Sürgős! Hogyan segítsek a kutyámon?
Mindig is volt gerincproblémája, de most a bal hátsó lábával van probléma. Tegnap még teljesen jól volt szaladgált a labdája után meg ugrált.. Ma meg nem bír ráállni a bal hátsó lábára..Azonnal elvittük orvoshoz,a doktor úr azt mondta ,hogy ha sokáig csak a másik hátsó lábát terheli akkor egy idő után már arra se bír majd ráállni.Biztos azért is van ez mert már öregszik.. 8éves jelenleg. Az orvos a műtétet ajánlotta, de azt mondta ,hogy nincs garancia ,hogy segítene rajta :( Kaptunk gyógyszereket,egy porc serkentőt, és fájdalom/gyulladáscsökkentőt.. Körülbelül olyan 3órája adtuk be neki a gyógyszereket úgy adagoltuk ahogy az orvos tanácsolta... De nem látom a javulást.. Nagyon szeretem a kutyámat. Ha egy hétig szedi a gyógyszert akkor javulni fog? Valahogy én nem tudnék rajta segíteni?
Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?
ma 12:39
Olyan nincs, hogy minden évben van gerincsérve a kutyának. Gerincsérv kialakul és utána folyamatosan jelen van. Sőt, folyamatosan romlik is. A gyógyszerek általában bizonyos ideig eltüntetik a fájdalmat, gyulladást. Aztán újra jelentkeznek a tünetek. És általában mindig erősebben. Így egyre több és erősebb gyógyszerrel lehet javítani bizonyos ideig az állapotán a kutyának.
Ha van rá kereted, Patadoki az aranygolyós beültetéssel nagyon sok kutyán segített már.
8-as válaszoló: Rendben, azért utána nézek:)
És köszönjük szépen:)
Teljesen érthető, hogy kétségbe vagy esve, és nagyon aggódsz a kutyádért. Az ilyen helyzetek rendkívül nehezek, különösen, ha a kutyád öregszik, és már meglévő egészségügyi problémái vannak.
Először is, fontos, hogy tudd, a gyógyszerek hatásához idő kell. A fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők gyakran néhány órától egy-két napig is eltarthatnak, mire érezhetően hatnak. Ezért ne aggódj, ha nem látsz azonnali javulást. A porcserkentők pedig hosszabb távon fejtik ki hatásukat, így azok eredménye is csak idővel lesz érzékelhető.
Amíg a gyógyszerek hatnak, a legjobb, amit tehetsz, hogy minél több nyugalmat és kényelmet biztosítasz a kutyádnak. Próbáld korlátozni a mozgását, hogy ne terhelje túl a másik hátsó lábát sem. Ha lehetséges, készíts neki egy kényelmes, puha helyet, ahol pihenhet, és próbáld meg kerülni azokat a helyzeteket, ahol ugrania vagy sokat sétálnia kellene.
Ami a műtétet illeti, érthető, hogy ez egy nagyon nehéz döntés. Az állatorvos tanácsait érdemes figyelembe venni, és ha szükséges, akár egy másik állatorvos véleményét is kikérheted, hogy biztos legyél abban, mi a legjobb döntés.
Az ilyen helyzetekben a legfontosabb, hogy türelmes legyél, és biztosítsd a kutyádnak azt a nyugalmat és szeretetet, amire szüksége van. Ha a következő napokban sem tapasztalsz javulást, mindenképp vedd fel újra a kapcsolatot az állatorvossal. Mindenképpen tartsd észben, hogy már azzal is rengeteget teszel érte, hogy ott vagy mellette, gondoskodsz róla, és figyelsz az állapotára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!