Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet elhozni az alomból...

Kiss Éva Judit kérdése:

Mikor lehet elhozni az alomból a kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy mikor szabad legkorábban elhozni a kölyökkutyát az anyától, mivel mindennek van előnye és hátrány, a válaszokat így kérem megírni, hogy eldönthessem, melyiket vállalom be.

2015. szept. 28. 15:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, sajnos ezt a törvényt nem ismerem, ilyennel nem találkoztam még. :-) Az, hogy tenyésztő vagy nem..... Nos igen ez egy újabb kérdés, mivel azonban ebbe nem szeretnék belemenni, így orvost fogok megkérdezni erről, akinek tök mindegy, hogy kiállításos bejegyzett tenyésztő-e az illető, vagy nem, kötelessége a legjobb tudása szerint tájékoztatni arról, hogy az általa felügyelt kutyák és kölykeiknek mi a legjobb. A chipeztetést én is elvégeztethetem, ráadásul a szocializációja valóban fontos, de tudomásom szerint ezért találták ki a kutyaovit. Igaz, veszélyes is, de addig úgy sem viszem ilyen közösségbe, amíg nincs meg minden oltása. Még egyszer köszönöm a sok hozzászólást!
2015. szept. 29. 07:29
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

* "ezt a törvényt nem ismerem"


Ezen ne múljék:

[link]


"(15)26 Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."


* "orvost fogok megkérdezni erről, akinek tök mindegy"


Neki se mindegy. Ő is csak emberből van és ráadásul ebből él. Ha jó orvos, akkor a kutya érdekeit nézni és lebeszél a szaporítós vásárlásról, ha gyarló, akkor a saját anyagi érdekeit nézi és azt látja, hogy milyen jó üzlet egy állandóan beteg, selejtes kutyát toldozgatni-foldozgatni.


* "chipeztetést én is elvégeztethetem"


Nem kerülhet addig hozzád a kutya, amíg nincs benne chip. Szintén a fenti törvény, amit már bizonyára végigolvastál:

"(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet."


Szóval chipelés UTÁN kerülhet csak hozzád!


* "szocializációja valóban fontos, de tudomásom szerint ezért találták ki a kutyaovit"


A kutyaovit nem ilyen korú kutyáknak találták ki, hanem 3 hónapos kornál idősebbeknek, amikor már megvannak az oltásaik. A veszettség elleni is. A fél éves embergyereket se visszük még oviba.



Miért érzem úgy, hogy semmit se tudsz a kutyákról, de nem is akarsz róluk semmit se megtanulni, inkább ragaszkodsz a saját elméd szülte alaptalan elképzelésekhez?

2015. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Rendben. Az orvos is azt fogja javasolni, hogy 8 hetes kor után hozd el. :)
2015. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnos azt, hogy Te miért érzed azt, hogy én nem akarok tanulni, vagy azt, hogy ha kérdezek, akkor így beszélhetsz/Írhatsz nem tudom. Elég rosszul esik, és éppen az ilyen modorú eberek miatt szoknak le a kérdezésről azok, akik tudni szeretnének.

Köszönöm a törvényi bejegyzést, meg fogom nézni, ha benne van a TV száma is. Amúgy az, hogy kételkedek, az pont az orvosok miatt van! Egyik azt mondja, hogy lehet, hogy nálam jobb helyen lesz a kutya 7 hetesen, mint a tenyésztőnél, igaz, hogy karanténban lesz :-), a másik meg azt mondja, hogy el ne hozzad 10 hetes kor előtt, de a legjobb, ha akkor hozod el, ha 10 nap elmúlt az UTOLSÓ! oltása után. Eddigre teljes védelemben lesz része.

Érdekesek voltak a hasonlataid, de azt, hogy itt a "gyakorikérdésekben" mindenki milyen kioktató stílusban ír, az katasztrófa. Köszi még egyszer a válaszaidat, tovább járok a téma után.

2015. szept. 30. 17:09
 15/19 A kérdező kommentje:

Nos én böngésztem ezt a törvényt, amit linkeltél, de mivel e 15(26) meg a (2) nem volt nagyon szabványos megjelölés, és a rövid végig olvasásá (felületes ugyan) alatt sem találtam azt, amit Te írtál, még szakítok időt arra, hogy ne felületesen is átfussam a paragrafusokat.

Egyenlőre ha segítenél ilyen megjelöléssel: 1§ b bek, vagy valami hasonló, mint ami a törvényben van, vagy esetleg kimásolnád csak azt? Nem hitetlenségből, de elvinném olyannak, akinek ezt hivatalból kellene ismernie, és nekem azt mondta nincs ilyen törvény :-(

2015. szept. 30. 17:17
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a dokik néha butaságokat mondanak, pedig elvárható lenne, hogy ne csak a szűk szakterületüket ismerjék.


Hidd el, hogy nem szabad innen elhozni ezt a kutyát, mert ha erre nem figyelnek, valószínű másra sem, tehát lehet, hogy sánta lesz felnőttkorában, fájni fog a lába egy örökletes betegség miatt, ami nagytestűekre jellemző (csípődiszplázia).

2015. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Sajnálom, ha megsértettelek, de a véleményemet a hozzászólásaid alapján alkottam meg. Elég határozott prekoncepciókat éreztem ki az írásaidból, de nem láttam őket megalapozottnak. Ettől még lehet hibás az én következtetésem is.


Mivel betűről betűre "copy-paste"-el másoltam ki a törvény szövegét, így megkíméltelek volna a tényleges végigolvasástól, ugyanis ez alapján a szöveg kereshető. Ha nem találod a "(15)26"-ot, akkor rosszul keresed. A 26 felső indexben van, de a formázást a gyakorikérdések nem tartja meg. Viszont te a böngészőben egy sima ctrl+f betűkombinációs kereséssel 2 másodperc alatt megtalálhatod. Azért biztos ami biztos leírom az általad kért formátumban is:

14. § 15. bekezdés

ÉS

3. § 2. bekezdés



Arra a felvetésedre, hogy nálad jobb helyen lesz 7 hetesen, mint a tenyésztőnél a következőt tudom válaszolni:

Ha ez az állítás igaz, akkor rosszul választottad meg a tenyésztőt. Ezért is kell körültekintően tenyésztőt választani és nem a vételár alapján! Ha jó tenyésztőt választottál az egyben azt is jelenti, hogy nála jobb helyen van a kiskutya 10 hetes koráig a tesói és az anyja társaságában, mint az új gazdinál.


Én továbbra is azt mondom, hogy egy sima állatorvosra ne hallgass kiskutya választás témában, mert nem ez a szakmája. Ő gyógyítja a beteg állatokat, ez az elvárható tőle, minden más csak annyira, mint bármely más szakmával rendelkező tájékozott kutyagazditól. Ez egyben azt is jelenti, hogy az állatorvos nem ért a kutyák neveléséhez se jobban, mint bárki más, hacsak nem ő is kutyakiképző.

2015. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megtaláltam a Kormányrendeletben az idézett szakaszokat! Bár mindenki így állna hozzá!

Tapasztalat: vettem egy törzskönyves maincoon ciccát. Ha ismered ez nagytestűnek számít a cicavilágban. Törzskönyvvel kaptam, és most kiderült, hogy vagy ő, vagy a szintén törzskönyves szülő, örökíti a diszpláziát. :-( Ennyit a tenyésztőkről.

Igazad van, talán több pénzt kellene fektetni ebbe a kutyavásárlásba, de ezek után nem merek! Ráadásul elmondta az állatorvos, hogy a cane corso esetében, mivel kicsi a magyar állomány, feltehetőleg fennáll a diszplázia, szerencsés esetben az enyhébb változat, amikor még engedélyezett a tenyésztés. Így aztán olvasható itt a neten, vagy a tenyésztők keresése közben mondta az egyik (Nem ismerem, messziről jött ember azt mond amit akar), hogy az ő egyik almában volt diszpláziás is, és mentes is. Persze ez alapon hülyeség, de én nem vitatkoztam vele. Viszont, ő az orvosnak hitt, és ezt a hitét is adta tovább.

Köszönöm a segítséget, visszafogjuk magunkat a kicsi elhozatalában, ameddig csak lehet, de ha jobbnak látjuk elhozzuk legkorábban 8 hetesen.

2015. okt. 1. 06:36
 19/19 anonim ***** válasza:

A csípődiszplázia egy olyan dolog, ami lehet szerzett vagy öröklött is. Attól, hogy az alom egyik kutyája diszpláziás, a többi még nem biztos, hogy az. A felmenők szűrése se zárja ki ennek a lehetőségét, de a mentes szülőktől nagyobb eséllyel születik egészséges kölyök, illetve az se biztos, hogy az enyhe DP-s kutyának feltétlenül beteg kölykei születnének. Minden kutyát nem lehet kizárni a tenyésztésből, mert akkor nem lenne elegendő méretű a populáció a fajta fenntartásához. A szűrések is azért vannak, hogy a meglévő állományból igyekezzünk a lehető legjobbat kihozni. Ez nem mindig sikerül, mert a biológia nem teljesen kiszámítható, de aki nem szűret, csak szaporít össze-vissza, az a fajta minőségének javítása ellen dolgozik. Én ilyentől már csak ezért se vennék kutyát. Ráadásul szűrések nélkül a betegségek valószínűsége is nagyobb, hiszen esélye sincs rá, hogy kivegye a tenyésztésből azt, amelyik alkalmatlan, de nem is akarja. Egyetlen cél az olcsó kiskutyák gyártása, amivel ki tudja szolgálni a sajnos létező keresletet. A corsonál nem tudom hogy van, de általában a C-s (enyhe) csípőjű kutyát A-val (mentes) lehet pároztatni. (A B-majdnem menteset B-vel és A-val lehet.) Ha az alomban születik C-s és A-s kutya is, akkor értelemszerűen az A-val kell tovább vinni a vérvonalat és így nem szűkül be a genetikai változatosság, rádásul tettünk egy lépést a betegség kockázatának csökkentés felé.


Ha cane corsot szeretnél, akkor lehet, hogy érdemel lenne elolvasnod a tenyésztési szabályzatukat is, csak tájékozódás végett:

[link]


Egyébként ha az, akitől veszed a kutyát kiszórja a kölyköket 6-7 hetesen az új gazdiknak, akkor azzal se vagy sokkal előrébb, ha a tiedet még otthagyod egyedül pár hétig. Jó, legalább az anyja mellett van (már ha valóban ott van nem különzárva valahova), de mindenképp a tesói nélkül, ami szintén nem előnyös.

2015. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!