Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennel módszerének lényege...

Jan Fennel módszerének lényege pár mondatban? Amire épül, leírná vki röviden, meg hogy milyen módszereket alkalmaz? Vélemények róla? Pozitív, nagtív is érdekel, csak normális.

Figyelt kérdés
megvettem és olvasni kezdtem a tökéletes kutyagazdis könyvét, a módszert ugye nem abban írja le, de nekem eddig úgy tűnik túlzásba vitte az aggódást a kutyáiért. Nem akarok addig dönteni róla amíg a másik könyveit is el nem olvastam, de nehogymár legyen egy kutyám és egész életében merev udvariassággal kelljen vele szemben viselkedni. A nagy kutyás sztorira célzok itt(50 kg-os kutya, gazdik fejére nőtt, ha átnéznek rajta és csak egy simi+jól van ritkán, akkor nyugis, de amint játszanak vele újra durvul, de rávette a gazdikat h a kutya egész élete alatt úgy bánjanak vele-később visszament és a gazdi bevallotta h működik a módszere, de nem tudják soha többet élvezni a kutyával az együttlétet, mert nem játszhat vele, nem ölelheti meg...Jan fennelnek nem jutott eszébe h akkor most köv. lépésként a játékban is lefektessék a szabályokat, akkor lehet h mégsem olyan tuti a módszere, vagy legalábbis még erősen hiányos.
2010. febr. 23. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem is furcsa ez a hozzáállás. Én sem tudom elképzelni, hogy úgy éljem le a közös életünket a kutyával, mint 1 karót nyelt sznob páros. :( Van benne igazság és jó 5tletek is, de nekem is ridegnek tűnik helyenként. Bár Ő azt írja, hogy nem lesz más a kapcsolat minősége. Illetve rosszabb nem lesz.

A napokban megnéztem a Farkaslesen c. dokumentum filmet, ahol is az akadémikus azt mondja, hogy ez a falkaszellem más, mint az igazi farkasok között. Szóval...egy kicsit összezavarodtam. Mert falka, de mégse...

Szerintem ötleteket ki lehet emelni és lehet alkalmazni, de nem kell szóról szóra követni.


Bocsi, ha zavaros és hosszú lett(em).

Kíváncsian várom én is a hozzászólásokat!


Szép napot!

(9 éves mopsz gazdája :) )

2010. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én alkalmazom a módszerét, nekem bevált. DE szerintem nem úgy van h ritkán simi hanem akkor simi amikor ÉN akarom. Szerintem bármit csinálj, az benne a lényeg h ne azért tedd mert a kutya akarja, hanem azért mert te akarod. Érdekes mindenki mondja h milyen jólnevelt kutyám van stb, mióta megismertem Jan Fennel könyvét.
2010. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy a jól nevelt kutya boldog e? Én el nem bírnám viselni ha a kutyáim stréberként köszöntenének a kapuban és szerény árnyékként követnének. Ha hazajövök ugrálnak, de nem rám, csak mellettem-boldogok és energikusak és ezért tartok kutyát. Elvárom hogy a kutyáim nyüzsögjenek, bolondozzanak, ne csak a parancsot várják készültségben egész nap.
2010. febr. 23. 16:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ez a könyv! Jó mikor hazajövök a munkából vagy a bevásárlásból és nem ugrál tele a kutya, vagy mikor elmegyek itthonról nem szedi szét a lakást és nem nyűsziti végig az egész napot!Meg az éjszakék is a pihenésről szólnak nem arról hogy felkelt hogy épp ö játszana! Mikor főzök nem nagyon szeretném hogy állandóan ott legyen a lábam alatt, vagy végig nyüszít ha épp nem rá figyelek. De a könyv nem azt írja hogy nem játszhatok vagy szeretgethetem a kutyámat csak nem pont akkor mikor a kutya akarja, hanem mikor én szeretném!! Persze nem kell minden betűjét törvénynek venni akkor jó ha te is és a kutyád is jól érzitek magatokat!
2010. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kituno konyv es aki nem ert vele egyet, az inkabb nem erti, hogy mi a lenyege az egesznek.

Egyetertek azzal, aki azt irta, hogy nem a kutya jatekossaga fog megvaltozni, hanem csak az fog megvaltozni, hogy en magam donthetem el, mikor jatsszunk a kutyammal.

Szerintem ez tokeletes, igy mindenkinek jo: annak is, aki egesz nap jatszana a kutyajaval es annak is, aki kevesebbet.

2010. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Igen boldog, itthon nyugis játék közben pörgős... Én úgy érzem nagyon jó élete van a kutyámnak, szívesen lennék magamnál kutya :)))
2010. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kutya aki engedelmes és tudja a helyét az boldog. Akit elkényeztetnek és a kedvére tesznek az ideges és agresszív lesz és egyéb más bajai, nem hinném hogy ezt élvezi. Viszont szerintem nem szentírás a könyv. Én egyrészt ösztönösen csinálok belőle pár dolgot, másrészt nagyon sokat olvasok és azokat ötvözöm. Ami tetszik azt használom. Ha a kajánál nem tud lenyugodni a kutya akkor semmibe veszem, ha azt akarom hogy egy trükköt gyorsan megtanuljon akkor klikkerezek, de viszont ha ültetni akarom akkor lenyomom a fenekét (nem tudom hogy ez egyeseknek mitől lyan erőszakos), ha meg rosszat csinál akkor lehet hogy kap egy pofont. A másik kutyámra viszont elég csak csúnyán nézni... Én nem értek egyet azzal hogy csakis kizárólag pozitív megerősítéssel és dicsérettel igazán megbízható kutyát lehet nevelni, főleg ha versenykutyáról van szó.
2010. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Az a kutya, akit kiragadtál a példában, nagyon érdekes eset. Saját tapasztalatomból mondom, hogy igaza van Jan-nak. Az én kutyám nagyon domináns és igazi alfa, ennek szinte minden negatív velejárójával. Iszonyú ugatós, betegesen védi a területét, s bár nem harapós, de elég "rossz", most ezt nem is sorolnám, mert szinte végtelen lenne a lista. De ő egy tacskó. A példában szereplő kutya pedig egy igen nagytestű állat, aki veszélyessé is válhat, ha ne adj Isten harap. A példa arról szól, hogy néha el kell fogadni a saját korlátainkat a cél érdekében. Ha ez az egyetlen módja, hogy a kutya "normális" legyen és ne váljon veszélyessé a vezérség képzetéből fakadóan, akkor a jó gazda képes elfogadni a kutyája érdekében azt, hogy bizony érzelmileg távolságot kell tartania a kutyától, ha ez kell ahhoz, hogy a kutya tudja, hol a helye a rangsorban. Az én tacskóm is ilyen, alkalmazok a módszerből rengeteg dolgot és sajnos az én kutyámtól is csak úgy sikerült a vezérséget átvennem, ha hűvös voltam vele. Amint kimutattam felé, mit érzek, azonnal átvette az irányítást. :( De én nem fogom őt elkalapálni, mert egy mentett kutya, akit régen bántottak. Ezért fogtam bele Jan módszerébe, mert ez erőszakmentes. És nagyon sokat segített. De bevallom, én gyenge voltam ahhoz, hogy a kutyámmal ilyen hűvös legyek, így ő maradt a vezér. :) Szerencsére, mivel kicsi, ő nem jelent komoly veszélyt senkire. De ha nagytestű lenne, akkor ezt nem engedhetném meg semmiképp.

Van egy másik kutyám is, ő közepes testű, vele is kölyök kora óta csinálom a Jan Fennell módszert, de vele sosem kellett távolságot tartanom, ő nagyon jól reagál a könyveb írt dolgokra és könnyűszerrel elfogadott fölötte állónak.

Szóval ez kutya függő. Vannak annyira domináns kutyák, akikkel szemben ha kicsit is közvetlenséget mutatsz, azonnal kihasználják. A példában is egy ilyen kutya van, s mivel az a kutya nagy és vehemens is, könnyen veszélyessé válik. Egyébként a módszer teljesen szelíd, szeretetteljes és közvetlen, én nem látom merevnek. Még a fentiek ellenére sem. Mások a pofonokra esküsznek, az mivel jobb? Ismerek olyan kutya-gazdi párost, ahol a pofonok osztogatása a nevelés alapköve (sajnos) és a kutya már úgy hozzászokott ehhez a bánásmódhoz, ha nem ütik-verik és nem ordibálnak vele, akkor tojik mindenre. De a legtöbb kutya jól reagál Jan módszerére, kivételesen domináns kutyákkal esik meg az, hogy egy életen át hűvösnek kell velük lenni.

Én ajánlom szívből a könyvet, szerintem nagyon jó. Olvasd el, meglátod, egyáltalán nem rideg vagy merev. Akkor rájössz arra is, hogy a példában szereplő kutyával vagy az én tacsimmal is mi a helyzet és arra is rájössz, hogy valójában ez egy szeretetteljes nevelési módszer. A többiek jól leírták, most már arról van szó, hogy nem akkor kényezteted a kutyád, mikor ő kiköveteli, hanem akkor, mikor Te akarod. Ennyi a lényege.

2010. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Már elnézést utolsó, talán azért beszélsz lépten nyomon verésről meg eltángálásról mert én említettem előtted? Én ilyeneket nem mondtam csupán azt hogy néha kap egyet a fenkére vagy a szájára a kutyám. Hűha szegény biztos lelkibeteg! Állatkínzó vagyok... Csak a kutyámnak felejtettek el szólni erről, mert ő nagyon jól érzi magát! Istenem az emberek manaspág nem tudnak olvasni (1 pofon nem egyenlő verés) és túlzottan idegbeteg módon érzékenyek. Már minden állatkínzás csupán az igazi álaltkínzásról feledkeztek meg... -.-" Akinek van magáhozvaló esze annak nem kell Jan Fennelt istenítenie hogy meg tudja nevelni a kutyáját...
2010. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Ki mondta, hogy rólad beszélek? Nem is ismerlek személyesen, akit említettem, mint írtam is, ISMEREM. Nem vagy kicsit túlérzékeny? Nem kell mindent magadra venned, kiváltképp, ha rád nem igaz. Amúgy én is lekeverek néha a kutyáimnak, ha nagyon muszáj, de nem verem meg őket. De néha egy jó pillanatban adott pofon vagy fenekes nem árt, sőt szükségszerű, ha a szép szó nem használ. Nyugi.

(Amúgy ismerjük egymást, de csak innen - Te vagy a mudis, én meg a borderes. :D )

2010. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!