Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért NEM néz rá a...

A kutyám miért NEM néz rá a macskára?

Figyelt kérdés
Másfél hete befogadtam egy felnőtt kutyát.Itthon már van 2 macskám. Egyelőre nem merem őket összeengedni,csak ha szem elött vannak. A macskák először fújtak,de már látszik,hogy feloldódtak,és keresik a kutya társaságát. Ellenben a kutya nem néz rá a macskára,ha a macska vele szemben áll.Elfordìtja a fejét,ha a macska a látóterébe kerül.Direkt nem néz rá,ez látszik. Sokszor látom,ha a macska háttal van és nem figyel,akkor a kutya mereven nézi,és le nem veszi róla a szemét.Mintha minden izma megfeszülne. Már 2-szer volt,hogy hirtelen ilyenkor a macska felé indult meg a,de nem tudom mi volt a szándéka,nem vártam meg a végkifejletet,gyorsan közbeléptem.Amúgy a legtöbbször mikor a macskák elsétálnak mellette,nem is foglalkozik velük.Ti mit gondoltok a kutya reakcióiból? Össze lehet őket szoktatni,vagy ne is reménykedjek benne,hogy sikerül?
2015. okt. 21. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutya akkor fordítja el a tekintetét, jellemzően a hierarchiában magasabban álló kutya, vagy ember előtt, amikor nem akar harcolni. Ez olyan kitérésféle, nem nézek rád, te is menj el mellettem békével.

Macskával szemben kicsit fura ez a viselkedés. Lehet tudni, hogy hol, milyen körülmények között élt eddig?

2015. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján szerintem simán menni fog.
2015. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyepmesteri telepről hoztam el.A "gazdája,, kikötve hagyta magára a kutyát a kertben,úgy hogy ő közben elköltözött. Tiszta heg a kutya nyaka a nyakörv mentén.Valószìnű még kiskorában rárakták,és olyan szoros volt,hogy le kellett műteni róla.Szerintem ez mindent elárul az eddigi életéről.Macskára egyszer hallottam morogni,vicsorogni.Akkor mikor a kutya kajájával incselkedett.Kedves aranyos kutya,ha elmegyünk itthonról nyüszög,nagyon ragazkodó.Furcsa,hogy szobatiszta,pedig kertben volt állìtólag tartva.A reakciói számomra viszont furcsák.Volt már kutyám, nem egyszer,ugyanìgy menhelyről.Viszont ő más.Állandóan kidülledt szemekkel tekint rám,mélyen a szemembe néz,mintha olvasni akarna a szemembe.Séta közben is folyamatosan a szememet nézi.Egyik percben még csóvál,másik percben behúzza a farkát. Ha egy kicsit hangosabban beszélek a férjemmel,egyből elbújik,és összekuporodik.
2015. okt. 21. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó, az nagyon jó, ha elfordítja a fejét - nem akar bajt, elkerüli még a tekintetét is. Nekem is fogadott kutyám van, ő a vadászgörénnyel csinálja ugyanezt, egyértelműen tart a görénytől és inkább elkerüli.


Mennyi ideje van nálad a kutya? Ha csak pár hónapja, akkor adj még időt neki, hogy megszokja az új helyet, embereket, életvitelt. Az nem baj, ha néz téged, sőt...Neked viszont nem kell tutujgatnod és sajnálnod, mindig legyél nyugodt és határozott és akkor ő is meg fog nyugodni.

2015. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A direkt rá nem nézés egyértelműen az elkerülés. Szerintem tart a macskától, ugyanakkor kíváncsi is rá. Ha a macska nem figyel olyankor megnézi magának, talán rászánta volna magát arra, hogy odamenjen és megszaglássza. Tudom, hogy félted a macskát, de én a helyedben hagynám egy kicsit tovább menni. Valószínűleg ha a macska hirtelen megfordult volna ő is inkább irányt változtat.
2015. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Másfél hete van nálam,szóval még eléggé friss a dolog.
2015. okt. 22. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!