Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizonyos fajták miért ennyire...

Bizonyos fajták miért ennyire drágák?

Figyelt kérdés
Pusztán csak kíváncsiságból írom ezt a kérdést, hogy ti miképp vélekedtek erről. Rendben, hogy ott vannak a genetikai szűrések, a kiállítások, a kutyák felnevelése meg még sok-sok kiadandó költség, de nem irreális egy kicsit az, amikor bizonyos fajták ára 1000-1500 euro körül van, abszolút top vérvonalból, más fajták, ugyanebben vagy még alacsonyabb (hobbi) kategóriában pedig 2000-3000, de sokszor akár 5000-6000 euróba is kerülnek? Nem azt mondom, hogy 20-30 ezer forintért adják őket, de pusztán a fajta miatt nem durva ennyivel nagyobb összeget elkérni? A kutya nemesítésén túl, a népszerűsítése is célja a tenyésztésnek, vagy nem? Mi ezzel a cél, hogy csak a felső tízezernek jusson ilyen fajta még csak hobbi célra is, ivartalanítási szerződéssel? Nekem kicsit furcsa, hogy máshonnan egy élvonalbeli kölyköt tudna vásárolni azon a pénzen az ember, amiből egy "selejt" kiskutya jó ha kijönne a másik fajtából.
2015. dec. 6. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
az igény határozza meg, illetve a ritkaság. A tenyésztők se ingyen csinálják, nagyon sok munka van egy-egy alommal, meg minden mással a kennellel kapcsolatban.
2015. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően ugye a fajtatiszta kutya drága (tenyésztői költségek-a fedeztetés díjától az orvosi dolgokon át a kölykök gazdihoz adásáig (tk kiváltás, a picik orvosi költségei stb)- fedezése). De erre rájön hogy drága mert:

- ritka,

- népszerű,

- mert munkavonalú,

- mert show vonalú,

- mert kűlföldi felmenői vanbak,

- mert hazai.....a sort lehet még folytatni

2015. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
kereslet-kinalat. Minden annyiba kerul amennyiert megveszik.
2015. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól mondják, kereslet kínálat.

Vannak fajták amiből jó minőségű almot lehozni sokba kerül, akár Amerikába is kell menni,ha ott a fedező kan. Minőséget meg meg kell fizetni,főleg ha ritka a fajtáról beszélünk.


De mint ahogy szaporított 20-30 ezres keverékekre van igény így a drága kutyákra is :)

2015. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én azon jobban kiakadtam, amikor az e-havi kutyaújság hátoldalán reklámozó eukanuba tápnál 5 sorban volt fölsorolva egy magyar díjnyertes kutya tulajdonjogi állapota...
2015. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, én ezeket tökre megértem, de 5000 euro (~ másfél millió forint) egy tenyésztésre alkalmas kiskutyáért...? Itthon meg szinte aprópénzért dobáljuk a champion kicsiket, ismerek tenyésztőt aki többszörös ch szülőktől való kölyköt gyakorlatilag szaporítós áron adott el... Számomra ez a durva, így ez az összehasonlítás. Pedig gondolom a tápok és az állatorvos valamilyen szinten egységárban vannak az országok között.
2015. dec. 7. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
amíg van rá vevő, annyiért adja, amennyit nem szégyell.
2015. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" az állatorvos valamilyen szinten egységárban vannak az országok között."


hehe :)


te is elhitted a hulye dumat hogy Magyarorszagon minden annyiba kerul mint Nyugaton? Elarulom, kulfoldon egy allatorvosi beavatkozas tobbszorosebe kerul.

2015. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Külföldön nagyon drága az állatorvos. Hallottam,hogy pl akik a határhoz közel laknak inkább áthozzák ide,mert olcsóbb.


Ha egy kistestű kutya kozmetikája 9-12 ezer ftnak felel meg, ami itthon 3 ezer max 5 ezer ft. Akkor gondolom egy oltás is 15-20 ezer lehet ha nem több. Bele se merek gondolni a szűrésekbe,mennyibe kerülhetnek.

2015. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nincs semmi baj.

Az 5-6 ezer Eurós kutyákat nem hobbi célra adják el, kifejezetten továbbtenyésztésre, olyanoknak, akik első osztályú kennellel és kutyákkal rendelkeznek. Itt egyáltalán nem merül fel a fajta népszerűsítése, egyszerűen a vérvonalat kell megfizetni (meg persze a fenntartási költségeket, ami külföldön a miénk többszöröse) Most részletezhetném azt is, hogy például a pároztatás sem úgy megy, hogy akármilyen champion kutyákat összeraknak, hanem a fedező kant vagy szukát is nagyon körültekintően válogatják meg, ha szükséges többezer kilómétert tesznek meg a tökéletes pár megtalálásakor, így már egy fedeztetés önmagában is 1-2 ezer EUR (akár több)lehet.

Azt se felejtsük el, hogy az igazán jó vérvonalú kutyákat nem elletik agyon, talán 1-2 almot hoznak le tőlük, így az egyediséget is meg kell fizetni.

Nagyjából úgy képzeld el, mint egy BMW és Rolls Royce közti különbséget. A BMW egy nagyszerű autó, de a RR egyediségével, kidolgozásával, megbízhatóságával nem vetekedhet. Talán annyiból rossz a példám, hogy a RR egy tipikus státusszimbólum, míg egy 5-6 ezer eurós kutyát csak az vesz, aki tisztában van az igazi értékével és hosszútávú céljai vannak vele.

2015. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!