Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Nem tud felállni, evett de nemsoká kihányta, a tejet nem issza meg.

2015. dec. 11. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő lesz, amit tanácsolok: állatorvos.

Gyorsan.

Nég ma.

2015. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos nem jutott eszedbe? Egyébként a kutyáknak nem lehet tejet adni...
2015. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén..de tényleg. Én elhiszem hogy aggódsz a kutyádért, de ennyi információ vajmi kevés ahhoz hogy mi itt diagnosztizálgassunk, főleg úgy, hogy még csak nem is vagyunk állatorvosok. :) Ráadásul kismillió adat lenne szükséges, de csak pár: kutya életkora, mióta tapasztaltad a bénulást, kullancs van-e benne (igen, ez is okozhatja a bénulás, a neve: kullancs-encephalitis), kedélyállapota, mit evett, stb..A legjobbat azzal tennéd ha elvinnéd őt egy orvoshoz. Ha nem találsz a közeledben ügyeletet, akkor hívj fel egy állatklinikát vagy bármit és kérj tanácsot!
2015. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hány éves a kiskutya? Vagy hány hónapos? milyen fajtájú?mióta van nálatok?


kapott oltásokat?

2015. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tejet nem is kell neki adni.

Vidd el állatorvoshoz.

2015. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne meginnia a tejet?


Miért nem viszed állatorvoshoz?


Miééért?

2015. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Én kétlem, hogy aggódna érte, különben azonnal állatorvoshoz vitte volna, ahelyett, hogy csak nézi ahogy szenved -talán élvezi is? Az ilyen embereknél ezt sosem tudom eldönteni- és a tejjel csak még tovább akarna ront a helyzeten.
2015. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Remélem eljutottatok állatorvosig, mert mérgezésnek tűnik.

Egyébként az én tapasztalataim:

1. Tejet lehet adni, itt ül mellettem a 13 éves keverékem, az ízületei már nem fiatalok, de egyéb baja nincs. Nem azt mondom,hogy napi 2 literrel, de heti 1-2 nap 2 deci szerintem nincs rossz hatással rá.

2. Mérgezésnek tűnik, mikor megmérgezték a miénket kb. ugyanez volt, bár ő felállt, de nekiment mindennek...

Ha fagyálló mérgezés, akkor (igen így van, ELISMERT ÁLLATORVOS szájából hallottam) alkoholt kell itatni a kutyával.

Ha pedig patkányméreg, akkor tejet(!).

Plusz akár mérgezés, akár gyomorrontás, ajánlott egy gyomormosás, utána széntabletta adagolása, hogy a még bentmaradt méreganyagok ne szívódjanak fel, emellett egy minden méregre kiterjedő injekció, plusz kb. 3-4 féle vitamininjekció. Infúziót is érdemes beadagolni neki, akár minden nap. 2-3 nap múlva veseképet kell nézni, plusz vérképet, a vese és máj értékek miatt. Ezt pár nap múlva lehet ismételni, nekünk itt derült ki, hogy a veseérték nagyon rossz, de még reménykedtünk..1 napig..


De ne gondoljunk egyből ilyen rosszra, lehet csak gyomorrontás, de én a helyedben nagyon sürgősen dokihoz vinném, akár holnap reggel, ha ma nem került orvoshoz...

2015. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bushkomor ***** válasza:
Ha a kutyámnak ilyen,hasonló,bármilyen rendellenes tünete lenne,eszebe se jutna bekapcsolni a számítógápet.A telómban van az állatorvosom száma és kész!
2015. dec. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!