Melyiket javasolnátok? Tapasztalatok érdekelnének, kutya-gyerek témában, mikor, hogyan?
1 éve költöztünk a férjemmel családi házba, és már régebben is téma volt nálunk, hogy legyen-e kinti kutyánk, és ha igen, mikor. Szeretnénk majd gyermeket is 2 év múlva, viszont nincs tapasztalatom, hogy mikor lenne ideálisabb idehozni a kutyust.
Kettő variáció van, mégpedig: - Mostanában lesz kutyánk, mert úgy gondolom, hogy gyerek nélkül most még sokkal egyszerűbben el tudnánk járni vele kutyaiskolába, és sokkal több időt tudnánk a nevelésével tölteni mint mondjuk gyerek mellett. Mire megszületne a gyerekünk, lenne egy 2-3 éves jobb esetben jól nevelt kutyánk. DE, mi van ha esetleg nem szereti majd a gyerekeket, vagy nem fogadja el a gyereket, mint új családtagot?
- A másik variáció, hogy várunk még a kutyával, és a gyerek születése után hozunk ide egyet, amikor a gyerek 3-4 éves lesz, mert akkor már úgy kerülne hozzánk, hogy 3 fős családba érkezik, és megszokja a gyerek jelenlétét is, hallgatni fog rá stb. Viszont a nevelése szempontjából nem biztos, hogy kisgyerek mellett ugyanúgy meg tudnánk nevelni mint gyerek nélkül, vagy ugyanannyi időt tudnánk erre fordítani, főleg mikor még pici a kutya és akkor kell lefeketetni az alapokat.
Vélemények érdekelnének, hogy akinek van kinti, vagy benti kutyája mik a tapasztalatok? Mindkét variáció érdekelne, hogy gyerekes családba kutya érkezése, és fordítva is, hogy előbb kutya és utána gyerek. Hogy alakulnak a dolgok?
Egy benti kistestű kutyánk van, 3 éves. Viszont kintre egy nagytestű kutyát szeretnénk.
Köszi a válaszokat, tanácsokat!
Nekem először voltak kutyáim, utána a gyerekek. Igaz, akkor még lakásban laktunk, két golden retriever mellé született a nagylányom. Az igaz, hogy a kutyák már "gatyába voltak rázva", mire baba jött. Mikor a második lányom született, a két golden már napközben kerti kutya volt. Békés, nyugodt természetük nagyon jól jött, bár soha sem hagytam őket egyedül a kutyákkal.
Szerintem előbb legyen blöki, utána csemete, mert egy 3-4 éves gyerek néha igen durván tud állatokhoz nyúlni, egy kölyöknek pedig igen éles fogai vannak párosítva az energiaszintjükkel, ugrálással stb. Nem túl jó kombináció - szerintem.
Remélem, segítettem.
Szia, köszönöm a válaszod!
A benti 3 éves kutyusunk nagyon bizalmatlan az idegenekkel, a gyerekekkel pedig úgy van, hogy eltűri őket, de látom rajta, hogy nem tudja hova rakni őket, mivel a gyerekek is bizonytalanabbak szerintem, így kialakul benne egy bizalmatlanság. Na meg, hogy nem tudja előre , hogy mit fognak csinálni, mert hirtelen mozdulatokat tesznek, hirtelen éles hangon kiabálnak stb. (A 2 éves keresztlányomból indulok ki.) De vele szerintem nem lenne probléma, ha azt látja, hogy a baba minden nap velünk van, tehát lenne ideje megbarátkozni a helyzettel, nem úgy mint most, hogy hébe-hóba megfordul nálunk 1-1 gyerek 1 évben párszor.
Erre is gondoltam amit te is írtál, hogy lehet, hogy a gyerek nem tudna megfelelően viszonyulni a kutyushoz, és mivel akaratlanul is úgy nyúlna felé, hogy megijed a kutya, akkor ebből adódóan is kialakulhat benne egy feszültség a gyerekkel szemben.
Annyi pro-kontra érv van...:) Várok még tapasztalatokat!
Én konkrétan "gyerek helyett" kaptam kutyát.
Mi is így voltunk mint ti. Nekem első kutya, férjem már tapasztalt.
Pit bull lett az új családtag. És nagyon jól döntöttünk, mert egyrészt tényleg sok idő a kutya, a gyerek még több, és a kutya hamar megnő, meglátod a nevelésén, mit csináltál jól/rosszul.
Én a következetességet nagyon megtanultam...
A gyereknél persze könnyebben elgyengülök, de tudom, milyen rossz vége lesz, ha hagyom magam.
Így van egy kiegyensúlyozott családunk, 6 éves kutyussal, és 2,5 éves fiunkkal.
Nekem még nincs házam, se gyermekem, de amit én csinálnék az főleg ha nagytestű kutya, hogy először a kutya, utána a gyerek.
Miért is? Hiába jól nevelt egy kutya, szeret játszani. Márpedig egy nagytestű kutya kb 60-70 cm magas, 3-4 éves gyerek meg 100 cm kb...Szóval simán fellökheti a gyereket az egy éves kutya ha csak játszani szeretne az a blöki.
Viszont 2 év múlva születik majd a gyerkőc, addigra a kutya 2 éves lesz. Mire egy éves lesz a gyerek a kutya addigra kinövi ezt a játékos kedvet és már úgymond nem lesz kölyök kutya!
Nekem egy újfundlandiim van és előszeretettel hozzák a kisgyermekeket hozzá, mert annyira tűri a kutya a dögönyözését, hogy csak na! Van olyan gyermek aki a szájába is be meri rakni a kezét és jókat nevet közbe a gyermek.
Szia
Szerintem a kutya legyen elöbb.
Nekem van egy 2 éves Amstaff kutyám meg egy 1 éves lányom.
A kutya általába bent van velünk.
Előbb éegyen a kutyus. HA lehet én inkább a nagytestűt javaslom, hiszen egy gyermek meghúzza-vinja a kutya különböző testrészeit és egy kicsi kutyának nyilván jobban fáj, aminek következményeképp odakaphat. Tehát a kutyának gyerektréning, akár kutyasuli segítségével is.
Aztán ha nagyot kintre akarod (én nem értek vele egyet de ez mindegy) le kell rendezned a két kutya közötti falkasorrendetilletve a gyerek-és kutyák közötti.
A kutya, aki csak kint van, ritkán találkozik a gyerekkel, elszigetelve él, így fontosabb az, hogy tisztázva legyen.
VISZONT NE EGYSZERRE ÉRKEZZENEK !! Ez aranyszabály, ugyanis egy kölyökkutya igényel legalább annyi figyelmet mint egy gyerek.
Én a berni pásztort és a leonbergit ajánlom, mindkettőt ismerem, elég közelről, mindkettő tenyésztői, normális, kiegyensúlyozott kutya, nem ilyen olcsó helyről jött kitudjamilyen idegrendszerű. Imádták a gyerekeket, nagyon, NAGYON türelmesek voltak, volt olyan, hogy lelökte a gyerek a vemhes kutyát elég magasról (1,5-2 méter), sajnos elvetélt a kutya (nincs bebizonyítva de gyakorlatilag egyértelmű, hogy a lökés miatt), és meg sem mukkant. Tehát..nagyon sok mindent elviselnek. Ott gyerek után 1,5 évvel jött a kutyus. :)
Nagyon nyugodtak voltak amúgy, szerettek kint lenni (de bent is:D), és minden kutyával kijöttek. Életükben nem haraptak embert, pedig sokkal találkoztak, legfeljebb elvonultak, ha idegenek nem voltak szimpik,de a gyerekekhez mindig simókáztak:D
És nem utolsó sorban erősen védték a házat, addig, amíg gazdi be nem engedte a betörőket, és barátok nem lettek:D
De nevelés kell valamennyi, nem feltétlenül kell suli, ha egy nyugodtabb kölyköt választotok, bár néha eljárni ajánlott. Heti/kétheti 1 alkalom segít majd neki is, nektek is, és nem lesz megterhelő sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!