Ivartalanítással agresszió csökkenhet?
Pedig nevelni kell, nem babázni vele, kurta egyszerű. :D Nem tudom, az én kutyáimnak eszébe sem jut, hogy megharapjanak. Egy rossz pillantásuk nincs az irányomba. És miért? Mert nevelve vannak!
Ha egyedül ennyire nem megy, hívj házhoz kiképzőt vagy irány egy kutyaiskola, ahol megtanítják a kedves gazdinak, hogyan kell bánni egy kutyával.
Az ivartalanítás mindenképpen ajánlott, de ezen már nem segít.
Nem az a baj, hogy ivaros még, hanem az, hogy nem tisztel, semmibe vesz, az alárendeltje vagy. Elhiszem, hogy neveled (próbálod), de nem jól, hiszen nem vezet célra. Egy jó kutyaiskolát, kiképzőt keress fel!
Sajnos nincs szerencséd a kutyulival, a mi kutyánkat egyáltalán nem kellett nevelni, de pl az előző kutyánk egy vadállat volt, engem is többször megharapott.
A miénk is ivartalanítva lett, bár előtte is hasonló vérmérsékletű volt, de utána megváltozott nagyon. A miénk megszökött mindig, meg hajtotta a lányokat. :)
Lásd embereknél a kamasz fiúkat, na azokat is kellene egykettőt ivartalaníttatni...utána kb olyanok lennének, mint egy idős bácsika.
Tehát igen, biztos eredményre vezet az ivartalanítás.
Koszonom mindenkinek :) ma bejelentem , mindent meg fogok tenni most érte h változzon , o a mindenem . harap , majd nem fog . Utakon
azt mikor vkinek harap a kutyája viszi egyből menhelyre. Biztos van megoldás , en még nem találtam meg , de addig keresem míg meg mem oldódik ez a probléma . Koszonom mindenkinek . Első lesz az ivartalanítás, kutyasuli ; ha az sem kutyapszichológus . Mindent megteszek érte :)
Először is, milyen fajtáról beszélünk, kan vagy szuka, és milyen idős?
Nem mindegy, hogy egy kifejlett kaukázusi harap, vagy egy kölyök yorkie..:)
Ha még kölyök, akkor nincs elveszve, mert ivarérettség után kb. 6-7 hónapos korban az ivartaanítás sokat dob a kutya viselkedésén, a legtöbb ilyen korú kutya kezelhetőbb, nyugodtabb lesz.
Felnőtt korban már nehezebb, ott is segít, de ott az orvosom szerint hónapok kellenek, amíg kiürül a hormon, és akkor sem lesz egyik napról a másikra kezesbárány, de egy icipicit könnyebben kezelhető lesz.
Másrészről szerintem nem biztos, hogy ami az egyik kutyafajtánál bejön nevelés alatt, az a másiknál is be fog jönni. Tehát ki kell tapasztalni, hogy melyik nevelés a jó a kutyádnak.
Én elsőkörben a falkasorrendet rendezném, tehát a leglényegesebbek: Ajtón te mész ki először (ha más is van a családban akkor ő), a kutya addig ül és marad, és csak hívásra hagyhatja el a szobát. Először nehéz lesz, mert gondolom makacs és majd ő jobban tudja, de hidd el pár nap és megszokja, nem szabad feladni, mert az a legrosszabb.
Második körben, soha ne adjatok enni úgy,hogy ti esztek az asztalnál, és akkor közben etetitek. olyankor ne figyejetek nagyon rá, ne etessétek, neki csak a maradék juthat, vagy semmi. (később majd, ha normálisan nevelt kutya lesz, lehet nasiztatni, mértékkel, de az nem most lesz, szóval ezt is ki kell bírni). Játékját nem hagyhatjátok elől, akkor játszatok vele, amikor ti akartok, ő nem viheti nektek oda, hanem ti előveszitek, játszotok, és hamarabb be kell fejeznetek a játékot vele, mint hogy ráunjon.
Sétánál nem húzhat, többféle módszer létezik erre, az egyik, hogy ilyenkor átfordulsz a másik irányba, és arra mész, hogy fogja fel, hogy akkor haladtok, ha nem húz. Nem kell katonásan melletted állnia folyamatosan, de ne az legyen,hogy cibál téged, mint egy bábút.Másik lehetőség, mikor megállsz, és megvárod, hogy lecsillapodjon, és majd észreveszi, hogy ha húz, akkor séta szünetel, ha normálisan megy, akkor séta van. Harmadik lehetőség a fojtóval visszarántás, inkább nagyobb kutyáknál, akiknél a másik 2 módszer nem jön be egyáltalán, több nap után sem.
Ha odamegy, hogy simogassátok, akkor nem kell figyelembe venni, ne nézz rá, ne szólj hozzá. Ha lefeküdt a helyére, akkor hívhatod magadhoz - ne te menj oda - és lehet simizni.
Legyen fekvőhelye, de ha rosszat csinál lehetőleg ne oda küld el, mert akkkor nem fogja szeretni a fekhelyét.
Ezeket próbáld betartani, és ha nem látsz javulást, akkor kutyasuli mindenképp!
Harapást tiltsd, ha nagyon nem megy, akkor kiküldöd a szobából, és nem mehet be aznap, nem is szólhattok hozzá. Vegye észre magát. Ja, ágyatokban, kanapétokon nem feküdhet, mert a főnök helyén nem fekszik az alsóbbrendű tag. Fárasztásra is figyeljetek, hogy legyen az energiája kihasználva, mert attól is lehet hülye, hogy tele van energiával, és nincs jól kifárasztva. Ez lehet akár napi 1 órás séta/futás/tanulás/sportolás, de van kutya, amelyik akár napi 4 órás vagy több órás elfoglaltság is lehet (pl. border collie, foxi, jack russel, stb. stb.)
Tudom, hogy nem kértél nevelési tanácsot, de gondoltam egy próbát megér, és szerintem nem veszítesz vele semmit, ha ezeket kipróbálod, mert ha hiszed, ha nem, a legtöbb kutya ilyenkor befordul, és rájön a dolgok menetére :)
Ja és ne törjön meg ha depressziós lesz, mert az a cél, és majd utána mikor elfogad falkavezérnek, már nem lesz depis :)
rá tudd tenni!
A kutyád egyáltalán nincs szabályokhoz kötve. Meg kell neki mutatni ki a főnök ha már ő él veled és nem te vele.
Ez a kutya egyáltalán nincs nevelve hiába írod.
Inkább rá van hagyva minden ez okozza a kellemetlen viselkedését.
Előző vagyok: az eleje lemaradt.
Az ivartalanítás azon nem segít h rá tudd tenni a pórázt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!