Miért akar mostanában mindenki terápiázni a kutyájával?
Mire számítanak, mi lesz egy terápiás képzésen, és mihez fognak kezdeni utána a vizsgázott kutyával? Tényleg el akarnak járni sérült gyerekeket fejleszteni meg ilyenek?
Akinek van végzett terápiás kutyája, elmeséletné a tapasztalatait, illetve az is, akinek képzés alatt van az ebe, vagy szeretné terápiára képezni, mert nem értem, miért pont ez lett ilyen felkapott :)
Az a probléma ezzel ez egész terápiás kutyázással, hogy főként délelőtt lenne igény a foglalkozásokra, amikor az átlagos munkavállaló dolgozik (pénzt keres) és nem ér rá önkénteskedni. Ez olyanoknak való, akik a kutyát saját (pénzkereső) munkájuk során (is) tudják alkalmazni vagy olyan munkabeosztásban dolgoznak, hogy alkalmazkodni tudnak az igényekhez, esetleg nem dolgoznak (eltartják őket).
Amúgy nem olyan egyszerű az a vizsga. A terápiás része tényleg nem vészes, de a temperamentum vizsgán sokan elvéreznek. Ezért nem is értem, hogyan gondolják egyesek, hogy egyszer harapdálósat (ÖV) játszanak a kutyájukkal máskor meg olyat, hogy fizikai bántalmazás vagy pszichés nyomás esetén is cuki jófej plüsskutyaként viselkedjen?
És valóban, egyre többen érdeklődnek a téma iránt, viszont még mindig jóval kevesebb vizsgázott terápiás kutya van, mint amennyire igény lenne.
"Közel sem olyan könnyű az a vizsga, meg a képzés, mint ahogy azt te elképzeled."
Akkor valamit elbaltáztak a vizsgaszabályzattal, mert az kriminálisan egyszerű. Egy arra alkalmas kutya különösebb képzés nélkül is megcsinálja. A nem alkalmasakkal nyilván szenvedés, de éppen ez érdekel, hogy miért akarja mindenki mindenáron erőltetni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!