Csivava vagy tacskó?
Melyiket válasszam? Melyiknek nagyobb a mozgásigénye? Melyiknek hullik jobban a szőre? Fajtamentőtől fogok elhozni egy kutyust. szerintetek melyik illik jobban hozzám?
Amit én tudok nyújtani: Napi 3-4 séta 1-1,5 órás sok játék simi jó minőségű táp. Tanítanám trükkökre.
Amit várok: ragaszkodó legyen könnyen tanulja meg a szobatisztaságot, közepes mozgásigényű és kibírjon 5-6 órát egyedül itthon ugatás és rendetlenkedés nélkül.
Ajánlhattok más fajtát is de legjobban e kettő fajta közül szeretnék választani. Már sok oldalt végigolvastam de szeretnék személyes tapasztalatokat is hallani.
Én tacskót ajánlom! Nekem is az van, elég nagy a mozgás igénye,szóval az a napi 3-4 séta tökéletes lenne! A szőre csak egy kicsit hullik,de ha rásegítesz fésűvel nem fog!
Ha nagyon kicsin veszed nem biztos hogy ki fog bírni 5-6 órát egyedül.
Nekem volt tacskóm, nagyon szerettem, az az egy probléma volt vele, hogy felásta az egész kertet (nem meglepő, munkavadászkutya), szerintem jó választás, a szőre (ahogy az előző válaszoló írta) nem igazán lesz probléma, h fésülöd , de ez attól is függ, hogy rövid vagy hosszú szőrű lesz (a hosszú szőrű kutyáknak kevésbé hullik a szőre).Fajtára jellemző betegségei:tacskóbénulás,Cushing-szindróma A csivavát nem ajánlom igazán ajánlom, méretéhez képest igen harcias kutya, és ha nem megfelelően tanítják és gondozzák problémák is lehetnek vele, szóval ha első kutya lenne, akkor inkább a tacskó. Viszont mellette szóljon, hogy kiváló jelzőkutya, na meg nagyon aranyos és játékos is. A szőre ugyan olyan, mint a tacskóé, mármint a rövid akkor "problémásabb", a hosszú kevésbé hullik, viszont többször át kell fésülni bontófésüvel(akár csak a tacskóét).
Úgy látom, hogy az apróbb termetű kutyák tetszenek, szóval figyelmedbe ajánlom még: apapilont, a német spiccet, a jack russelt, a boston terriert, a mopszot, a king charles spánielt, a pomerániai törpespiccet, a törpe uszkárt, a bolognai pincset, a pekingi palotakutyát, a máltai selyemkutyát, abichon frisét, a shetlandi juhászkutyát és a corgikat. Remélem tudtam segíteni.
A fenti kettő közül a tacskó szimpatikusabb, de következetes nevelést igényel! Vadászkutya, mozgásigénnyel, makacs, önálló. Határozottan kell őt nevelni.
Minden kutyának hullik a szőre (már amelyiknek van).
Először alap engedelmességre tanítsd majd. Ugatás és rendetlenkedés alapvetően nevelésfüggő.
Ha nem ragaszkodsz egy fajtához (márpedig nem, hiszen 2 teljesen más jellegű kutyust kérdezel), akkor javaslatom egy menhelyi, kisméretű (akár tacsi jellegű), fiatal, nyugisabb természetű kutya.
Szia!
Kezdem a tacskókkal, mert több fajta tacskó is van: hosszú szőrű, sima szőrű, szálkás szőrű, törpe hosszú szőrű, törpe sima szőrű és törpe szálkás szőrű.
-kisállatokkal problémásak (vadászkutyák)
-szőrüket (pofaszőrüket) ápolni kell (hosszú szőrűek, és a törpe szálkás zsőrűnek a pofáján a szőrt)
-önfejűek, inkább csinálják azt, amit ők akarnak
-életttartam 14-16 év
-szeret ásni (hosszú szőrű)
-mozgásigénye átlagos mindegyiknek, de valamelyik lakásban nyugodtabb (mindegyik, kivéve hosszúszőrű)
-gyengéd, kedves
-nyugodt gazdiknak való.
Most jöjjön a csivava (egybe írom le a hosszú és rövidszőrűt):
-éber, lelkes, merész, barátságos
-élettartama 14-18 év
-nagyon ragaszkodó a gazdájával szemben
-kisebb gyermekekkel rakoncátlan
-nagyobb kutyákkal bizonytalan
-játékos, ember társaságát szereti
-átlagos mozgásigny, lelkes, ha mozgásról van szó
- tökletes gazdi: állatszerető, sokat játszik és foglalkozik kutyájával.
Azért ne felejtsd el, minden kutya különbözik, szóval lehet, hogy tízből kb. nyolcra igaz a leírás, de a másik kettő igaz egyéniség. Amit így most leírtál, szerintem a csivava illik hozzád jobban. Amúgy meg körülbelül mindegyik kutya kibír 5-6 órát egyedül, megfelelő neveléssel.
A 2 fajta ég és föld, nem is tudom,hogy mi alapján választottad.
A tacskó vadászkutya, a csivava társasági öleb.
Az elvárásaidnak semmi köze a kutyához,ezt egy keverék is tudja,ha jól van nevelve.
Ha első kutya lenne,akkor javaslom hogy keress másik fajtát,vagy hozzatok ki a menhelyről /fajtamentőktől egy keverék,vagy csak fajtajellegű kutyát.
Első kutyának egyiket sem ajánlanám,főleg,hogy a kérdésedből látszik,hogy nem igazán vagy tisztában a kutyaneveléssel.
Gondold ezt még egyszer át,a kutya egy életre szól.
Első kutyám csivava volt, a második egy tacskó keverék, de sok tacskót és csivavát ismerek rajtuk kívül.
Mindkét kutyafajta a méreteit meghazudtolóan karakán, bátor és AKARATOS. Önfejűek. Nagyon határozott, következetes nevelést igényelnek, a kutyulimutyulizás és a sok babusgatás kifejezetten árt nekik.
A tacskó vadászkutya, szerintem makacsabb is a csivavánál, viszont mivel eredetileg munkakutya, így ha adsz neki elég feladatot és motivációt, elég könnyen kordában lehet tartani, mert szívesen dolgozik. Kisállatokra elég veszélyes tud lenni (mókus, madarak, rágcsálók), harcias, mindenféle nagyobb állattal szemben is.
A csivava öleb, sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb természetű, mint egy tacskó de nehezebb is együttműködésre bírni, kevésbé lelkesen fog trükköket csinálni neked, mint egy tacskó. Ha valami problémája van (más kutyák, állatok)inkább csak a szája nagy és pattog, de ritkán fajul tettlegességig a dolog. Idegenekkel kevésbé haverkodós fajta.
Mindkét kutya közepes mozgásigényű, ami annyit tesz, hogy lelkesen fognak veled jó nagyokat sétálni, de legyen alkalmuk nagyokat szaladni is. A tacskónál, ha kifogsz egy vérbeli tacskó jellemet, akkor sokat kell foglalkozni a vadászösztön levezetésére is, ez nagyon fontos.
Mindkét fajta nagyon okos, ami abban is megnyilvánulhat hogy megpróbálnak kijátszani téged :)Szőre ugyanannyira hullik mindkettőnek, szerintem nem vészes.
Én a csivavát ajánlanám inkább a kiegyensúlyozottsága miatt, de egy nyugodtabb tacskó is jó választás lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!