Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek a kutyusa fél a...

Akiknek a kutyusa fél a tűzijátéktól szilveszterkor, azok miért nem viszik el őket kutyaiskolába, ahol meg tudnának barátkozni ezekkel a hangokkal?

Figyelt kérdés
A rendőrkutyákat is képzik erre, és ők simán közömbösek a sziréna, a lövések zajára.

2016. jan. 2. 09:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Mert tirPákok
2016. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem kéne tűzijátékozni meg főleg nem petárdázni én is utálom szerintem egy nagy baromság. Ráadásul nincs mindenkinek pénze arra hogy a petárdázó kis majmok miatt kutyasuliba vigye a kutyáját.
2016. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez nem így működik.

Egy kutyát nem lehet megtanítani arra, hogy ne féljen.

A rendőrkutyák kiválasztása is kölyök korban történik s amelyik fél a hangoktól abból sose lesz rendőrkutya.

Ez fontos, mert éles helyzetben ezzel nem lehet viccelni.

2016. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

A miénk pl. régebben nem félt tőle, aztán 5-6 évesen már igen. Amikor kicsi volt, még el tudtuk volna vinni kutyaiskolába, lett volna, aki ráér, de már nem megy. Például ezért nem. Egyébként a környéken nincs is ilyesmi, másrészt a családban mindenki dolgozik napközben, beléptek egyéb kötelezettségek is (idős, beteg családtag ápolása), olyan is van, aki már nem lakik ugyanabban a háztartásban, tehát már nem lehet ilyesmit rábízni.

Van ilyen, na.

Egyébként annyira nem vészes a helyzet, lakásban lakunk, kiszökni nem tud a kutya, és mindig van itthon valaki szilveszterkor, nem hagynánk egyedül.

2016. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a kutyaiskolai foglalkozás nemigen segít, a szilveszteri csatazajt nem lehet reprodukálni. Viszont otthon lehet tenni azért, hogy ne rettegjen a kutya, csak annak meg ugye időben utána kéne nézni, nem 31-én elkezdeni jajgatni, hogy mit tegyek a félős kutyával.

Amelyik kutya elég jó idegrendszerű, az amúgy általában magától sem fél, hacsak nem tanul meg félni az ilyen hangoktól a gazda viselkedése, másik kutya, vagy egy hirtelen ijedtség miatt. A rendőrségnél nyilván eleve ilyen kutyák vannak, akiket igazából csak nem kell elrontani, és nem lesz bajuk a zajjal.

2016. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Gondolom, ahogy a porszívó, a mosógép és egyéb zajokhoz hozzá tudnak szokni, ez sem lehetetlen.

Én is úgy látom, hogy sokszor a gazda viselkedése generál egy stresszhelyzetet a kutyában.


btw: miért ne lehetne otthon szoktatni a kutyánkat az ilyen zajokhoz?

2016. jan. 2. 10:03
 7/28 Shai-Hulud ***** válasza:
35%

Aki annyira szeret durrantgatni, azt miért nem viszik el valami iskolába, ahol megbarátkozna a gondolattal, hogy az ő durrantgatós jó kedve esetleg másnak problémát okoz?

(Nem csak a kutyának, hanem pl. egy babának, egy beteg embernek, vagy annak, aki ilyenkor aludna munka után....)

2016. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondom: nem tudod reprodukálni a helyzetet. Szilveszterkor minden irányból visszhangozva lőnek egyszerre marha sokan órákig, puskaporszag van mindenütt (a kutya orrának biztosan, bár egyébként én is érzem néha), ezt nem tudod otthon megcsinálni. Kevesebbet igen, nyilván ahhoz érdemes hozzászoktatni, hogy ne riadjon meg minden szartól, de szilveszteri hangulatot nem tudsz csinálni. A porszívót bármikor bekapcsolhatod és porszívózhatsz terápiás céllal, az működik, mert ugyanaz, mint ami tényleges porszívózáskor történik. A szilveszter viszont nem. Lejátszhatsz neki youtube-ról tűzijátékot, de az is csak a fele inger a kutyának, mert nem lesz meg a szag, a hangulat, meg a hanghatás sem ugyanolyan hangfalról, mint élőben. Szóval nyilván érdemes mindent megtenni, de hacsak nem szeretnél a szomszédságban kiosztani párszáz tűzijátékot, hogy hetente egyszer lövöldözzenek már, amíg te a kutyát kezeled, nem valószínű, hogy teljesen hozzá tudod szoktatni. Ott helyben, szilveszterkor kell megtenni, amit lehet, így évről évre kisebb stressz lesz a kutyának, erre érdemes koncentrálni.
2016. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van egy egyszerűbb kérdésem: aki tudja, hogy fél a kutyája, vagy nem biztos benne, hogy fél-e, az miért nem zárja biztonságos helyre? A Facebook-falam felrobbant a tegnapi szökött kutyás bejegyzésektől. Könyörgöm, mindenki legjobb érdeke ilyenkor az udvari kutyát is bezárni egy fészerbe, nem akkora mutatvány... sokkal egyszerűbb, mint utána hetekig picsogni fészen, hogy eltűnt Morzsi, hogy odavagyunk...
2016. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy jó módszer a bezárás.

Az én kutyám sohasem félt ilyenkor, pedig mi magunk is ellövünk néhány tűzijátékot. :-)

2016. jan. 2. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!