Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

LiNorina kérdése:

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdett feltűnni, hogy az egyik kutyám néha nagyon furcsán viselkedik velem. Tudni kell, hogy négyen vagyunk a családban, de mondhatni, hogy ő az én kutyám, tehát én foglalkozok, játszok vele a legtöbbet és ezt ő is érzékeli, mert mindig hozzám jön oda, engem követ, akárhányan is vagyunk körülötte. Van viszont egy másik kutyusom is, aki régebb óta van velünk, és ők utálják egymást. Tehát nagyon sokszor összeverekednek, morognak egymásra, bár a kicsinek valami idegrendszeri problémája is lehet, de erre a nagyobb (basset hound) is rátesz, sokszor látványosan hergeli, elzavarja, ha a közelben vagyok, így alig tudom megsimogatni, mert a nagy rögtön rátámad, ha a kicsivel is foglalkoznék, még akkor is, ha valaki addig megpróbálja lefogni. Viszont a kicsi is morog, ha a másik ott van. Ez lenne az egyik probléma, erre tudtok valami tanácsot adni, vagy természetüktől fogva viselkednek így? Néha rettentő bűntudatom van, amiért a naggyal többet foglalkozok. A másik pedig néhány hónapja kezdett feltűnni. Mikor kint vagyok velük, de be akarok menni a házba, a nagyobbik kutyám sokszor rám akaszkodik (mármint szó szerint a két első lábával kapaszkodik a lábamba) és alig lehet leszedni, majd mikor nyitom az ajtót, elkezd lökdösni a fejével és harapdálni a lábam,(NEM megharap) tehát nem akar beengedni. Olyan, mintha a tulajdonának tekintene, nagyon sokszor viselkedik így, pedig mikor harapdálni kezd, oda szoktam neki csapni, de mintha fel sem fogná. Ez ellen mit tudok tenni? Senki mással nem csinálja ezt, csak velem. Azt akarom, hogy engem tekintsen felsőbbrendűnek, ne pedig magát.

2015. júl. 26. 21:47
 1/7 anonim válasza:
19%
ha két kutya utálja egymást akkor abban az irígység, dominancia meg főleg az lehet a főtényező ha kan-kan vagy szuka-szuka
2015. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Féltékenyek egymásra mert mindkettő szeret téged. Pont az, hogy téged tekintenek vezérnek és a kegyeidért küzdenek.
2015. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne odacsapj, hanem morogj rá. Az enyémeknél ez vált be, nem volt ennyire durva a helyzet, da ha lehajoltam és odahívtam az egyiket, rögtön jött a másik és tolta oda magát, néha morgott is, verekedés azért sosem lett belőle..
2015. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat!:) Egyébként kan mindkettő, szóval akkor biztos, hogy ez is közrejátszik.
2015. júl. 26. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás, és végre némi nevelés kéne nekik. Ha rosszul viselkednek, tiltani, büntetni kell őket. Menj kutyasuliba, ott segítenek ezekben. Persze elkezdhetsz te is kísérletezni, de az ritkán hatékony, általában sok fronton kell ahhoz változtatni, hogy a kutyák viselkedése is lényegesen változzon.

Az idegrendszeri probléma meg ritka, mint a fehér holló, általában az is bizonytalanság, neveletlenség, vagy valamilyen más orvosolható probléma. Szóval fordulj vele szakemberhez.

2015. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Valóban a féltékenység és a gazdi szeretetének, figyelmének kicsikarása a fő motívum kutyáid viselkedésében. A falkán belüli sorrendet ők már rég eldöntötték egymás közt, amikor te nem is láttad (és nyilvánvalóan a kicsi lett az alárendelt), de a gazda, vagy vezér közelében ez az egyensúly felborulhat.

Arra ne számíts, hogy valaha is el tudod érni, hogy a kutyáid ne legyenek féltékenyek egymásra. De azon lehet javítani, hogy amikor te is köztük vagy (szó szerint) akkor ne bántsák egymást.

Először is mindig legyél ténylegesen KÖZTÜK. Válaszd szét őket a saját testeddel. Rajtad keresztül nem fogják megtámadni egymást. Ha valamit rosszul csinálnál, és mégis összeugranának, akkor sem kell félned, mert nem te vagy a célpontjuk, és - ha valóban jó viszonyban vagy a kutyáiddal - még véletlenül sem fognak megharapni.

A másik az, hogy mindig te hívd oda azt a kutyát, amelyiket simogatni akarod, és a másikra szólj rá, hogy "marad" vagy "ül", vagy ami a vezényszava. Egyébként is jó, különösen több kutya esetén, ha megszokják, hogy akkor van simogatás, amikor te akarod, nem pedig akkor, ha eleget ugrálnak körülötted. Ha ezt nem tisztázzátok, egy idő után lépni sem fogsz tudni tőlük.

Persze a hívás is és az ültetés is a kutya megnevezésével történjen, hogy tudják kinek szól a parancs. Ez a szétválasztott vezénylés a kutyakiképzés magasiskolája, de most nem az a cél, hogy végrehajtsák (mert szinte 100%, hogy nem fogják, különösen eleinte), hanem az, hogy a két kutya mentális egyensúlya megváltozzon.

Az amelyiket hívod és odajön, a parancsodat hajtja végre, ezért magabiztosabb lesz, mert a támogatásodat élvezi. A másik viszont, amelyik a tiltás ellenére odajön, elbizonytalanodik, mert ellenszegül az akaratodnak. Ennyi már elég lehet ahhoz. hogy a közeledben ne essenek egymásnak. Fokozhatod a bűntudatot azzal, hogy a nem hívott kutyát eltolod, nem símogatod meg, bármilyen szomorúan nézzen is rád (a basket ezt nagyon tudja).

Valószínűleg azonban ennyi nem lesz elég. Valaki említette a morgást. Igen, ha kutyákat nevelsz, meg kell tanulnod kutyául. Nem kell ugyan tökéletes kiejtéssel beszélni, de az alap szavakat igen. Én több szintű morgást alkalmazok a "hagyjál békén"-től a "feküdj"-ig, és semmivel sem kevésbe hatékonyak, mint a vezényszavak, csak testközelibbek, mert halkabbak. Ha lány vagy, és nem megy a morgás, akkor felőlem dorombolhatsz is nekik, de fejlessz ki valamilyen hangulat jelző rendszert, ami elég egyszerű ahhoz, hogy a kutyák megértsék és kifejezze, amit akarsz.

Sajnos, ez sem biztos, hogy elég. Fizikai fenyítésre is szükség lehet. És az természetesen nem a verés. Az ütés nincs a kutyák szótárában és legfeljebb arra jó, hogy fájdalmat okozz az állatnak és elvadítsd magadtól. A kutyák nyelvén a fegyelmezés, büntetés a torok fogás és földre szorítás. Elkapod az állatod torkát elég erősen ahhoz, hogy ne tudjon kiszabadulni a markodból (nem kell, hogy fájjon neki, vagy fojtsa), és lehúzod a földre. Amikor látod, hogy megnyugodott és elernyesztette az izmait, felengedett. Semmiképp ne érezhesse úgy, hogy ő szabadult ki, mert akkor azt úgy éli meg, hogy föléd kerekedett, és néhány ilyen eset után elveszted a falkavezérségedet. Ha nincs hozzá elég erőd, inkább ne csináld.

Ha csak az egyik támadja meg a másikat, elég azt lefogni, de ha már összeugrottak, egyszerre kell mindkettőt. A büntetés üzenete ugyanis az a kutyának, hogy nem tűröd a falkán belüli harcot és nem teszik fel a kérdést, hogy "Engem miért? Nem én kezdtem...". És megint szabály, hogy ha fizikailag nem vagy rá képes, akkor meg se próbáld, mert tekintélyt vesztesz.

Félelmetesnek tűnhet ugyan benyúlni két verekedő kutya közé, de ha azoknak te vagy a vezére, veszélytelen. Nem te vagy a célpont és vigyázni fognak rád. Idegen kutyákkal persze egészen más a helyzet...

Remélem hasznát veszed valaminek a fentiekből. Sok sikert.

2015. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Azért csinálja mert megérdemled. Miért bánsz így vele? :P Inkább hallgassá te paraszt.

Csenge.

2015. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!