Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fikuszt evett! Mit...

A kutyám fikuszt evett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Málai selyemkutyám van. Kb. 2 percre nem figyeltem oda és valamiért elkezdte rágni a fikusz levelét, így tépkedte. Kb 2-3 levelet félig letépkedett, de nem tudom, mennyit evett meg, nagy része a földön volt. Mit okozhat ezt? Azt olvastam, hogy hányást, hasmenést. Mit tegyek most? Eléggé leszidtam, most bűntudata van.

2016. jan. 13. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha csak megrágta nem lesz tőle nagyobb baja, csak figyelj rá oda, ha rosszul van, furcsán viselkedik vidd el orvoshoz.


Ha lenyelt belőle nagyobb darabokat akkor én biztosan elvinném már most orvoshoz a biztonság kedvéért, nehogy nagyobb baj legyen belőle.

2016. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt a tanácsot kaptam hogy itassak vele tejet, azt hogyan erőszakolhatom belé?
2016. jan. 13. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert a tej nem való kutyának!
2016. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ne tegyek semmit?
2016. jan. 13. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha furán viselkedik, vagy valami tünete van, AZONNAL vidd orvoshoz. Addig nem kell szerintem csinálni semmit.
2016. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Fikusz


A Hátsó-Indiából származó, hazánkban az első világháború után ismertté vált fikuszt gumifaként is ismerheted, hiszen a leveleiben, illetve szárában csordogáló tejnedvet gumigyártásra használják.


Sajnos ez a nedv neked hasznot nem, legfeljebb bosszúságot és gondot okoz, hiszen lenyelése hányást, hasmenést, de nagy mennyiségben akár fulladást is okozhat. Ha a gyerkőc vagy a házi kedvenc elrágcsált egy darabot a fikusz mérgező leveléből vagy szárából, itass vele sok vizet, és mielőbb vidd orvoshoz "

2016. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyussal?
2016. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézesd meg dokival, szerintem ezerszer jobb elvinni feleslegesen, mint hogy valami baja legyen.


És kutyának NEM adunk tejet.


Az ember az egyetlen élőlény, ami más állatok tejét issza, és nem csak gyermek- hanem felnőttkorában is.

A többi állat gyomra nem igazán bírja.

2016. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesen van :D
2016. febr. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!