Van egy 7 honapos Staffordshire Terierem . Nagyon félős mit tegyek?
Van egy 7 honapos amstaffom nagyon fél pl.: séta közben a kukákat nagy ivbe ki kerüli , zajoktol meg ugrik , ha közelednek az emberek hátrál .
Napi 1óra séta van /2 naponta 3-4 orát is sétálunk .
Ez rossz hír, mert kizárásos alapon akkor csak veled lehet a probléma.
Ez azért rossz hír, mert az emberek 1: nem ismerik fel saját hibáikat 2 : nem ismerik be saját hibáikat 3: nem tudják, hogyan, miben változtassanak 4: nem hisznek benne, hogy ettől megváltozik a kutya, ezért nem veszik komolyan, és nem is működik a dolog.
Sokkal könnyebb, ha a kutya a gazda nélkül is fél, mert akkor alapvetően a kutyával van baj, a kutyákat meg 100-szor könnyebb kezelni.
Ez a baj. Kutya megijed, erre te elkezdesz hozzá kedvesen beszélni. Mit közölsz vele? "Félned kell, mert ha félsz, dicsérgetni foglak. Én is félek, féljünk együtt." A kutyák nem értik az emberek beszédét. A kutyák a hangsúlyból, testjelekből értenek. A kedves beszéd és a simogatás dicséret, megdicséred azt, hogy ő retteg. Így persze, hogy egyre gyakrabban és egyre több mindentől fog félni.
Hagyd figyelmen kívül, azt se engedd, hogy megálljon. Menjetek tovább és legfeljebb majd akkor dicsérd, ha nyugodtan, rendesen sétál.
3-mas vagyok.
"Nyugtatom beszélek hozzá"
Nem fogom tudni x km-ről megoldani a problémádat, mert ehhez ott kéne lenni, reagálni a kutya viselkedésére, külső szemlélőként nézni téged is, mit hogy csinálsz, stb.
Egy tanács, ami ártani nem árt.
Ha egy ember fél, és elmegy pszichológushoz, nem fogja nyugtatgatni, gügyögni hozzá, stb, mert semmire nem megy vele.
Beszélni fog hozzá, az igaz, de azért, mert az emberek beszéddel kommunikálnak, és így lehet a gyökerénél fogva alapjaiban elérni változásokat.
Egy kutyánál ugyanúgy semmire nem mész nyugtatással.
És mivel nem beszéddel kommunikálnak, hanem leginkább testbeszéddel, nem hogy segíteni nem tudsz, de rontasz a helyzete, mert azt azért érzékeli, hogy megváltoztál.
Márpedig ha megváltoztál, és nem fegyelmezést, vagy figyelmen kívül hagyást érez, hanem pozitív megerősítést, akkor jogosnak fogja látni a félelmét, és még jobban fog félni.
Szóval inkább úgy bánj vele, mint egy mentős egy sérülttel, és ne úgy, mint egy síró kisgyerekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!