Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkánymérget evett a kutyám!...

Patkánymérget evett a kutyám! Mit tehetnék így hétvégén?

Figyelt kérdés
Úgy egy órája a 4 kilós, 8 éves yorkim megrágott egy adag patkánymérget (Bros márka). Nem sok juthatott a szervezetébe, 1-2 gramm. Természetesen azonnal fogtuk, és körbejártuk a környéket, de sehol ügyelet... Felhívtuk az orvosát, azt mondta, nem lesz semmi baj, 3-4 nap alatt szívódik fel a cucc, holnap vigyük el, ad majd neki ampullát, amit 5 napig kell neki adagolni. Én viszont nem tudok nyugodni, teljesen kikészültem, nem bírok holnapig várni. Adtam neki tejet, sokat megivott, bár most meg azt olvastam, nem hatásos. Mit tehetnék még? :(((( Nagyon félek, véralvadásgátló van a cuccban. Köszönöm szépen előre is!
2015. júl. 26. 17:59
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ha az orvos azt mondta minden rendben lesz, akkor annak úgy kell lennie. Próbáljátok meghánytatni (gondolom erre volt a tej). Adjatok neki olyasmit amitől hányni szokott (az enyémnek ez a krumpli). Próbáljátok fűvel etetni.


Esetleg egy közeli város állatorvosa

2015. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ki kellene hánynia. Mustárt használj, nekünk ezt mondta az orvos. Hányja ki.
2015. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A tej ha mást nem is tesz, de legalább folyadék lévén higítja a gyomrában a mérget.

Itassátok, amennyire csak lehet.

2015. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Merre lakhatsz ahol nincs egy szál ügyeletes orvos sem? A saját orvosa sem tud házhoz menni, hogy elássa???

Egyébként ezek a megoldások:


"Ha a méreg felvételét kellő időben észleljük, a sertést, kutyát vagy macskát meghánytatjuk. Mindhárom állatfaj meghánytatható 1-2%-os rézszulfát szájon át történő adásával. A szert kanalanként adagoljuk a hányási reflex kiváltódásáig. Ha 1%-os oldatot használunk, a szükséges oldat mennyisége testsúly-kilogrammonként 2 milliliter.

Ugyancsak adunk orvosi szenet ( Carbovet pulvis ) a méreg megkötésére, majd az adszorbeálódott toxikus anyagot sós hashajtókkal ( magnézium-szulfát, nátrium-szulfát, Károly só) távolítsuk el.

Súlyosabb esetekben mielőbb igénybe kell venni az állatorvos segítségét, aki vérátömlesztést és K1-vitamin injekciót ( Konakion ), esetleg kalcium- és C-vitamin injekciót is ad."

2015. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kecskeméten lakom, és az egész megyében nincs ügyelet, mindent megmozgattunk. Az ő orvosa kijött volna, de Balatonon tartózkodik éppen. Reggel 8-ra kell vinni. Sajnos semmi olyan étel nincs, amitől hányna, sem krumpli, még a tej sem jó, a fű meg pláne, szokta enni, ha ég a gyomra. :( Köszönöm szépen azért!
2015. júl. 26. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Erősen sós vízzel is lehet hánytatni. Nagyon erősen tiltakozik ilyenkor a "páciens", de van, amikor muszáj. Na, ez egy ilyen eset.


[link]

2015. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Xar ügy:( Remélem igaza lesz a dokidnak, és nem tesz kárt egy ilyen kistermetű kutyában az a mennyiség amennyit lenyelt, én is aggódnék a helyedben. Ezt találtam, ha bármi gond lenne vele, itt állítólag van éjszakai ügyelet, de remélhetőleg minden rendben lesz reggelig.


[link]

2015. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget! A sós vizet megpróbálom, az éjszakai ügyeletet elteszem talonban. Nem látszódik a kutyán semmi, bár erre fel is készített az orvos, az ilyenek véralvadásgátlós szerek, belső vérzést okoz, de semmi tünete nincs. Köszönöm szépen még egyszer!
2015. júl. 26. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
A patkányméreg nem olyan, mint a cián, hanem véralvadásgátló. Ugyanis a patkányok a fészkükben általában verekednek, és ha meg sebesülnek, ami nagyon gyakori, akkor simán elvéreznek, mert nem alvad meg a vérük. A dögöt aztán a többi patkány felfalja, így ők is vérzékennyé válnak. És így tovább.
2015. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap kapott injekciót, illetve 3 hétig gyógyszert kell adni neki. Remélem, minden rendben lesz! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2015. júl. 28. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!