Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk a kiskutyát a...

Hogy szoktassuk a kiskutyát a kutyapelusra?

Figyelt kérdés
10 hetes a kiskutyánk, Bichon Havanese. 1 hete van nálunk, mivel még hiányzik 2 oltása, nem lehet levinni. Itthon kutyapelust raktunk le neki, de csak néha talál rá (persze megdicsérjük olyankor) Általában jön megy a lakásban, és ahol rájön ereszti! Idegbajt kapok már! Segítsen valaki, értelmes tanáccsal! Gonoszkodók ne válaszoljanak!
2010. márc. 13. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Az ismerősöm macskaalomtálcát és almot vet és abba belement, azóta is használják gy nem kell levinni ha cudaridő van csak türelemel lehet és hosszú idő mindig dícsérd és adj jutifalatot neki, ha mellé megy szúrd le és tedd rá a pelusra következetesen minden alkalomal.Kitartás.
2010. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha nem válik be a pelus, veszek almot a héten!
2010. márc. 13. 18:23
 3/15 anonim válasza:
0%
Gyermeked van?
2010. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Én olyan helyre vittem a kutyámat ahol kevés kutyus jár, és ott engedtem pisilni-kakilni. Nem hagytam hogy szaglásszon vagy hemperegjen. Nem lett semmi baja. :)

Szerintem megpróbálhatod ezt te is.

2010. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a Fressnapf-ba ilyen cseppet a kutyapelusra. Sok szerencsét. :)
2010. márc. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha egy picit felitatsz a pisiből a pelusra, és kinézel egy olyan helyet a lakásban, ahova szivesen pisil, előbb utóbb rászokik a pelusra... érezze rajta a pisiszagot, rá fog jönni mire van... helyre szoktató sprayt nem próbáltuk, de lehet az is segít
2010. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Csóri kutya gusztustalan..
2010. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

OFF:

Bocsi kedves kutyagazdi,de minek válalsz kutyát,ha már 10 hetesen idegbajt kapsz tőle??Én az ilyenektől kapok idegbajt!!!!!!


On:

Igen vagy a freesnapfban veszel csepet.

De egy kölyök kutya nemgofja 1 hét alatt megtanulni,hisz még ISZONYÚ kölyök.

Én azt a módszert ajánlom,hogy tényleg érezze a peluson a szagát és ha valahol meglátjátok gyorsan kapjátok fel és vigyétek a pelusra és nagyon-nagyon dicsérjétek meg tényleg az elején nagyon és utána egyre kevesebb dicséret,jutalom aztán a végén ellehet majd hagyni a jutalmat..

Sok Sikert.

2010. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Egy kéthónapos kiskutya nem szobatiszta! Kénytelen vagy beletörődni, hogy hónapok fognak még addig eltelni. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy amikor feltehetően pisilni vagy kakilni fog, akkor olyan helyre tereled, ahol nem okoz túl nagy gondot (pl. a fürdőszobába vagy előszobába). Ezek az események evés és ébredés után rendszerint bekövetkeznek, úgyhogy ilyenkor mindig irányítsd a kijelölt helyre. Meg lehet próbálni újságpapírra szoktatni, de nem biztos, hogy sikerül. Ha éppen elkapod, amint a kedvenc szőnyegedre pisil, akkor rá lehet szólni, de nem biztos, hogy érdemes. Inkább szedd fel előre a szőnyegeket. Utólag összeszidni egy kiskutyát teljesen fölösleges, mert nem fogja tudni, hogy miért kapja..

kiskutyák kb 8 hónapos korig nem bírják rendesen tartani se a pisit se a kakit, mert a záró izmaik nem zárnak még rendesen.

Bőven elég ha valaki evés után kiviszi őket és ha netán bepiszkít rászól, hogy nemszabad. De ilyen dologért rácsapni akár puha újsűggal vagy ódívatúan belenyomni az orrát felesleges és megtöri lelkileg a kutyát, az is előfordúlhat, hogy nemfog bízni a gazdiban. .

Akinek nincs ideje levinni a kuytáját annak vagy ne legyen kutyája mert azt a napi 4-5 órát amire felnőttkorában szüksége lesz valószínű nem tudja majd megadni neki, ha mégis bevállal kutyát akkor olyan helyre kell Őt tenni amíg nem vagyunk otthon ami könnyen tisztítható.

Ha egy kuyta egyéves kora után is bepiszkít, akkor lehet valamilyen kölyökkori felfázása maradt vissza, vagy dominancia probléma ami nem azt jelenti, hogy nem szobatiszta a kutya, sőt ellenkezőleg. . ebben az esetben a fenyítés csak ront a helyzeten, céltudatos határozott, logikus nevelés kell ami egyeltalán nem egyenlő a fájdalomingeres képzéssel.


A szobatisztaság nem veleszületett viselkedési tulajdonsága a kutyáknak. Általánosságban 6-8 hetes kortól érdemes elkezdeni a szobatisztaságra nevelést. Nagymértékben az embertől függ, hogy felismerje, mikor kell a kutyát kivinni, hogy ne kényszerüljön a lakásban elvégeznie azt, amit jobb lenne, ha valahol kint tenne.


A 6 hónapos kor előtt, a kutyák szinte minden alvás, játszás, evés után ürítenek, továbbá minden stresszhatásra, örömöt kiváltó vagy ijedséget okozó inger hatására szintén. Ha ezeket a lehetőségeket összeadjuk, akkor 24 órára elosztva viszonylag nagy szám az eredmény. A szobatisztaságra nevelés egyik fontos tényezője ezen a potenciális ingereknek a belekalkulálása a napirendbe, illetve csökkentése. A száraz tápon tartott kutyák közvetlen a táplálék elfogyasztását követően viszonylag nagy mennyiségű vizet vesznek magukhoz. Ennek megfelelően alakul az étkezést követő 2-4 órában a szervezetük folyadékháztartása is. A nedves, vagy házilag készített főtt étellel táplált kutyák ezzel szemben sokkal egyenletesebb elosztásban veszik magukhoz a szükséges vízmennyiséget. A késő esti órákban evő és ivó kutya - ha utána 1-3 órán belül nem biztosított az ürítés lehetősége - természetesen nem bírja ki reggelig.


A kifejlett kutyák ürítése a lakásba, amikor a gazdi nincs otthon, a pszichikai terheléssel, az egyedül maradási félelemmel magyarázható. Az olyan ember aki nem tud magán uralkodni, és valamilyen testi fenyítést, az orrát az ürülékbe nyomni, ráütést, megverést alkalmaz, a kutya bizalma folyamatosan csökken a gazdi és esetleg más emberek irányában is. Ilyenkor alakulhat ki a "ha csak szigorúan nézek rá, már akkor is bepisil" láncreakció.


NÉHÁNY TÁMPONT, AMELYEK ISMERETÉBEN MINDEN GAZDINAK A SAJÁT KÖRÜLMÉNYEIT ÉS LEHETŐSÉGEIT FIGYELEMBE VÉVE, SAJÁT MAGÁNAK KELL KIALAKÍTANI A SAJÁT MÓDSZERÉT:


Általános szabály, hogy napközben a 2-4 hónapos kölyökkutyának ha kb. 3 óránként, a 3-5 hónapos kutyának ha kb. 4 óránként biztosított a lehetőség az ürítésre, akkor nem kell utána sokat takarítani a lakásban. Ha a saját kert, vagy udvar alkalmas helyére, vagy a lakás ajtajához közel eső füves, vagy természetes talajú területre szagmintát helyezünk a kutya korábbi ürülékéből, az nagymértékben fokozza a kutya hajlandóságát, hogy legközelebb is megint ugyan azt a helyet használja illemhelyként. Az ivarérett kor elérése szinte minden esetben megváltoztatja a kutyák ürítési szokásrendszerét és periódusát.


Amikor véletlenül a kutyus a lakásban bepisilt, WC-papírral, vagy papírzsebkendővel föl kell itatni, és ezt a szagmintát megőrizni. Erre egy tiszta műanyag zacskó a legalkalmasabb. A lakásnak egy könnyen és gyorsan fölmosható padozatú pontján le kell teríteni egy kb. 1 négyzetméteres műanyag fóliát, majd erre náhány rétegben újságpapírokat (jó nedvszívó napilapok és nem színes nyomatú magazinok oldalait!). Erre kell ráhelyezni a megmentett illatanyaggal átitatott WC-papírt, majd ezt még további 1-2 réteg újságpapírral letakarni. Ez tulajdonképpen nem más, mint egy preparált kutya-illemhely. A kutyus a szagról tudni fogja, hogy arra a helyre szabad, mert az már eleve olyan szagú, és rövid időn belül csak oda fog járni a dolgát végezni. Fontos, hogy minden egyes sikeres WC-re menés és használat után a kutya azonnal, magas hangszínen meg legyen dicsérve, és simogatással, jutalmazással éreztesse vele a gazdi, hogy most valami nagyon ügyes és jó dolgot csinált. Néhány nap után az 1 négyzetméteres illemhelyet csökkenteni lehet és fokozatosan a lakás kijárati ajtajához kell közelíteni, majd az alkalmas időpontban, a kutyus jelenlétében az ajtón kívülre helyezni. Ekkor figyelni, hogy a kutyus mikor akar kimenni, mert tudja, hogy az ajtó másik oldalán van az illemhely. Némelyik kutya csak abba az irányba néz, némelyik megáll az ajtó előtt, megint mások síró hanggal, vakkantással vagy kaparással jelzik, hogy mit akarnak. Ilyenkor azonnal dicsérni, jutalmazni, és nyomban kiengedni, hogy elvégezze a dolgát.

2010. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:
21%

Ha jót akarsz magadnak, nem teszel a kiskutya elé olyan dolgot, amit szét lehet kaparni.

A macskaalmot pillanatok alatt szanaszét fogja szórni a tálca környékén, jó eséllyel meg is kóstolgatja, aztán vagy kijön, de lehet hogy megakad a beleiben.

Szerintem inkább sok séta, egyáltalán ne szokjon hozzá, hogy a lakásban szabad pisilni.

2010. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!