Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos stafford szuka...

6 hónapos stafford szuka menhelyről, az alábbi körülmények között, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kutya örökbefogadásán gondolkozom. Tenyésztőtől nem szeretnék most kutyát venni, szaporítótól meg természetesen nem.

A menhelyen, ahova járok önkénteskedni, vannak most kb. 6 hónapos staffi kölykök (fajtajellegű keverék, mielőtt elmagyaráznátok). A szaporítóról inkább nem írok semmit. Amelyiknek nem lett időbe gazdája, azokat adta le a menhelyre már hónapokkal ezelőtt. (Elvileg anyjuk-apjuk törzskönyvezett).

Erősen gondolkozom egyikük örökbefogadásán, viszont a körülményeim nem ideálisak. Reggel tudnék vele kb. 1 órát foglalkozni, mozgatni, majd etetés. 7 körül el kell mennem dolgozni, és csak du. 5-kor érek haza. 5 után viszont velem lenne, séta, tanulás, játék.

Napközben, míg dolgozom, fűtött, tiszta kazánházban lenne a helye, amit forgáccsal felszórnék és takarítanám mindennap - 10 órát nyilván nem bír ki, pláne egy kölyökkutya.

Du. 5-től reggelig pedig a lakásban lenne velem.

Hétvégén nem dolgozom. Kutyaiskolába mindenképpen szeretném vinni, illetve ha nem dolgozom, akkor mindenhova magammal, ahova csak lehet.

Tudom, hogy sok foglalkozást, nevelést, szocializált igényel a fajta.

Régebben dobermannjaim voltak (2 fajtatiszta, tenyésztőtől, ill. egy mentett fajtajellegű), minden rendben volt velük nevelés terén.

Tudom, ez nem épp ideális napirend egy kölyökkutyának.

De a menhelyi életnél mindenképpen jóval több időt tudnék rá fordítani még így. A menhelyen reggel és kora du. kapnak enni, már jó ideje csak kétszer. Pórázhoz még nincsenek szoktatva, kenneljüket nem hagyják el, a világot nem ismerik.

Egyébként úgy viselkednek, mint a normális neveletlen kölyökkutyák: felugrálnak, harapnak (játék), örülnek az embernek. Normális idegrendszerűnek látszanak, nem félősek, játékosak, nyitottak az ember felé.

Nehezen találnak nekik gazdit, mivel nem adják ki akárkinek őket, gondolom nem kell magyarázni, miért.


Nem tudom eldönteni, mit tegyek. Tudom, hogy sok neki egyedül az a kb. 10 óra napközben. Viszont ott ahol most vannak, bár testvéreik között vannak, de nincs ideje a gondozóknak (érthető módon) nevelni, egyénileg foglalkozni, sétára szoktatni őket. Kb. 2 óra hosszat látnak embert, míg az etetések és a napi takarítás történik.


Mi a véleményetek? Bevállaljam így?



2016. jan. 3. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha ezt így tartani tudod, amit leírtál, akkor szerintem elég jó helye lenne az egyiküknek nálad :)
2016. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Írjatok még!
2016. jan. 3. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kutyát nem kötelező tartani. Szeretni lehet őket ettől függetlenül persze.

Találj valakit aki napközben is rá tudna nézni. Vannak már erre fizetett emberek.

Nagyon sok helyre nem lehet kutyát vinni. A kutya magaddal vitele sok esetben csak anynit ér, hogy szocializálod, de neki nem egy nagy öröm egy bevásárlás, a haverokkal való beszélgetés alatti asszisztálgatás. Ezeket a programoket leszámítva, gondold át, mennyi nettó időd lenne a kutyára.

Ha jól értem, nem kertes a ház?

Próbálj meg mellé egy másik szelídebb állatot vagy cicát beszerezni, hogy ne legyen annyit egyedül, mert mégiscsak kölyök - a legsérülékenyebb időszakban van.

A kutya is máshogy reagál egy menhelyen a hosszabb távollétekre mintha a lakásban ő az egyedüli eb - esetleg felértékelheti a dominanciáját.

Tudom, le leszek hurrogva. Én így látom.

Kazánházban nyolc órát - én biztos utálnám magam érte.

2016. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van kerted akkor okés. Mivel 6 hónapos így már egyedül hagyható. Ha napi 2x eléggé le tudod mozgatni akkor nem lesz vele baj. A suli és a szocializáció fontos velük. Nekem 4 hónapos az amstaffom és egy elkerített részben van a házban 3x3 méteren. Lemozgatjuk és elég is neki. ugyan soha nincs egyedül de elvannak ők magukban is. Az számít hogy az együtt töltött idő minőségi legyen. Így hogy nem látnak embert és bezárva vannak folyton nem is kellenek majd senkinek. Problémásak lesznek és elaltatják őket vagy valami gyökér láncon vagizik egy durva jószággal. Inkább vidd haza. Egy dolog. a harapás már most nem lehet játék! Semmilyen oknál fogva nincs rágcsálás vagy harapás az első perctől kezdve náluk, erre figyelj és akkor nem lesz baj.
2016. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Második válaszoló, megfogalmaztad a kétségeimet :( Nem hurroglak le, mert igazad lehet sajnos.

Cicám van egyébként, ő is a kazánházban tanyázik, ha hideg van. :)

Kertes házunk van, de nincs mindenhol körbekerítve még. Nagy a telek, 1200 nm, baromi drága lesz a kerítés. Másrészt, ha meg is lenne a kerítés, egy kölyök staffot a rövid szőrével akkor sem hagynék kint az udvaron egyedül, mert megfagy, bajba kerülhet, ellophatják.

Harmadik válaszoló, neked is köszönöm.

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy erről most le kell mondanom, bármennyire is szeretném :(

Tavasszal-nyáron (akkorra tervezzük a kerítést, legalább a telek felére) valószínűleg majd örökbe fogadok egy felnőtt, nyugodtabb természetű full keveréket. :) Neki talán jobban meg tudom adni, amit kell.

Tudom, hogy nem kötelező kutyát tartani, de nélküle nem élet az élet. :) Viszont kiszúrni sem szeretnék vele, így hát olyan választok majd, akinek mindenképpen jobb dolga lesz velem, mint a menhelyen, és nem sok esélye van gazdisodni (ellentétben a staff babákkal, akiket biztosan elvisznek majd). Elvileg a menhely megnézi, kinek adja őket örökbe, ellenőrizzük is később őket (más kutyákat is), ezért vannak még ott fél évesen, mert nem volt olyan gazdijelölt, akinek nyugodt szívvel odaadták volna.

Hú, nagyon nehéz lemondani róla. :( De muszáj lesz.

2016. jan. 3. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként odabent a menhelyen miért nem kérdezed ezt meg?

A youtubeon is van egy csomó videó a staffiról...és az egyikben pont arról foglalkoznak, hogy mennire tud egyedül maradni.

Ha annyira komolyan érdekel, miért nem kérdezel meg egy tenyésztőt, a bezárással kapcsolatban?

Lehet, nem is annyira nagy lufi ez az egész, csak fel van fújva. Inkább járj komolyabban utánna.


Bár nézd.

Nekem volt egy kutyám, igazi hiperaktív eb, napi 3-5 órát volt sétáltatva panelben.

Akkor fogtam fel, hogy a kertes házas ebem sétája napi 2 órában elég satnya.

A kutyák tényleg csak tolunk függnek. És rövidke a kis életük. 10-15 év.

Amúgy együtt érzek veled, de direkt voltam veled kemény.Pedig utáltam leírni minden szavát annak amit gondolok, de ha muszáj.

Majd írj, mik a fejlemények.

2016. jan. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem természetesen a menhelyen is. Ott is azt mondták, hogy hát... nem túl jó ez így, de ennek ellenére inkább odaadnák nekem, mint valakinek, akiről semmit nem tudnak.

Többen is dolgoznak a menhelyen, mindenkivel beszéltem.

A kölyökkutyás gondozó odaadta volna, de volt, aki azt meg azt mondta, hogy felejtős, mert a napi 10 óra nagyon sok neki egyedül.


Letettem róla, inkább megpróbálok segíteni nekik valóban szuper gazdihoz jutni. :) Nehéz döntés volt.

2016. jan. 4. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!