Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek sem engedik otthon? -. -

Nektek sem engedik otthon? -. -

Figyelt kérdés
Úgy szeretnék egy kutyát magamnak egy huskyt de édesanyám semmi esetre sem akar hallani még róla se.. nálatok is hasonló a helyzet? azt mondja csak akkor ha majd külön élek akkor vihetek oroszlánt is oda.. 20/F
2015. okt. 3. 18:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Én is 20 éves vagyok ( igaz lány) de jelenleg két nagytestű kutyám van itthon, a szukának nemsokára lesz meg az első alma ( Törzskönyves kicsik). A szüleim belementek, nálunk nem volt probléma, gondozom őket, sétáltatom, megveszem a felszerelést és a tápot, orvosi költségeket is állom, kiállításokat és az egyéb kiadásokat. Dolgozom, gyárban vagyok titkárnő szerű. Nem keres sokat, de annyi elég ami nekem kell jelenleg és még a háztartásba is tudok adni pénzt.
2015. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 bollocks ***** válasza:
62%
Nem érzed cikinek, hogy 11 éves kislányokéhoz hasonló problémád van?
2015. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
most komolyan 20 évesen el kéne költöznöm? :D most tanulok végezettséget.. hát hova költöznék még el? nyilván nem 40 éves koromig akarok lakni a szüleimmel de basszus 23-25 éves koromig tervezem, hogy velük fogok lakni..
2015. okt. 3. 20:20
 14/19 anonim ***** válasza:
A kutya viszont 15 évig él. Utána mit csinálsz vele? Viszed albérletbe?
2015. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

és ezt csak úgy feltettem kíváncsi voltam mit írnak rá válaszként nem ez a problémám csupán megkérdeztem e mert sokan vannak így de látom inkább le kell hurrogni a másikat..

20 éves lány köszönöm a válaszod! :)) erre voltam kíváncsi.. nem pedig arra, hogy mikor meg hova költözzek..

2015. okt. 3. 20:22
 16/19 Lunariana ***** válasza:
52%
Nem feltetlenul, kell kulonkoltoznod. Szerintem, ha egy kisebb termetu kutyaval kezdened, akkor arra rabolintananak. Egyaltalan nem problema, hogy a szuleiddel elsz (ok ott vannak neked ,ha barmi problemad van ,es segitenek neked. Nem ismerem azt a munkat amit te dolgozol, de lehet, hogy a keves ido miatt nem akarnak egy kutyat. Olvasd at hussky igenyeit, eletmodjat, es a vele valo torodes mennyiseget, utana ezt hasonlisd ossze azzal amit tenyujthatsz neki, es jo alaposan gondold at! Ha kesobb nem talalsz kertes hazat akkor nehez dolgod lesz, es lehet, hogy tovabb maradsz szuleidnel. Majd ha ugy dontesz, hogy kell a kutyus akkor ellenorizd a kapukat, es a keriteseket, ha valahol gyenge/ nagy rudkozu azt azonnal javitassatok ki! Ha megprobalkoznal egy kisebb termetu kutyaval, az nagyban elosegitene a helyzetet. Remelem vegul sikerul meggyoznod oket. Sok sikert. 13,l valaszolo.
2015. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Lunariana ***** válasza:
52%
Bocsanat: .. Ha nagy a rudkoz.. Elirtam.
2015. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát legfeljebb azt lehet, hogy ha diákmunkázol, akkor saját pénzből eltartod. Így se engednék meg? Ha mondjuk pár hónapig dolgoznál diákmelón, (félretennéd a pénzt),és látnák h fix ez a munka, és talán akkor belemennének.

De csak tippelem. Hozzánk amúgy úgy került kutya, hogy behoztam az utcáról mert nagyon ugatott. (szomszéd kutyákkal kötekedtek egymással), és mondtam, hogy csak addig marad, amíg a menhely nem jön ki érte.. aztán persze megszerették, és maradt. De mikor elköltöztem (eszem ágában sem volt otthagyni), akkor egyből a fejemhez vágták, hogy ott ne merjem hagyni :(

Mondjuk amúgy is olyan albérletbe költöztem a barátommal, ahová lehet kutyát vinni. Így mindkettőnk kutyája velünk van, és szerencsére elvannak egymással :)


Amúgy én 18 voltam mikor örökbe fogadtam, és most 24 vagyok, mire el tudtam költözni. Megértelek.

2015. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok(lány) Nekünk volt és vannak kutyáink(2,egyik enyém másik húgomé) lakásban,igaz kistestűek.Viszont mondtam,hogy ha majd az én kutyám át kell a szivárvány hídon 14 éves,akkor szeretnék (persze nem rögtön) másik kutyát.Ami egy nagyobb testű.

Ami önmagában nem gond.Csak hát anyum hallani sem akar egy nagytestűről a lakásban.Imádja a kutyákat,mieinket is.Felmehetnek a kanapéra tényleg,kutyás család vagyunk,ez nem vitás.De ő egy nagyot nem.Egy kicsibe még bele menne.De nagyba nem. Nos vhol megértem.Elgondolkoztam 23 éves vagyok a kutyám még jó pár évet élni fog,nagyon remélem.Pár év alatt meg csak sikerül kirepülnöm itthonról,még ha albérlet is.Akkor is.


Amúgy aki azt mondja 20 éves vagy költözz el és stb. Jelzem rohadt nehéz,olcsó albérletet találni,ha az embernek mondjuk nincs fix állása.Jobban megéri egy baráttal,haverral össze költözni,olcsóbb. Én egyik barátnőmmel tervezem a költözést,mert most szakított párjával,szüleihez nem akar vissza menni,én meg önállóságra vágyom,viszont kutyámat vinnem kell,így még nehezebb albit találni,hiszen kutya mehessen,olcsó is legyen nem egyszerű.Egyenlőre még nekem a munka is necces,hogy lesz-e. Kutyakozmetikus a végzettségem tudtam dolgozni 2 hónapot utána úgy döntött a tulaj,hogy az a lány marad aki pesti,mert én vidéki vagyok.Én érettségi után hol dolgoztam hol nem,mert egy érettségizett fiatal senkinek nem kellett,a szakmát májusban raktam le Jelenleg rész munka idős irodai melón vagyok,ami rohadt keveset fizet havi 37 500 ft-ot, és csak 2 hónapos,vagyis október végéig járok. Nos ebből el lehet költözni?Voltam szobalány havi 60-70 ezer ftért,takarító havi 50ért,gyárban havi 65 ért. Ennyi pénzből rohadtul nem tudtam volna külön költözni.Nem egyszerű!!!


Ha már van egy 90-100 ezer ft-os fizetése azt mondom akkor oké pár hónapot otthon,hogy félre rakjon utána mehet a költözés,igazából én is így tervezem mihelyt össze jön vmi normális fizetésű munka!


Viszont egy huskynak rengeteg mozgás kell,hullik a szőre rendesen,igazából ők sem az igazi lakás kutyák.

Viszont amit tehetsz,én is azt teszem.Utána nézni a fajtának,igényeinek,kiállításra járni tenyésztőkkel,gazdikkal ismerkedni,beszélgetni.Kiválasztani a megfelelő kennelt.Majd apránként venni a felszereléseket,póráz,tál,kefe,játékok,fekhely ezek elállnak.Aztán azon legyél,hogy minél hamarabb dolgozzál,költözz külön majd gyűjts a kutyára :)


Én is ezt teszem.Jó lehet könnyen beszélek,mert van már kutyám,de hidd el,hogy olyan mintha első kutyámra készülnék hiszen a mostani 5 kg-os szobacirkálómat össze sem lehet majd vetni egy 40-50 kg-os munkakutyával :D

Elsőnek lesz nagytestűm,más kinézetű más habitusú kutya.


Amúgy jobban bele gondolva ide ha anyumék meg is engednék sem tudnék hozni egy nagytestűt,mert a 4. emeleten lakunk,lift nincs. Tönkre menne az ízülete,mivel nagytestű a lépcsőzést hosszú távon megsínyli.

2015. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!