Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 hetes Golden...

Van egy 13 hetes Golden retriever-em. Kellene par tanacs. Segitenetek?

Figyelt kérdés
Csaladi hazunk van es a kert most felujatas alatt all,fuvesitunk.Mikor elhoztunk a kutyust eloszor a lakas eloterben volt.Nagyon sokat kakilt be es csak utolag szolt.Nemreg mar kitettuk egy fedett teraszra a haz elott.Jol erzi ott magat.Van egy elkeritett resze kis homokos resz a "dolgainak".Eleinte ugyesen ott is vegezte de ejszaka szerintem nem volt kedve odamenni es elkezdett a terasz kovere pisilni,kakilni.Most mar a homokos reszre nem is megy csak kijon a kuckobol es csianlja a dolgat.Sajnos nem tudok mindig vele lenni vagy azt figyelni mikor kel fel eppen.De amikor tudom porazzal hatra viszem es ott szaladgalhat viszont ott nem vegzi el a dolgat,esetelg neha a pisit de ha a helyere viszem az az elso hogy pisi kaki a terszara ami nagyon budos pedig hipozok mindig utana.De ha nem veszem eszre hogy kakilt esetleg o tok jol eljatszik korulotte belelep,beleteszi a jatekokoat.Mosok utana rendesen mindig mindent.Hogyan szoktassal hogy csak hatul vegezze a dolgat?Pedig a kakit oda hordom szoval erzi a sajat "szagat".De ott csak jatszani szeret.Most behoztam az eloterbe csak napkozben.Szeret bent lenni igy enis jobban ralatok ha jovok megyek a lakasban.De ha valami tortenik itt sem szol csak en veszem eszre.Mit tegyek???Most mar csak ugy engedem be vagy ki ha leul es varom hogy ugasson egyet akkor nyitom az ajtot.Remelem igy talan megtanulja ha ki akar menni jeleznie kell.Sajnos sok a dolgom a hazban igy nem tudom ot mindig szemmel tartani mikor kell mennie es akkor is ido meg feloltozok,poraz.....A kert nem tudom mikor lesz biztonsagos hogy o egyedul maszkaljon majd benne.Ugye ez lenne a legegyszerubb.Nekem zsomle szinu ti hogy oldjatok meg hogy ne legyen mindig nyakig saros?Ebbe az oszi idoben mindig tiszta sar.Es milyen volt ilyen idosen a szemelyiseguk??Nekunk nagyon onfeju,szetszor,makacs(akarcsak a ferjem:-)).Barmilyen tanacsot szivesen vennek.Probalom a legjobbakar ,hogy mindenkinek jo legyen.Elore is koszonom a valaszokat!
2015. okt. 13. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora kölyköt még eleve a lakásban kellene tartani, veletek együtt. Kb. 2 óránként kivinni őt, ébredések és evések után, ha olyan helyre sikerül piszkítania, amit szeretnétek, akkor hatalmas dicséret. Bent (ill. teraszon) gyorsan feltakarítani. Így lesz a leggyorsabban szobatiszta.

13 hetesen még irreális elvárás, hogy ugasson, szóljon, ha vécéznie kell.

2015. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Orankent probalom kivinni de most is hiaba voltunk kint,megevett madar kakitol a madarig mindent de esze agaban sem volt a dolgat vegezni arrol nem is szolva hogy folkelt racsatoltam a porazt es mar nyitottam volna az ajtot hogy menjunk ki aztan uszott az eloter a pisitol.:-(Hat ez van!Azert probalkozom hatha elobb utobb megoldodnak a dolgok.Csak nem akarom az elejen elrontani es "rosszul2 tanitani,nevelni.
2015. okt. 13. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig legyél kint vele amíg nem végzi el a dolgát. Ha ez 1 órát jelent, akkor addig, ha 8 órát, akkor addig maradj ott vele. Olyan nincs, hogy egy ekkora kutya órákig bírja tartogatni. Ha sikerült akkor pedig nagy dicséret. És e engedd, hogy bármit is felegyen a földről, mert ebből nagy bajok lehetnek, pl ha mérget eszik fel.
2015. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!