Miért akar mostanában mindenki terápiázni a kutyájával?
Mire számítanak, mi lesz egy terápiás képzésen, és mihez fognak kezdeni utána a vizsgázott kutyával? Tényleg el akarnak járni sérült gyerekeket fejleszteni meg ilyenek?
Akinek van végzett terápiás kutyája, elmeséletné a tapasztalatait, illetve az is, akinek képzés alatt van az ebe, vagy szeretné terápiára képezni, mert nem értem, miért pont ez lett ilyen felkapott :)
Szerintem ez kb. épp olyan divathóbort, mint anno a palotapincsi, ami kiment a divatból, mert utána jött a Yorkshire és még ki tudja hány őrület van azóta.
Beszerez egy kutyát, akiről úgy véli jópofa és kedves, aztán tutira alkalmas terápiás kutyának. Pedig úgy ahogy az én kutyáim sem lennének alkalmasak vakvezetőnek, úgy az ő kutyáik sem terápiásnak. A Gazdinak sem ártana kicsit magába szállnia, mert egy rosszul megítélt kutya épp olyan, mint egy rossz önkép.
Szerintem jó dolog másoknak segíteni aránylag kis befektetéssel (relatíve kicsi, mondjuk önkéntes mentőápoló nem lennék).
Én legszívesebben kórházba vagy gyermek-hospice-házba mennék, nem a sérült gyerekekhez, de nekem még sajnos messze van ez, még kutya sincs (régebben leveleztünk is Veled, Akumi, sajnos még várnom kell a kutyusra). Én úgy képzelem -- de persze lehet, hogy túl idealisztikusan látom--, hogy egy ilyen helyen sok szeretetet kaphat az ember, sok pozitív energiát, ami az élet egyéb területein sajnos nem jellemző.
Én egy jó hobbinak látom, szerintem az se gond, ha divathóborttá válik, bárcsak ilyen divatok lennének többségben :) aztán úgyis leszűrődik, hogy valójában kinek jut rá ideje.
Nekünk is van terápiás kutyánk. Én még tanulok, de édesanyám a munkája mellett rendszeresen jár a kutyussal egy sérült gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozó intézménybe. Akit érdekel az ilyen szociális munka, és ért a kutyákhoz is, annak ez nagy élmény és tényleg nagy eredményeket érnek el a gyerekeknél. Ezen kívül mindenhol vannak egyesületek, akik ezzel foglalkoznak, és ezeket a kutyákat viszik rendszeresen iskolákba, óvodákba, előadásokra, rendezvényekre, nem csak szó szerint terápiázni.
Egyébként a legtöbben biztosan komoly célokkal képzik a kutyáikat, én még ilyenről nem hallottam, hogy ez divat lenne. De ha valaki csak azért viszi egy ilyen képzésre a kutyáját, hogy engedelmesebb legyen, jobban bírja a tömeget, és lehessen emberek közé vinni, esetleg produkciózni vele, azzal sincs egyáltalán semmi baj. A kutyának mindenképpen jó, ha aktívan foglalkoztatva van, és ha eredményeket érhet el.
Nem kapnak semmilyen kedvezményt.
Egyébként baromi utálatosan állsz hozzá. Látszik, hogy semmit nem értesz a kutyákhoz. Közel sem olyan könnyű az a vizsga, meg a képzés, mint ahogy azt te elképzeled. A felelős állattartás oktatása meg legalább olyan fontos, mint a valódi terápia, mindenki nevében én kérek elnézést tőled, amiért erre nem találtunk ki külön elnevezést.
ma 15:24
A felelős állattartás oktatásához "csak" egy jól nevelt kutyára és hozzáértő emberre van szükség. Ha valaki elvégez egy terápiás tanfolyamot, még messze nem biztos, hogy a felelősségteljes állattartást tökéletesen tudná tovább adni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!