Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ebben a helyzetben?

Mi a teendő ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Pár napja befogadtunk egy második kutyát. Az első két éves, kis testű szuka és nincs vele semmi probléma; az új fél év körüli, vizsla jellegű szuka kutyus. Semmit sem tudunk az előéletéről, de vélhetően lakásban volt tartva (törtet be a házba, ismerős a kanapén...) és mégis el volt hanyagolva (extra koszos fül, kullancs, bolha, megkérdőjelezhető szobatisztaság). Szépen lassan elkezdett megnyílni, a nevére már hallgat, ül, és már a dolgát is csak kint végzi.


A probléma az,hogy mióta velünk él, még nem volt egyedül hagyva - nem is nagyon hagyhattuk egyedül, mert túlságosan érdekli minden, legyen az kanapé, kuka vagy papucs. Ma megérkezett a szobakennelje, amire mindenképp szükség van (üveges ajtóink vannak és többször megindult az ablak felé kinti hangokra).


Eddig velem aludt az ágyban, de szeretném hozzászoktatni a kennelben való alváshoz. A kennel mérete megfelelő és nem fél tőle. Bemegy, lefekszik, elkezdi rágni a játékait, azán elkezd nyüsszögve ugatni, pedig az ágyamon fekszem (magára hagyni meg sem próbáltam). Ha ugat tiltom, és ha újra lefekszik vagy játszik megdícsérem. Ma 3*10 percet gyakoroltunk, aztán kiengedtem.


Itt jön az igazi probléma: mindenhol azt írják, hogy a szeparációs szorongást megelőzendő fokozatosan növeljük az ajtó másik oldalán eltöltött időt, és ha a kutya ugatna, tiltsuk szóban, vagy üres flakon eldobásával (amit meg sem szeretnék próbálni). Mi a teendő akkor, ha azt sem bírja elviselni, hogy egy méterre vagyok tőle, csak nem tud hozzámbújni? (A gyakorlás alatt a másik kutya a folyosón aludt.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 26. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kellett volna gondolni erre és nem beengedni az ágyadba egy amúgy is neveletlen kutyát.

Mostmár összeszorítod a fogad és végigcsinálod, hidd el, jobb lesz mindenkinek, mert a végén megnyugszik majd a kutyus is. Nem tudom, mit rettegsz annyira egy üres flakon eldobásától, nem a kutyához kell hozzávágni, csak kizökkenteni a zajjal.

2015. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Az kimaradt a kérdésből, hogy előbb úgy gyakoroljuk, hogy a szobában maradok, vagy essek túl a szoba elhagyásán is?
2015. okt. 26. 16:50
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Egyenlőre maradj a szobában. Az ugatást egy-két határozott szóval tiltsd, aztán ne is nézz a kutyára...ha esetleg hisztizik, hagyjad, mert a ráripakodás is figyelemnek minősül, és ő pontosan arra vágyik :) Egy idő után elhallgat majd! Fontos, hogy főleg fizikai-szellemi fárasztás után rakd be, akár a vacsorájával egyetemben, s csak akkor engedd ki, ha már legalább már egy jó ideje csendben pihent
2015. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! :) és ha kaparni kezd? Azt is hagyjam rá?
2015. okt. 26. 17:35
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ketrecben hadd kaparjon, csak hallgatni lesz rossz :D

De nyilván előbb szoktasd a ketrecbe, ott kapjon enni, rágócsontot, játékot, simogatást, hogy csupa kellemes élménnyel kösse össze. Eleinte amikor ki van purcanva a fáradtságtól, s ne zárt be sokáig....nagyon lassan növeld az időt...akár azt is csinálhatod, hogy bezárod, s ha nyugodt, akkor a vacsoráját falatonként a rácson át adogatod neki

2015. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!