Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutya, ami jól...

Létezik olyan kutya, ami jól elvan egy kb 18002m telken és nem kell sétálni vele?

Figyelt kérdés
Terület őrző kutyára van szükségem.Olyanra aki minket is megvéd, de nem kell vinni sétálni.Munka miatt nincs időm rá.Idős szüleim mellé kell.Rossz környéken élünk,és sok a lopás.Van riasztóm ,de nem ér semmit.És félnek a szüleim egyedül.Voltam a környék menhelyein de nem tudtak ajánlani és nem is voltak túl segítőkészek.Jól lehordott,na mindegy.

2015. okt. 3. 08:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
*végig
2015. okt. 3. 09:38
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Idős emberek mellé NE vegyél nagytestű kutyát! Főleg ha nem tudjátok rászánni az időt-energiát a megfelelő szocializációra és fárasztásra, legalább míg fiatal a kutya.

Az utcánkban egy idős néninek a gyerekei vettek egy fiatal német juhászt, miután betörtek hozzá. A kutya másfél évesen a menhelyen landolt, miután széles jókedvében, játékból véletlenül fellökte a nénit és eltört a combja.


Az, hogy egy kutya életben marad séta nélkül, nem jelenti azt, hogy jól is érzi magát. Ha pedig rosszul érzi magát, az viselkedésproblémákhoz, mogorvasághoz, félelemhez, agresszióhoz vezet, amit persze azok fognak a saját bőrükön tapasztalni, akik vele élnek, vagyis a szüleid.

2015. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős vett képzett német juhászt a rendőrségtől.Fél év múlva nem volt kutya,lemérgezték.
2015. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

"ilyen körülmények közé nem ad ki kutyát.Teljesen megdöbbentem,hiszen rendesen etetném megvennék neki mindent ami kelhet. Hozzá szoktatnám a pórázhoz is ,de minden nap nem tudok órákat sétálni vele."


Az a nagy büdös krumplis tészta, hogy nem véletlenül nem szeretnek a menhelyek "őrzésre" kiadni kutyát.

- Sajnos egy kutyának sokkal több foglalkozásra van szüksége, mint a leírásod alapján te meg a szüleid nyújtani tudtok.

- Mindegy, hogy mekkora a telek, a séta a kutyának nem csak fizikai, hanem MENTÁLIS szükséglet is: új élmények, találkozás más kutyákkal, más emberekkel, stb. Ha nem tudsz napi 1-2 órát rászánni a sétára (és akkor még játékról, tanításról nem beszéltünk), inkább ne legyen kutyád.

- Aki be akar menni a házba, az elintézi a kutyát. Lemérgezi, leüti stb.

- A qrva sok idő, amíg egy kölyökből használható "őrkutya" lesz. Legalább 2-3 év, amire fizikailag és szellemileg is megérik annyira, hogy bármit is őrizzen. Addig mit csináltok?

- Egy ilyen kölyök felnevelése hatalmas felelősség: ha elcseszed a szocializációját (ez az, amikor a kutya a világgal ismerkedik: más kutyákkal, emberekkel, szituációkkal stb.) vagy a nevelését (nem hallgat a család minden tagjára) könnyen agresszívvá válhat. Az pedig nem cuki, ha a kutya a 6 éves Petikétől "védi meg" a szüleidet harapás által.


Nagynéném 70 éves, egyedül él, a férje 5 évvel ezelőtt halt meg, egy egész panzió szakad a nyakába. Sok a betörés feléjük, valamiért a tolvajok még mindig azt feltételezik, hogy aki panzióztat, az gazdag (holott annyi a panzió, hogy lasszóval kell fogni a vendéget). Hozzá is többször mentek már be. Ami neki bevált:

+ riasztó

+ rácsozott ablakok a földszinten

+ automatikusan felkapcsolódó villanyok a ház körül.


"Idős szüleim mellé kell."

Messze nem biztos, hogy kell. Olyan környéken lakok, ahol sok az idős ember. Három(!) olyan idős emberről tudok, aki rendesen foglalkozik a kutyájával: séta, játék, tanítás. De ők is csak azért, mert ha már elvállalták, akkor felelősek érte, de nekik is többször nyűg, mint öröm a kutya.

2015. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hmm... támadt egy jobb ötletem elköltőzünk,amúgy én is ott lakom ahol a szüleim.én 35 ők meg 70-esek.Arra gondoltam hogy igazatok van!!De anyuval sokat beszélgetem azt mondta ha sikerül olyan helyre költöznünk ahol nem kell hegyet mászni,akkor jó lenne kihozni menhelyről egy kistestű idősebb kutyust akit babusgathat.Erre nem lehet nemet mondani ugye? Azt ígérte hogy rászánja magát a mozgásra és ha nem is órákat de kimegy majd vele sétálni.Aput is így rá lehetne venni a mozgásra.De először is el kell adnunk ezt a házat.A többi majd utána...
2015. okt. 3. 13:07
 16/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kérdező, ez már szuper ötlet :)

Örülök, hogy megfogadtad a tapasztaltak tanácsait :)

Kevés az ilyen ember :(

2015. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a tervben így első olvasásra nem találok hibát.

Valószínűleg egy jó jelző, éber kiskutya is fokozná a biztonságérzetüket, nekem legalábbis mindig jólesik, ha van kihez szólni, van ki "vigyáz rám", amikor egyedül vagyok itthon.

És egy középkorú, higgadt kutyával biztos, hogy ezerszer jobban kijönnének a szüleid, mint egy csöpögős, rágós, kajla kölyökkel.

2015. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Idős emberek mellé olyan igazi őrző-védő kutya nem való, mert őket is bánthatja, ha nincs jól megnevelve, pláne, ha idősebb korában kerül hozzájuk. A barátnőmék farkaskutyája csak a barátnőm férjére hallgat, őrá nem, és a barátnőm anyját, aki egy házban lakik velük, mer is harapta, így kellett altatni. - De egy kutyát is könnyűszerrel meg lehet mérgezni. Bedobnak neki a kerítésen keresztül valami kaját, és kész. Arra is meg kell tanítani egy kutyát, főleg, ha ilyen rossz a környék, hogy idegentől ne fogadjon el ennivalót. Ehhez is kutyaiskola kell. - De akármilyen nagy a terület, minden kutya elunja magát, ha nincs semmi változatosság körülötte, ráadásul, ha csak egyedül van, és akkor olyan dolgokat kezd csinálni, amikről nehéz lesz leszoktatni.
2015. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
folyt.: úgy értem,hogy egyedül van, hogy nincs mellette másik kutya.
2015. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne fajta, hanem energiaszint szerint válassz! Olyan kutya kell neked aki nem pörög álló nap, hanem inkább egész nap heverészik.
2016. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!