nem tudják, ez a legbiztonságosabb megoldás a kutya számára is. Mert ugyebár azt sem akarják, hogy valaki elüsse szegényt, vagy esetleg ellopják, elvigyék, miközben az utcán kóborol...


Ti mit gondoltok erről?

Állítólag fél éven belül terveznek innen költözni, de a kutya már 1 éve így él, kennelben. Igaz, ezen kívül tényleg mindent igyekeznek neki megadni, minőségi táp, oltások, rendszeres állatorvosi vizsgálat, stb, de sztem nagyon kevés, ha csak hetente 2x viszik el sétálni...


Szó se róla, amikor a lány szabadságon volt, ő minden nap kiengedte és vitte, de amikor dolgozik, csak ez a heti 2 nap van...


Szerintetek nem kínzás ez valahol a kutyának? :S Ti mit gondoltok?



2016. febr. 9. 17:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 15éve,hogy àllatvédőként tevékenykedek,és megmondom frankón,összetenném a kezem,ha ez lenne az àllatkínzàs. Bàr a tökéletestől messze van,de alapvetően a nagy àtlaghoz képest ez a kutya jól van tartva.

Amikor fél méteres làncon,fedél nélkül telel a kutya,vagy bokàig jàr az 1nmes kennelben a szarba,na az àllatkínzàs.

Ajàndékozza oda.. kinek? Tudod te,hogy milyen nehéz felnőtt kutyànak új gazdit keresni?

Ha ez így menne,hogy puff,elajàndékozom,akkor nem lenne minden magamfajtànàl a csillàron is kutya...

Te kb olyan ember lehetsz,mint aki engem jelentett fel,hogy csontsovàny a kutyàm,ahelyett,hogy megkérdezte volna,hogy miért... (beteg.. )

2016. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem járhatott volna rosszabbul...gyere el oda, ahol én lakok, menj végig pár utcába, és nézz meg a kutyákat. A legtöbb láncon van, és senki nem fog jönni ellenőrizni, és soknak még kutyaháza sincs...ha pedig jönnének ellenőrizni és szólnának érte, a kutya hirtelen "szívrohamban" meghalna a lapátot meg visszaraknák a kamrába. Körülbelül.

Van háza, van "saját" kertje, kap enni, van vele némi foglalkozás. Nem olyan rossz ez. Nyilván lehetne jobb is, én napi 3 órát foglalkozok, de nekem is van, hogy ha valami gikszer van a munkahelyen, akkor tovább maradok és aznap már nem sok erőm van bármit is csinálni. 12óra meló után már nem jött busz, amivel haza tudtam volna menni, így kénytelen voltam egy ismerősömnél aludni...

A menhelyek tömve vannak, a gyepiken sorra altatják a kutyákat, ennek a kiskutyának szerencséje van, hogy nincs verve, és van vele foglalkozva. Hidd el, a menhelyi kutyák nagy része ennyi foglalkozásnak is bőven örülne. Ők nem igen jutnak ki a kennelekből sétálni...

2016. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!