Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az Illatos útról fogadok...

Ha az Illatos útról fogadok örökbe kutyát akkor kijönnek megnézni hogy hogyan tartom? Ja és ott örökbefogadás után mennyi időn belül kell ivartalanítani?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem, viszont célszerű őszintén válaszolni.

Én egy nagyon keveréket hoztam el, őt egy hónapra rá ivartalanítattam. Fajtatiszta jellegűeknél gondolom vagy van plusz papír vagy már ivartalanítottan kapod.

2015. dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az ivartalanitasra kapsz papirt amivel kedvezmenyesen tudod megcsinaltatni. Ez viszont nem mindig lehet. Pl ismerosomek illatosrol hozott kutyajanak gyulladasa volt ami miatt a doki nem tudta muteni a kutyat. Szerencsere rendes volt es a mutetet utana is a kedvezmennyel vallalta a hatarido letelte utan. Ellenorizni nem hiszem hogy fognak ez az illatos ut nem egy normalis menhely
2015. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi a Győri menhelyről fogadtunk örökbe, ott pontos határidőnk volt, ha jól emlékszem két hét. A határidő után 3 nappal kaptunk időpontot az állatorvoshoz, felhívtuk a menhelyet, hogy ez van, nem balhéztak, tudomásul vették, és kérték, hogy küldjük majd az oltási könyv ivartalanításhoz kapcsolódó szkennelt részét.

Bár az örökbefogadási szabályok közt láttam felsorolva azt is, hogy kijönnek megnézni hogy megy a kutya sora, még sosem voltak nálunk. A kutyus 1 éve van itt, rendszeresen küldünk infókat róla.

Szerintem hasonlóképpen mehet az Illatoson is, örülnek, hogy kiment egy kutya, nem hogy még szívózzanak is a leendő gazdikkal.. Ha rugalmas vagy, ők is azok lesznek.

2015. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Az Illatos nem menhely, hanem gyepi.

Kiválasztod, kifizeted és a tied.

2015. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nagyon sokat segítettetek.
2015. dec. 11. 08:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskát fogadtam örökbe onnét. Kiválasztottam, kifizettem, hazavittem. Ennyi volt.
2015. dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A németjuhim onnan való. Akartak adni egy kupont, amin rajta volt a dàtum. Addig a dàtumig ivartalanítani kellett volna. De a kisasszony màr negyedik alkalommal lett le sittelve, ezért a tulaj lemondott róla, és az oltàsi könyvéből kiderült hogy ivartalan.

Az ivartalaníst szerintem tudjàk ellenőrizni, hàzhoz nem jellemző hogy kimennek, de azért szemügyre veszik hogy kinek adnak kutyàt.

2015. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Illatos nem menhely, hanem Budapest sintértelepe. Szeretnének ugyan a menhely szerepében tetszelegni, de attól még a tény nem változik. Akkor sem, ha jobbak a körülmények, mint a legtöbb gyepin. Nem hallottam, hogy valaha kimentek volna bárhová is.
2015. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2 éve hoztam el a kutyámat onnan, senki nem jött ellenőrizni, hogy hogyan élünk és mi van a kutyával.


Körbevezettek, beszélgettünk, hogy milyen kutyám volt előtte, aztán kiválasztottam egyet, mondtam hogy ő kell, kihozták a kennelből, kitöltöttem a papírokat és hazavittem.


Keverék kan, egy büdös szó nem esett az ivartalanításról, az már más dolog, hogy én 3 hónap múlva megcsináltattam neki.

2015. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Mindenképpen ivartalanítsad, nehogy akár véletlenül is tovább szaporodjon...így is túl sok kutya van az országban :(
2015. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!