Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvaszunk életében először...

A kuvaszunk életében először megharapott egy embert de semmi komoly baja nem lett mit csinaljunk?

Figyelt kérdés
5 éves a kuvaszunk és nincs szocializálódva a kutyákhoz és az emberekhez. Elajándekozásról meg stb.-ről szó sincs mert ezek után is hogy megharapott ( vagyis pontosabban oda kapott ) egy embert, az egész család nagyon szereti különösen én. A kutyus pár hónapos kora óta nallunk van 8 éves voltam mikor hozzánk került és én választottam a fajtát és én vagyok a gazdája. Szóval mit kéne tennünk elvigyük kutyaiskolába vagy az már nem használna a heti egy két ora? Akkor hasznosabb lenne ha ' fel vennénk ' mellé egy embert aki meg neveli,szocializálja és addig foglalkozna vele amíg meg nem tanulja ezeket?

2015. okt. 31. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Kutyasuli!
2015. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Minél előbb kutyaiskola. Már régen kellett volna.
2015. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha elbírsz vele, akkor kutyaiskola, ha nem vagy biztos benne, találhatsz a közelben olyan oktatót, aki szívesen házhoz megy és segít nektek.
2015. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes lenne még most is szocializálni. Olyan kutyasulit, kiképzőt keressetek, aki ismeri a fajtát (illetve a nagytestű pásztorkutyákat), és foglalkoznak felnőtt kutyák szocializációjával.
2015. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért én előbb kíváncsi lennék, hogy miért harapta meg azt az embert? Mert ha bejött hívatlanul a házatokba, úgy hogy nem Ti engedtétek be, akkor még jófej is volt a kutya, hogy csak megkapta. Tehát mi történt pontosan???? És az az ember idegen volt?
2015. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért azt, hogy valaki megneveli, szocializálja, ne úgy képzeld el, hogy az illető dolgozik az állattal, aztán átad neked egy kész kutyát. A kutyanevelésnél főképp arról van szó, hogy a gazdának tanítják meg azokat a dolgokat, amik fontosak egy kutya helyes nevelésében, mikor mit kell tennie, mit engedjen, mit ne, stb.

Egy 8 éves gyereket meg túl fiatalnak tartok arra, hogy felnőtt segítsége nélkül felelősséget vállaljon egy kutyáért, pláne kuvaszért.

2015. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szituációban harapott a kutya?
2015. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tegnap 17:04 kor írt válaszolonak: a kutyánk igazából nagyon félős tehát a legkisebb dolgoktól is megijed. Ugy történt hogy megkérdezte egy ember hogy megsimogathatja-e és mi mondtuk hogy persze mert még sosem csinált ilyet ezt megengedtuk és szerintünk valamiert megijedhetett es azért harapta meg mert a kutyánk egy elég barátkozós típus.....
2015. nov. 1. 17:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt akartam irni hogy NEM egy barátkozós típus de akivel egyszer meg barátkozik az nagyon szereti
2015. nov. 1. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Tanulság, nem kell kuvaszt simogatni idegennek. Ha tudod, hogy félős, eleve nem kell idegennek simogatni.

Ha sétafikáltok a kutyával, akkor igen, ajánlatos lenne megfelelő iskolába vinni, hogy a félősségét kezeljék.

2015. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!